PokażUkryj kategorie
Zobacz oferty produktowe firm
Systemy uszczelniania budynku

Jak produkty z linii AQUAFIN® sprawdzają się w hydroizolacji budynku?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut

SCHOMBURG-Polska od zawsze słynie z doskonałych produktów do izolacji przeciwwodnych. Niezbitym dowodem na to są izolacje z rodziny AQUAFIN®, które mogą stanowić samodzielny produkt lub być częścią złożonego systemu izolacji przeciwwodnej budynku.

Mineralna zaprawa hydroizolacyjna AQUAFIN®-2K/M-PLUS

AQUAFIN®-2K/M-PLUS jest mineralną zaprawą hydroizolacyjną. Pierwowzorem dla zmodyfikowanej, dzisiejszej wersji był AQUAFIN®-2K i AQUAFIN®-2K/M. Po zmianach w dalszym ciągu jest flagowym produktem w ofercie SCHOMBURG-Polska.

Produkt jest całkowicie odporny na promieniowanie UV oraz środowisko agresywne w klasie ekspozycji XA3*, więc może być stosowany w obiektach inżynierskich, takich jak baseny kąpielowe, zbiorniki oczyszczalni ścieków lub nawet zapory wodne. Proporcja składników oraz nowa receptura płynnego polimeru optymalizują konsystencję świeżej zaprawy, dzięki czemu nadaje się ona zarówno do aplikacji ręcznej i metodą natryskową.

Mineralna zaprawa hydroizolacyjna AQUAFIN®-2K/M-PLUS

W przypadku dwukomponentowych produktów, gdzie bez względu na sposób aplikacji nie ma możliwości zmiany proporcji składników, aspekt odpowiedniej urabialności jest bardzo ważnym elementem, ponieważ decyduje o szybkości prac na budowie.

Zastosowanie AQUAFIN®-2K/M-PLUS

Zakres zastosowań tego produktu jest bardzo szeroki i oprócz obszarów specjalistycznych znajdzie on również zastosowanie w tradycyjnych pracach. Produkt możemy stosować jako izolację pod okładzinami ceramicznymi na tarasach i balkonach. Dzięki swoim właściwościom na wiele lat zabezpiecza pozostałe warstwy przed wilgocią oraz finalnie decyduje o trwałości całej konstrukcji.

Szybka zaprawa uszczelniająca AQUAFIN®-RS300

Oczekiwania rynku budowlanego stały się wyzwaniem dla działu Badań i Rozwoju SCHOMBURG, który stworzył kolejną generację produktu w marce AQUAFIN®. Jest nim AQUAFIN®-RS300, czyli szybka zaprawa uszczelniająca. Produkt ten świetnie poradzi sobie w trudnych i wymagających warunkach jakie panują na wielu budowach.

Szybka zaprawa uszczelniająca AQUAFIN®-RS300

Zaprawa nadaje się do zastosowań krytycznych, jak np. przy dużej wilgotności powietrza, w niskich temperaturach, itp., zapewniając bezpieczną aplikację i eliminując długotrwałe przestoje, związane z warunkami atmosferycznymi, które nie ułatwiają pracy z wieloma produktami. Dzięki swoim właściwościom samosieciującym ma zastosowanie jako izolacja budowli i uszczelnienie zespolone w połączeniu z okładzinami ceramicznych.

Zapewnia bardzo szybki postęp prac na budowie, ponieważ już po ok. 3 godzinach wykazuje odporność na deszcz, może być poddawana obciążeniu ruchem pieszym i dalszej obróbce. Zaprawa AQUAFIN®-RS300 jest dyfuzyjna, ponadto odporna na mróz, a także promieniowanie UV i procesy starzenia.

Szybkowiążąca hybrydowa zaprawa uszczelniająca AQUAFIN®-RB400

W 2020 roku do oferty SCHOMBURG-Polska został wprowadzony nowy produkt - AQUAFIN®-RB400. Produkt ten, to szybkowiążąca hybrydowa zaprawa uszczelniająca, która swoim zastosowaniem połączyła cechy produktów z linii AQUAFIN® i COMBIDIC®/COMBIFLEX®. Zaprawa uszczelniająca AQUAFIN®-RB400 spełnia wymagania najtrudniejszych wyzwań technicznych i projektowych. Hybrydowa izolacja mineralna stała się doskonałym wyborem dla większości aplikacji. Profesjonalizm techniczny i hybrydowa technologia w szybkim czasie znalazła uznanie u wielu wykonawców.

Szybkowiążąca hybrydowa zaprawa uszczelniająca AQUAFIN®-RB400

Zastosowanie AQUAFIN®-RB400

Izolacja dedykowana jest zarówno do nowo powstających obiektów, jak i renowacji istniejących budynków, w tym obiektów zabytkowych. Produkt można zastosować do izolacji zewnętrznych, jak i wewnętrznych budowli. Dotyczy to bardzo wielu obszarów, począwszy od izolacji ścian fundamentowych poniżej poziomu gruntu, jak i w części cokołowej, izolacji poziomych konstrukcji murowych, zbiorników wody użytkowej, w oczyszczalniach ścieków do klasy ekspozycji XA2.

Powłoki hydroizolacyjne na bazie AQUAFIN®-RB400

Powłoki hydroizolacyjne na bazie AQUAFIN®-RB400 odporne są na cykle zamarzania, rozmrażania oraz na szkodliwy wpływ soli rozpuszczonych w wodzie oraz zachowują wysoką elastyczność w niskich temperaturach i procesy starzenia. Dzięki tym właściwościom potrafią mostkować rysy do szerokości ≤ 3 mm. Te właściwości powłoki wykorzystuje się do ochrony konstrukcji betonowych przed karbonatyzacją. Jednym z największych atutów jest reaktywny, szybki proces wiązania.

Dzięki temu produkt wiąże niezależnie od panujących warunków atmosferycznych. Bardzo niska utrata masy podczas wiązania daje nam efekt niewielkiej zmiany grubości warstwy. Kolejną warstwę można aplikować już po ok. 3 godzinach. Wszystkie zaprawy mogą być nakładane na podłoże za pomocą pędzla, pacy lub odpowiedniego urządzenia natryskowego. Grubość powłoki można dopasować do określonych podłoży i obciążeń

Świadomy wykonawca sięga coraz częściej po rozwiązania firmy SCHOMBURG

Wykonawcy, którzy są świadomi problemów związanych z trwałością wykonanych prac, coraz częściej sięgają po rozwiązania i produkty firmy SCHOMBURG, które na polskim rynku są obecne już ponad 27 lat. Z pełną odpowiedzialnością produkty SCHOMBURG można określić mianem sprawdzonych, a stwierdzenie „niezawodne rozwiązania” zapewnia, że rozwiązany problem już nie powróci, nawet w odległej przyszłości.

źródło i zdjęcia: Schomburg

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom wrzesień 2022

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze październik 2022

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2022

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska październik 2022

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2022

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2022

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2022

Dom Energooszczędny Vademecum