Grupa Budujemy Dom:
Magazyn ONLINE
Miesięcznik Budujemy Dom ONLINE
Wykup dostęp od 1 zł

Spektakularna willa nad austriackim jeziorem

Architektoniczne arcydzieło nad austriackim jeziorem Attersee: Dom inwestora, zainspirowany regionem zwanym "alpejskimi Karaibami", zyskał spektakularną scenerię o błękitno-turkusowych wodach, które przyciągają licznych gości od lat. Projekt, stworzony przez pracownię F2 Architekten, połączył nowoczesny język architektury z osobistymi marzeniami właściciela. Jasne elementy budynku podkreślające linię horyzontu dodają mu ponadczasowej elegancji, a jednym z kluczowych materiałów wykorzystanych w projekcie jest powierzchnia Dekton hiszpańskiej firmy Cosentino. Ta wyjątkowa kombinacja tworzy prywatny raj, który przywodzi na myśl artystyczną inspirację Gustava Klimta czy Gustava Mahlera.

Spektakularna willa nad austriackim jeziorem
Cosentino Blaty kuchenne
www.cosentino.com
Cosentino Blaty kuchenne
Dane kontaktowe:

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Nowoczesna willa z panoramicznym widokiem została zaprojektowana tak, aby każde pomieszczenie cieszyło się wspaniałym widokiem, ta harmonijna rezydencja idealnie wtapia się w swoje otoczenie. Zwycięski projekt konkursu architektonicznego, oparty na poziomych liniach i ponadczasowym designie, został stworzony przez renomowaną pracownię F2 Architekten. Jego wyjątkowość wynika z wykorzystania różnorodnych powierzchni Dekton, zarówno na elewacji zewnętrznej, jak i we wnętrzach.

Nowoczesna willa z panoramicznym widokiem
Nowoczesna willa z panoramicznym widokiem.

Klasyczny design z nowoczesną technologią

"W przypadku tego projektu mieliśmy szczęście, że poznaliśmy klienta z głębokim zamiłowaniem do architektury i doświadczeniem w budowie domów, który dzięki swoim umiejętnościom, dbałości o szczegóły i odważnym decyzjom, doprowadził nas do odkrycia wielu zastosowań Dekton", wyjaśnia architekt Christian Frömel z F2 Architekten. "Podczas produkcji Dektonu firma Cosentino replikuje w przyspieszonym tempie i w kontrolowanych warunkach procesy metamorficzne, które zachodzą podczas formowania się kamienia. W naturze może trwać to miliony lat, ale dzięki technologii spiekania cząsteczek, spiek produkowany jest w nieporównanie krótszym czasie

Dekton, jako ultrakompaktowa powierzchnia, zapewniła wiele korzyści,
Dekton, jako ultrakompaktowa powierzchnia, zapewniła wiele korzyści.

Zalety wszechstronności

Dekton, jako ultrakompaktowa powierzchnia, zapewniła wiele korzyści, które przekonały architektów do jego wyboru. Odporna na mróz, plamy i promieniowanie UV, ta wszechstronna powierzchnia umożliwiła minimalizację różnorodnych materiałów wykończeniowych. W projekcie zastosowano głównie drewno, beton i szkło, przy wykorzystaniu Dektonu jako kluczowego materiału hiszpańskiej firmy Cosentino.

Ta wszechstronna powierzchnia jest odporna na mróz, plamy i promieniowanie UV.
Ta wszechstronna powierzchnia jest odporna na mróz, plamy i promieniowanie UV.

Materiał ten znalazł zastosowanie w wentylowanej elewacji, balustradach, stopniach schodów, podłogach tarasów i wnętrzach domu, a także w kominku i wyspie kuchennej. Dzięki temu Dekton nadał całości spójny wygląd, jednocześnie zapewniając trwałość i funkcjonalność we wszystkich tych obszarach.

Piaskowy odcień Dekton Danae został wybrany na fasadę budynku i wszystkie podłogi. Elementy poziome, takie jak parapety, zostały wykończone lśniącą bielą Dekton Zenith. Z wyjątkiem projektu wnętrz, całość została zrealizowana przez budowlaną firmę właściciela.

Dekton nadaje całości spójny wygląd, jednocześnie zapewniając trwałość i funkcjonalność.
Dekton nadaje całości spójny wygląd, jednocześnie zapewniając trwałość i funkcjonalność.

Niewidoczna technologia mocowania

W siedzibie firmy Cosentino w Cantorii, w południowej Hiszpanii, wielkogabarytowe płyty Dekton o grubości 1,2 cm zostały przycięte do formatu do 312 cm x 140 cm, precyzyjnie nawiercone i dostarczone na plac budowy. Tam zostały zawieszone i zamocowane na elewacji w sposób niewidoczny od zewnątrz za pomocą kotew podciętych.

"Dekton to bardzo solidny materiał na elewacje, podłogi i meble. Przekonuje mnie łatwość jego konserwacji, a dodatkowo wszechstronność i precyzja, które umożliwiają tworzenie zachwycających detali architektonicznych i projektowych” – mówi o skończonym projekcie Norbert, właściciel domu.

źródło i zdjęcie:  Cosentino