Deceuninck na targach ARCHITECT@WORK

ARCHITECT@WORK to ekskluzywne, międzynarodowe wydarzenie branżowe, którego edycje odbywają się na całym świecie. Łączy architektów i projektantów z najbardziej innowacyjnymi dostawcami rozwiązań skrojonych na miarę przyszłości.

Deceuninck na targach ARCHITECT@WORK
Deceuninck Poland Sp. z o.o. Systemy profili z PVC
www.deceuninck.pl
Dane kontaktowe:
61 81 87 001
Poznańska 34 62-020 Swarzędz, Jasin
Zobacz firmę w innym dziale: Kostka brukowa, tarasy, obrzeża

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Podczas warszawskiej edycji, która odbyła się w dniach 15-16 listopada, wśród 150 wyselekcjonowanych wystawców znalazła się firma Deceuninck. Belgijski producent zaprezentował szerokiej publiczności swoje najnowsze osiągnięcie – system Phoenix w 100% z recyklingu.

Seminaria, inspirujące wystawy oraz doskonałe warunki do networkingu panowały w hali EXPO XXI podczas ARCHITECT@WORK WARSAW. Pierwsza polska edycja tego międzynarodowego wydarzenia branżowego dla architektów i projektantów odbyła się w dniach 15-16 listopada br.

Nie mogło na niej zabraknąć stoiska Deceuninck, producenta profili okiennych i drzwiowych z PVC i aluminium, a także unikalnych systemów tarasowych z kompozytu marki Twinson.

Najlepsze miejsce dla innowacji

ARCHITECT@WORK swoją wyjątkowość zawdzięcza nie tylko międzynarodowemu zasięgowi, ale również innowacyjnemu i kompaktowemu układowi ekspozycji, dzięki któremu wszyscy wystawcy mogą w salonowej atmosferze zaprezentować swoje rozwiązania. To więc idealne miejsce, by przedstawić architektom najbardziej innowacyjne produkty i technologie – w szczególności rozwiązania oparte na idei zrównoważonego rozwoju, ale także skupione wokół doskonałego designu.

Deceuninck, znany z produkcji profili nagradzanych właśnie za swój wyjątkowy design, prezentował odwiedzającym możliwość połączenia w jednym projekcie okien na bazie profili z PVC i Aluminium, przy zastosowaniu kompatybilnych wizualnie systemów Elegant i Decalu.

To rozwiązanie pozwala architektom w zupełnie nowy sposób spojrzeć na projekty, w których dotąd często pojawiały się ograniczenia. W pełni zlicowany Elegant Abstract z PVC jest doskonałym wizualnym uzupełnieniem aluminiowego Decalu Standard 88 – oba systemy utrzymane w jednakowej kolorystyce są niemal nie do odróżnienia. Posiadają przy tym doskonałe wartości termoizolacyjne i użytkowe.

Deceuninck od lat realizuje swoją działalność z myślą o zrównoważonej przyszłości.
Deceuninck od lat realizuje swoją działalność z myślą o zrównoważonej przyszłości.

Motywem przewodnim stoiska producenta był najnowszy system PVC o znaczącej nazwie Phoenix – gdyż niczym mityczny Fenix z popiołów – system ten jest w całości wyprodukowany z PVC przetworzonego wcześniej w procesie recyklingu! Deceuninck od lat realizuje swoją działalność z myślą o zrównoważonej przyszłości.

Posiada największy zakład recyklingowy w krajach Beneluksu, który może przetworzyć aż do 45.000 ton tworzyw sztucznych rocznie – to ekwiwalent 2,3 milionów starych okien. Właśnie te ambicje, w połączeniu z ciągłym dążeniem do zapewnienia nie tylko najwyższej jakości, ale i długiej żywotności produktów, zaowocowały nową serią profili okiennych i drzwiowych w 100% z przetworzonego surowca.

W ten sposób firma Deceuninck jest przygotowana na przyszłość, w której standardem będzie maksymalne wykorzystanie materiałów pochodzących z recyklingu. Obecnie kwestia materiałów budowlanych pochodzących z odzysku ma niebagatelne znaczenie, o czym świadczy popularność tego tematu w dyskusjach toczących się na targach branżowych – i podniesiona również podczas seminariów podczas Architect@Work.

- "Z dużym zainteresowaniem wysłuchałam wykładu Pani Magdaleny Federowicz-Boule, Architekt, Prezes i dyrektor kreatywnej biura projektowego Tremend, podczas którego omawiała zagadnienia związane ze świadomością dbałości o środowisko, zmieniającej oczekiwania inwestorów. Rzeczywiście tak będzie w najbliższej przyszłości – ten proces już się zaczyna.

Nie chodzi tu o tzw. greenwashing. To są realne wyzwania, których świadomość jest niezbędna szczególnie w branży budowlanej. My także wierzymy, że przyszłość biznesu budowlanego leży w materiałach z recyklingu i technologiach przyjaznych środowisku. Świadomość projektowa architektów jest na bardzo wysokim poziomie, inwestorzy także wykazują coraz większe zainteresowanie energooszczędnymi i niskoemisyjnymi rozwiązaniami. Liczymy na to, że we wszystkich krajach Europy, zobowiązanej ustaleniami Europejskiego Zielonego Ładu, systematycznie rosnąć będzie liczba "zielonych" zamówień publicznych.

Chcemy być na to przygotowani, dlatego projektujemy nasze rozwiązania z myślą o tej nadchodzącej dużymi krokami przyszłości i nowych, proekologicznych standardach" – komentuje Monika Hybza, Marketing Manager w Deceuninck Poland.

System Phoenix, wprowadzony pilotażowo na rynek niderlandzki pod koniec ubiegłego roku został już dostrzeżony w naszym kraju, otrzymując w lutym br. nagrodę Innowacyjne Rozwiązanie Branży Stolarki. O systemie Phoenix można przeczytać więcej na stronie producenta.

Recykling jest przyszłością

Deceuninck od lat udowadnia, że recykling i gospodarka obiegu zamkniętego są rozwiązaniem, które systematycznie powinny wdrażać wszystkie firmy z branży. Zarówno profile Elegant z PVC jak i systemy tarasowe Twinson w całości nadają się do ponownego przetworzenia, a do ich produkcji wykorzystuje się surowiec odzyskany we własnym zakładzie recyklingu w Belgii.

Producent zbiera z rynku tworzywa sztuczne przeznaczone do recyklingu, następnie przetwarza je w recyklat, który bez żadnej dodatkowej obróbki może być wykorzystany do wytłaczania nowych profili. Profile Phoenix powstają właśnie z tak odzyskanego PVC, a warto nadmienić, że recykling surowca pochłania 90% mniej energii niż produkcja nowego.

Biorąc również pod uwagę średnio 35-letni cykl życia jednego okna oraz 10-krotną możliwość przetwarzania PVC bez utraty jakości, cykl życia takiego produktu osiągać może 350 lat!

źródło i zdjęcia: Deceuninck Poland Sp. z o.o.