Kotły na paliwa stałe
Kotły typu sztoker® oraz palniki QPell zapewniają wygodę automatycznego spalania powszechnie dostępnych paliw, takich jak węgiel (sztoker®+) i pelety (sztoker®bio, palnik QPell). Stanowią one doskonałą alternatywę dla kotłów olejowych i gazowych.
Konstrukcja kotłów jest opatentowana (patent nr 216269) i spełnia rygorystyczne wymagania normy PN-EN 303-5:2012 (klasa najwyższa) oraz ekoprojektu (ecodesign), określonego w rozporządzeniu Komisji (UE) 2015/1189 z dnia 28 kwietnia 2015 r. Dzięki temu istnieje możliwość skorzystania z programów dotyczących ograniczenia niskiej emisji i uzyskania dofinansowania na zakup kotła. Wszystkie kotły sztoker®bio są objęte programem Czyste Powietrze i spełniają podwyższone standardy.
Cała oferta produktowa Komiz jest wyposażona w nowoczesne sterowniki z algorytmem PID, takie jak MINI-STER, MINI-STER BIO i MINI-STER PELLET, które umożliwiają obsługę do 4 obiegów grzewczych. Dodatkowo, kotły mogą być wyposażone w moduł Wi-Fi Safe IT oraz termostat pokojowy/panel zdalny TERMOMIZ.
- "Jesteśmy świadomi zmieniającego się krajobrazu energetycznego na całym świecie. Dlatego rozszerzyliśmy naszą ofertę o pompy ciepła i kotły elektryczne, które stanowią przyszłość systemów grzewczych opartych na odnawialnych źródłach energii."
Pompy ciepła
Pompy ciepła zyskują coraz większą popularność w nowoczesnym budownictwie, zwłaszcza w budynkach energooszczędnych. Są niezawodne, zautomatyzowane i ekonomiczne w użytkowaniu, co przyczynia się do zmniejszenia zużycia tradycyjnych paliw.
Pompy ciepła typu TX 9500, TX 16000 i TX 26000 to monoblokowe urządzenia przeznaczone do bezobsługowego podgrzewania wody użytkowej i centralnego ogrzewania. Posiadają najwyższy wśród polskich producentów współczynnik COP 9, a wielostopniowe ułożenie chłodniczego obwodu minimalizuje wibracje i hałas. Całe urządzenie jest umieszczone na zewnątrz budynku, co eliminuje potrzebę oddzielnej kotłowni i zwiększa powierzchnię użytkową mieszkania.
Sterowanie odbywa się za pomocą dotykowego panelu 7", który można umieścić w dowolnym miejscu w domu. Dzięki mobilnej aplikacji możliwe jest zdalne monitorowanie i sterowanie systemem centralnego ogrzewania oraz podgrzewania wody użytkowej, zapewniając maksymalny komfort użytkowania.
Kotły elektryczne
Popularność kotłów elektrycznych rośnie wraz z zainstalowanymi domowymi systemami fotowoltaicznymi, co umożliwia korzystanie z taniego prądu i obniżenie kosztów eksploatacji. Kotły elektryczne typu e-sztoker o mocach 3 i 7 kW są niewielkimi i lekkimi urządzeniami jednofunkcyjnymi, które można zamontować na ścianie. Mogą współpracować z zasobnikiem ciepłej wody użytkowej, zapewniając również dostęp do ciepłej wody.
Kocioł jest sterowany w taki sposób, że jego moc jest dostosowywana do rzeczywistego zapotrzebowania budynku na ciepło poprzez cykliczne włączanie i wyłączanie. Standardowo wyposażony jest w funkcję zdalnego sterowania za pomocą aplikacji mobilnej. Urządzenie może być także wyposażone w termostat pokojowy, który umożliwia dostosowanie pracy kotła według preferencji użytkownika. Dzięki temu, rano może ogrzewać dom do wyższej temperatury niż zwykle, a w ciągu dnia uruchamiać się tylko wtedy, gdy temperatura spadnie poniżej ustalonego minimum.
źródło i zdjęcia: Komiz