Zaprawa uszczelniająca czy zaprawa naprawcza? Akcja renowacja

Wybór odpowiedniej zaprawy do renowacji ścian narażonych na wilgoć to kluczowy krok w zapewnieniu trwałości i ochrony konstrukcji. Czy lepsza będzie zaprawa uszczelniająca, czy naprawcza? Dowiedz się, jakie są ich właściwości, zastosowania i jak skutecznie chronić swoje mury przed degradacją. Odkryj tajniki stosowania mineralnych zapraw uszczelniających i naprawczych, aby utrzymać prawidłowy klimat w pomieszczeniach.

Zaprawa uszczelniająca czy zaprawa naprawcza? Akcja renowacja
Schomburg Polska Uszczelnianie budowlane
www.schomburg.com
Schomburg Polska Uszczelnianie budowlane
Dane kontaktowe:
24 254 73 42
Sklęczowska 18a, 99-300 Kutno
Zobacz firmę w innym dziale: Kleje do płytek ceramicznych

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

W przypadku narażenia ściany na działanie wilgoci konieczne jest zastosowanie systemu zapraw mineralnych. Rozróżnia się dwa rodzaje: cienkowarstwowe izolacje przeciwwodne (mineralne zaprawy uszczelniające) oraz systemy grubowarstwowe (zaprawy naprawcze).

Stosowanie obu rodzajów zapraw nie eliminuje całkowicie narażenia konstrukcji na wilgoć. Ściana nadal pozostaje wilgotna, dlatego ważne jest, aby wilgoć nie przenikała do wyższych partii konstrukcji murowej, co mogłoby prowadzić do jej większej degradacji.

W związku z tym, przepona pozioma powinna być wykonana nad poziomem gruntu i połączona z izolacją pionową ściany. System zapraw mineralnych wymaga, aby podłoże miało odpowiednią nośność. W przypadku powierzchni ścian, które nie wymagają wyrównania, można bezpośrednio nałożyć mineralne zaprawy uszczelniające, łącząc je z przeponami poziomymi.

Na tak izolowane powierzchnie zaleca się wykonanie tynków renowacyjnych, które pomagają w utrzymaniu prawidłowego klimatu w pomieszczeniu dzięki swoim wysokim parametrom technicznym.

źródło i zdjęcia: Schomburg Polska