Deska elewacyjna Okoume

Drewno Okoume często stosowane jest jako alternatywa dla Meranti oraz Acajou. Stosunkowo lekkie, łatwe w obróbce drewno o jednolitej kolorystyce, dobrze poddaje się lakierowaniu i wybarwianiu. Znajduje szerokie zastosowanie w stolarce otworowej i produkcji pudełek na cygara i herbatę.

Deska elewacyjna Okoume
DH-System Deski kompozytowe
Dane kontaktowe:
730 943 310
Poleczki 29 02-822 Warszawa

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Nie tylko tradycyjnie

Drewniane elewacje kojarzą nam się najczęściej z dość tradycyjną architekturą: dawnymi dworami, drewnianymi domami, jakie jeszcze dość często można znaleźć we wsiach i miasteczkach wschodniej Polski, ze stylowymi, XIX-wiecznymi pensjonatami w uzdrowiskach, z budownictwem fińskim.

Tymczasem okazuje się, że współcześnie powstające domy, nawet te o bardzo nowoczesnych formach, coraz częściej mają fasady pokryte drewnem.

Drewno dziś

Ten stosowany od setek lat materiał elewacyjny w swoim obecnym wydaniu zaskakuje różnorodnością dostępnych gatunków oraz wielością kształtów profili, pozwalającą tworzyć niepowtarzalne kompozycje.

Atrakcyjne wybarwienia różnorakich gatunków drewna sprawiają, że nie musimy ich modyfikować bejcami - wystarczy jedynie podkreślenie ich naturalnego piękna bezbarwnymi impregnatami.

Zdobi i ociepla

Deski elewacyjne są wykorzystywane do podkreślania walorów stolarki okiennej, ozdabiania wykuszy czy elewacji na wyższych piętrach. Często akcentowane są nimi loggie i balkony. Architekci chętnie łączą drewno z okładzinami kamiennymi. ceramicznymi czy cegłami, a nawet z betonem i metalem.

Wykorzystanie drewnianej fasady nie tylko uatrakcyjnia wygląd budynków, ale także zapewnia komfort cieplny oraz izolację akustyczną. Szczególnie godne polecenia pod tym względem są deski elewacyjne z cedru czerwonego czy drewna meranti.

Drewno jako naturalny materiał świetnie wygląda w otoczeniu zieleni i wpisuje się znakomicie w krajobraz
Drewno jako naturalny materiał świetnie wygląda w otoczeniu zieleni i wpisuje się znakomicie w krajobraz.

W Harmonii z naturą

Architekci niezmiennie cenią drewniane elewacje, które nie tylko pozwalają urozmaicić i zróżnicować bryły budynków, ale także wkomponować powstające domy w otoczenie przyrody: drzew, krzewów, lasu, pól, ogrodów.

Nad morzem i w górach

Drewno jako naturalny materiał świetnie wygląda w otoczeniu zieleni i wpisuje się znakomicie w krajobraz, nie zakłócając jego uroku. Jeśli lokalizację Waszego domu wybraliście ze względu na atrakcyjne widoki i urok działki - drewniana fasada sprawi, że zachowacie te walory.

Z tego powodu między innymi domy z drewnianymi elewacjami tak często można spotkać w malowniczych nadmorskich, mazurskich czy górskich miejscowościach. Drewno zmieniając swój wygląd z upływem czasu i ulegając działaniu czynników atmosferycznych zawsze, nawet po wielu latach, będzie harmonijnie komponować się z otoczeniem i pozytywnie wpływać na nasze zmysły.

Nie tylko domy

Drewniane elewacje wbrew pozorom nie są zarezerwowane wyłącznie dla domów jednorodzinnych. Równie często pojawiają się na nowoczesnych apartamentowcach, podkreślając ich ekskluzywny, kameralny charakter.

Ta sama zasada dotyczy hoteli, ośrodków spa, pensjonatów i wszelkiego rodzaju obiektów wypoczynkowo-turystycznych. Umiejętnie zastosowane drewno pozwala tu ponadto architektom nawiązać do regionalnego budownictwa i tradycyjnych form architektonicznych, przy jednoczesnym zachowaniu nowoczesnego charakteru budynków.

Materiał z klasą

Drewno na elewacji znakomicie sprawdzi się także wszędzie tam, gdzie przewidziane są inne drewniane elementy malej architektury: tarasy, ogrodzenia, altany.

Drewno, jako naturalny materiał jest szlachetne i stylowe. Dlatego pojawia się w roli okładziny elewacyjnej na budynkach siedzib firm, biurowców, eleganckich sklepów i salonów sprzedaży, podkreślając status firm i marek, budując prestiż i pożądany wizerunek.

Produkt sprzedawany jest na metry kwadratowe w mixie długości od 2,4 do 5m.

źródło i zdjęcia: DLH Global