PokażUkryj kategorie
Zobacz oferty produktowe firm
Listwy wykończeniowe

Profile ze stali nierdzewnej - dopełnienie aranżacji

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty 2023-09-15

Listwy ze stali to funkcjonalne, trwałe, a jednocześnie bardzo dekoracyjne rozwiązanie, które podkreśli piękną aranżację wnętrza.

Takie profile możemy z powodzeniem wykorzystać do eleganckiego wykańczania różnych pomieszczeń: łazienek i kuchni, ale także salonów czy sypialni. Mogą być stosowane nie tylko jako ozdoba podłóg drewnianych, z kamienia naturalnego czy płytek, ale również jako efektowne wykończenie ścian.

W gamie produktów oferowanych przez naszą firmę znajdziecie profile ze stali nierdzewnej polerowane oraz matowe (szczotkowane), które m.in. zabezpieczają szczeliny dylatacyjne, tworzą zakończenie dekoracji, łączą ze sobą różne materiały oraz chronią naroża. Stalowe listwy nie tylko zdobią, ale również skutecznie zabezpieczają powierzchnie przed uszkodzeniem czy wilgocią i przysłaniają drobne nierówności.

Zalety stalowych listew wykończeniowych

Warto wspomnieć o najważniejszych zaletach listew, wykonanych ze stali nierdzewnej. Te profile są nieprzeciętnie trwałe i wytrzymałe, odporne zarówno na działanie czynników atmosferycznych jak i na zniekształcenia czy złamanie. Stalowe listwy mają niezaprzeczalny wdzięk i urok. Odnajdą się z powodzeniem w stylowych wnętrzach o różnym przeznaczeniu, np. o charakterze industrialnym, nowoczesnym, minimalistycznym, a nawet eklektycznym. Ich uroda i blask nie wymaga specjalnego traktowania, ani przesadnej pielęgnacji.

Sposoby montażu listew stalowych

Montaż profili stalowych jest niezwykle prosty i szybki – możesz to zrobić samodzielnie, bez pomocy fachowców. Jednym z najczęściej wybieranych sposobem montażu listew jest ich przyklejanie za pomocą kleju montażowego lub uniwersalnego, przeznaczonego do elementów stalowych. Bardzo popularny ze względu na prostotę i łatwość jest także montaż listew przy pomocy taśmy.

źródło i zdjęcia: EFFECTOR S.A.