Grupa Budujemy Dom:
Magazyn ONLINE
Miesięcznik Budujemy Dom ONLINE
Wykup dostęp od 1 zł

Czamaninek - rewolucja w budownictwie z keramzytem naturalnego pochodzenia

W dzisiejszych czasach, gdy ceny gazu ziemnego rosną, a dostępność tego surowca staje się coraz trudniejsza, pojawia się potrzeba poszukiwania alternatywnych materiałów budowlanych. Jednym z rozwiązań, które zdobywa coraz większą popularność na rynku budowlanym, są pustaki keramzytowe. Te prefabrykaty wykonane z keramzytu stają się coraz bardziej atrakcyjną alternatywą dla wyrobów z gazobetonu.

Czamaninek - rewolucja w budownictwie z keramzytem naturalnego pochodzenia
CZAMANINEK Producent Materiałów Budowlanych Fundamenty, ściany, stropy, systemy kominowe, agrobudownictwo
czamaninek.pl
CZAMANINEK Producent Materiałów Budowlanych Fundamenty, ściany, stropy, systemy kominowe, agrobudownictwo
Dane kontaktowe:
54 286 94 44
Czamaninek 3, 87-875 Topólka

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Materiały z keramzytobetonu charakteryzują się wyjątkowo wysoką izolacyjnością akustyczną i paro-przepuszczalnością. Pustaki i bloczki keramzytobetonowe nie wykazują podciągania kapilarnego, co jest niezwykle istotne w budownictwie, i charakteryzują się niskim oporem dyfuzyjnym. To właśnie w tej dziedzinie pustaki keramzytobetonowe wyróżniają się na tle konkurencji, mając blisko trzykrotnie wyższą paro-przepuszczalność od produktów z gazobetonu.

Keramzyt, surowiec naturalny, stosowany jest od wielu lat w produkcji różnego rodzaju wyrobów, które muszą spełniać restrykcyjne normy jakościowe, takie jak systemy kominowe i wentylacyjne. Jest to lekkie kruszywo wytwarzane z glin pęczniejących. Proces produkcji polega na wypalaniu glin pęczniejących w temperaturze około 1150-1200 stopni Celsjusza po ich uprzednim rozdrobnieniu. Wykorzystywane są piece obrotowe, które nadają keramzytowi kulisty kształt. W wyniku tego procesu glina zwiększa swoją objętość, a kulki stają się niezwykle porowate i wytrzymałe, dzięki zewnętrznej powłoce ceramicznej. Standardowo keramzyt jest sortowany według frakcji, które mogą mieć rozmiary od 0-4 mm do 10-20 mm. Ciężar objętościowy keramzytu, w zależności od frakcji, rodzaju gliny i metody produkcji, wynosi od 220 do 600 kg/m3.

Keramzyt - Przyszłość budownictwa! Zostań lwem swojej budowy z firmą CZAMANINEK!

Warto podkreślić, że keramzyt wyróżnia się nie tylko swoimi właściwościami fizycznymi, ale również trwałością w czasie. To materiał o najwyższej powtarzalności parametrów, dlatego znalazł zastosowanie w produkcji betonów lekkich oraz zapraw ciepłochronnych. Idealnie sprawdza się również w mieszankach betonowych, które są używane do produkcji elementów wibroprasowanych.

Firma CZAMANINEK Producent Materiałów Budowlanych Sp. z o.o. to polski producent materiałów budowlanych, który działa na rynku od 1991 roku. Obecnie jest wiodącym producentem prefabrykatów keramzytowych w Polsce. Dzięki inwestycjom w badania i nowoczesną linię produkcyjną, CZAMANINEK gwarantuje wysoką wytrzymałość i nośność oferowanych materiałów, jednocześnie zachowując wszystkie atuty keramzytu.

- "Proces produkcyjny w firmie CZAMANINEK został dopracowany w najdrobniejszych szczegółach, od wjazdu surowców na teren zakładu, po transport materiałów budowlanych na budowę naszych klientów" - Anna Makowska - Dyrektor ds. rozwoju, CZAMANINEK Producent Materiałów Budowlanych SP. z o.o.

Nowoczesna technologia produkcji elementów z keramzytobetonu pozwala na uzyskanie izolacyjności akustycznej na poziomie nawet 58dB przy zaledwie 18 cm grubości przegrody. To znakomity wynik, który świadczy o efektywności materiałów oferowanych przez CZAMANINEK.

- "Wybraliśmy linię technologiczną Techmatik ze względu na doradztwo, kompletność oferty, wyjątkową moc wibroprasy oraz możliwość umiejscowienia kompletnej linii technologicznej na relatywnie niewielkiej powierzchni. Dużym atutem były również szybki czas realizacji i dostępność serwisu" - Waldemar Sadowski – CEO, CZAMANINEK Producent Materiałów Budowlanych SP. z o.o.

Jednym z kluczowych elementów produkcji jest multifunkcyjna wibroprasa TECHMATIK SHP 5000 PRO C, która jest dedykowana do procesów w pełni zautomatyzowanych i osiąga wydajność na poziomie 250 cykli na godzinę. Maszyna umożliwia produkcję różnych wyrobów o różnej wysokości, co daje szeroki zakres możliwości dla klientów.

Warto również zaznaczyć, że linia produkcyjna CZAMANINEK to kompleksowe rozwiązanie, które obejmuje m.in. systemy transportu kruszywa, mieszarki planetarne, roboty pakujące, owijarki, systemy transportu wyrobów gotowych, podajniki i wiele innych urządzeń. Całość jest wyposażona w stalowe formy Techmatik, które są niezbędne do produkcji pustaków i innych elementów.

Dzięki swojej innowacyjności i zaawansowanej technologii, CZAMANINEK jest w stanie dostarczać kompletny system do budowy różnych części budynków, włączając w to bloczki fundamentowe, pustaki ścienne i działowe, elementy stropowe, kształtki i nadproża. To firma, która stale się rozwija i inwestuje w nowe rozwiązania, aby sprostać wymaganiom rynku budowlanego.

Rok 2021 przyniósł intensywną działalność handlową i duże zapotrzebowanie na prefabrykaty keramzytowe, co skłoniło firmę CZAMANINEK do rozszerzenia swojej produkcji. Planowane jest uruchomienie drugiej linii TECHMATIK w lustrzanej konfiguracji, a także sezonowni o powierzchni ponad 850 m2 oraz linii do kalibracji.

źródło i zdjęcia: CZAMANINEK Producent Materiałów Budowlanych