TOPBuilder 2022 dla szkła przeciwsłonecznego Saint-Gobain Glass

Innowacyjne rozwiązania firmy Saint-Gobain Glass zostały wyróżnione prestiżowym tytułem TOPBuilder 2022 - szkło przeciwsłoneczne, które chroni pomieszczenia przed przegrzewaniem i zapewnia im nieograniczony dostęp do światła dziennego, to nowość produktowa marki, która podbija rynek.

TOPBuilder 2022 dla szkła przeciwsłonecznego Saint-Gobain Glass
Saint-Gobain Glass Polska Szkło budowlane, szyby do okien, szkło do wnętrz i na fasady, szkło specjalistyczne
Dane kontaktowe:
882 118 692
Szklanych Domów 1 42-530 Dąbrowa Górnicza

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Niezrównany komfort świetlny, ulepszona ochrona przed przegrzewaniem, doskonała izolacyjność termiczna, estetyczny wygląd fasady, topowy design - to tylko część zalet szkła przeciwsłonecznego COOL-LITE® XTREME 61/29 (II) Saint-Gobain Glass, a niezbitym dowodem na jego najwyższą jakość jest przyznany przez redakcję miesięcznika "Builder" prestiżowy tytuł TOPBuilder 2022!

Wysokiej jakości szkło dla domu - sprawdź ofertę Saint-Gobain Glass

Kontrola ciepła

Nowoczesną architekturę, oprócz światowej klasy designu, wyróżnia dziś również niezwykła świadomość - zarówno w kwestii projektowania funkcjonalnych przestrzeni skoncentrowanych na komforcie użytkowników, jak i obiektów, które w całym cyklu życia są przyjazne planecie.

Tego typu inwestycje wymagają stosowania wysokowydajnych przeszkleń na fasadach, które niezależnie od rodzaju budynku, jego lokalizacji i panujących na zewnątrz warunków klimatycznych, pozwalają skutecznie zarządzać ciepłem we wnętrzach.

Nie od dziś wiadomo, że komfort termiczny użytkowników ma niebagatelny wpływ na ich samopoczucie i zdrowie, co jednocześnie przekłada się na ich zadowolenie z przebywania w danej przestrzeni.

Ochrona pomieszczeń przed przegrzewaniem przy zachowaniu nieograniczonego dostępu do światła dziennego to wyróżnik szkła COOL-LITE® XTREME 61/29 (II) - nowości produktowej wprowadzonej przez Saint-Gobain Glass.

Zastosowanie specjalnej, potrójnej powłoki z tlenku srebra zaowocowało zwiększeniem selektywności produktu (S≥2,1), uzyskaniem ulepszonej wartości współczynnika całkowitej przepuszczalności energii słonecznej (g=0,29 dla standardowego zespolenia jednokomorowego 6/16/4 mm według EN410) oraz podwyższonej izolacyjności termicznej Ug.

A to z kolei przekłada się na realną energooszczędność i zmniejszenie kosztów związanych z doświetlaniem, chłodzeniem czy ogrzewaniem budynku. Ulgę odczuje nie tylko portfel inwestora, ale i środowisko naturalne.

TOPBuilder2022 dla Saint-Gobain Glass

Budowa lepszej przyszłości

Argumenty te zadecydowały o wyróżnieniu szkła przeciwsłonecznego COOL-LITE® XTREME 61/29 (II) jedną z najbardziej cenionych nagród w branży budowlanej - TOPBuilder 2022, która przyznawana jest m.in. najwyższej jakości produktom, usługom i rozwiązaniom budowlanym dostępnym na polskim rynku.

W Saint-Gobain Glass dbamy o to, aby nasze rozwiązania wpływały na komfort użytkowników budynków, zgodnie z celem nadrzędnym naszej Grupy „Making the World a Better Home” oraz zasadami zrównoważonego rozwoju, które stanowią dziś fundament świadomego budownictwa. Tytuł TOPBuilder 2022 dla szkła przeciwsłonecznego COOL-LITE® XTREME 61/29 (II) jest dla nas ogromnym wyróżnieniem i potwierdzeniem, że dalsze uszlachetnianie rozwiązań szklanych ma ogromny sens, dzięki czemu wpływamy na trendy nowoczesnej architektury, tworząc dla dobra ludzi i planety - mówi Benedykt Korduła, Dyrektor Marketingu Saint-Gobain Glass.

Szkło COOL-LITE® XTREME 61/29 (II) ma Deklarację Środowiskową Produktu (EPD) - dokument ten potwierdza jego minimalny wpływ na środowisko, ma również wpływ na liczbę otrzymywanych punktów w procesach certyfikacji istotnych dla zielonego budownictwa, takich jak WELL, BREEAM czy LEED. To sprawia, że COOL-LITE® XTREME 61/29 (II) jest cenione podwójnie.

Nowoczesne szkło przeciwsłoneczne to odpowiedź na dzisiejsze oczekiwania architektów i inwestorów. Łączy ono w sobie najlepszy design, niezrównane walory użytkowe i funkcjonalność, nie zapominając o największym wyzwaniu dla dzisiejszego sektora budownictwa - holistycznej, wielowymiarowej ochronie środowiska naturalnego.

Źródło i zdjęcia: Saint-Gobain Glass