Nowa odsłona kotła na pelet drzewny - sztoker bio

Jest to stalowy kocioł z zapalarką i automatycznym palnikiem przystosowany do spalania sprasowanej biomasy w postaci peletu drzewnego. Przeznaczony jest do wodnych instalacji centralnego ogrzewania a jego sprawność przekracza 90%.

Nowa odsłona kotła na pelet drzewny - sztoker bio
Komiz Kotły na węgiel i pellet, kotły elektryczne
Dane kontaktowe:
62 74 20 940, 517 540 830
Lenartowicka 39 63-300 Pleszew

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Kotły grzewcze typu sztoker bio przeznaczone są do przygotowania ciepłej wody w układach centralnego ogrzewania do temperatury na wyjściu z kotła nie przekraczającej 85℃. Można je stosować w instalacjach centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej zarówno w układach grawitacyjnych jak i w obiegach wymuszonych tzw. pompowych.

Przeznaczone są do ogrzewania budynków mieszkalnych jednorodzinnych oraz małych obiektów użyteczności publicznej takich jak: urzędy, pawilony handlowe, obiekty produkcyjne i inne. Kocioł sztoker bio wyposażony jest w palnik do spalania peletu, automatyczny zespół podawania paliwa, zasobnik opału oraz mikroprocesorowy regulator MINI-STER PID BIO lub MINI-STER PID PELLET.

Palnik to konstrukcja stalowa - spawana, z udziałem elementów ze stali zarówno żaroodpornej, jak i kwasoodpornej. Kotły sztoker bio spełniają wymagania 5 klasy wg normy PN EN 303-5:2012 oraz ekoprojektu (ecodesignu) określone rozporządzeniem Komisji (UE) 2015/1189 z dnia 28 kwietnia 2015 r. dzięki czemu istnieje możliwość udziału w programach ograniczania niskiej emisji z dofinansowaniem zakupu kotła.

Kocioł pracuje w trybie cyklicznym, charakteryzuje się bezobsługowym rozpalaniem oraz samoistnym wygaszaniem palnika w zależności od ustawionych parametrów. Transport opału ze zbiornika do paleniska odbywa się za pomocą podajnika ślimakowego. Wymiennik wykonany jest z wysokiej jakości stali zapewniającej wysoką trwałość.

Regulator steruje płynnie pracą dmuchawy w pełnym jej zakresie, załączaniem pomp obiegowych c.o., pompy c.w.u., podajnika paliwa oraz siłownikiem zaworu mieszającego. Szybki demontaż elementów składowych kotła umożliwia bezproblemowy transport do każdej kotłowni.

źródło i zdjęcie: Komiz