Pierwsza dostawa kanałów wentylacyjnych ze stali pochodzącej z recyklingu

Grupa Lindab, czołowy europejski dostawca rozwiązań wentylacyjnych, podjęła innowacyjne działania mające na celu zminimalizowanie wpływu swoich produktów na środowisko. W ramach swojej stałej oferty, firma oferuje kanały wentylacyjne wykonane ze stali pochodzącej z recyklingu.

Pierwsza dostawa kanałów wentylacyjnych ze stali pochodzącej z recyklingu
Lindab Sp. z o.o. Systemy wentylacyjne i klimatyzacyjne
Dane kontaktowe:
22 250 50 50, 502 251 765
Wieruchów, ul. Sochaczewska 144 05-850 Ożarów Mazowiecki
Zobacz firmę w innym dziale: Blacha dachowa Systemy rynnowe

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Pierwszym przedsięwzięciem, gdzie zastosowano wspomniane kanały wentylacyjne, jest nieruchomośc o adresie Jakobsbergsgatan 24, nieruchomość położona w dzielnicy Mood w Sztokholmie, która jest własnością AMF Fastigheter..

- Jesteśmy dumni, że możemy napędzać rozwój w branży wentylacyjnej i dostarczać kanały wentylacyjne ze stali pochodzącej z recyklingu do AMF Fastigheter i ich projektu Jakobsbergsgatan 24, który wpisuje się w profil zrównoważonych budynków. - mówi Magnus Jacobsson z Lindab.

Stal z recyklingu, która stanowi 75% składu, pochodzi z materiałów odzyskanych i redukuje wpływ na klimat aż o 62%. Dla kanałów wentylacyjnych zastosowanych w nieruchomości przy Jakobsbergsgatan 24, całkowita redukcja emisji CO₂ wynosi 30 036 kg CO₂e, co jest istotnym krokiem w kierunku budowy bardziej zrównoważonych obiektów.

- W AMF Fastigheter pracujemy nad zmniejszeniem naszego śladu klimatycznego i wskazujemy drogę transformacji, która musi nastąpić zarówno w branży budowlanej, jak i nieruchomości. W projekcie Jakobsbergsgatan 24 w Sztokholmie uparcie forsowaliśmy te rozwiązania, a kanały wentylacyjne Lindab ze stali pochodzącej z recyklingu są ważnym elementem tej pracy. - mówi Tove Törneman z AMF Fastigheter.

AMF Fastigheter przeprowadza renowację i modernizację Jakobsbergsgatan 24, przekształcając ją w nowoczesną, zrównoważoną i elastyczną nieruchomość biurową. Testowane są nowe, efektywne pod względem klimatycznym rozwiązania. Metoda budowy skupia się na zachowaniu trwałości wszystkich instalacji, dachów, podłóg i niezbędnych funkcji na wszystkich trzech piętrach przez co najmniej 30 lat. W ten sposób podejmowane są wysiłki na rzecz zmniejszenia śladu węglowego zarówno podczas renowacji, jak i w przyszłości.

Stal z recyklingu i stal wolna od paliw kopalnych to dwa materiały, które Lindab wprowadził, aby zmniejszyć emisję CO₂ zarówno własną, jak i swoich klientów. Stal wolna od paliw kopalnych, w przeciwieństwie do stali z recyklingu, nie jest obecnie produkowana na dużą skalę. Oczekuje się, że dostawy rozpoczną się najwcześniej w 2026 roku. Stal z recyklingu jest zatem sposobem na oferowanie produktów o mniejszym wpływie na klimat.

Lindab dostarcza do projektu zarówno okrągłe, jak i prostokątne kanały wentylacyjne ze stali pochodzącej z recyklingu. Instalacja jest wykonywana przez Adero, podczas gdy stal do kanałów wentylacyjnych jest dostarczana przez ArcelorMittal.

źródło i zdjęcie: Lindab