Grupa Budujemy Dom:
Magazyn ONLINE
Miesięcznik Budujemy Dom ONLINE
Wykup dostęp od 1 zł

Systemy odwróconej osmozy RO Alaska

Smaczna, zmiękczona woda pitna, zdrowa i krystalicznie czysta, która reguluje procesy fizjologiczne, jest wynikiem pracy systemu odwróconej osmozy, który możesz mieć w swojej kuchni. Zamontuj go pod zlewozmykiem - całość mieści się w kompaktowej obudowie, którą bez problemu włożysz do szafki kuchennej.

Systemy odwróconej osmozy RO Alaska
Alaska Systemy uzdatniania wody
www.zdrowawoda.net alaska.net.pl
Alaska Systemy uzdatniania wody
Dane kontaktowe:
601 130 858, 601 135 646, 798 188 462
Główna 43h , 05-540 Ustanów

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Czego dowiesz się z artykułu?
  • Na czym polega proces odwróconej osmozy?
  • Co wchodzi w skład systemu odwróconej osmozy RO Alaska?
  • Jakie są etapy filtracji wody w tym systemie?
  • Ile jest stopni filtracji wody w systemie RO Alaska?

Jak działa system odwróconej osmozy?

Filtry podzlewozmywakowe (stacjonarne systemy oczyszczania wody pitnej) są to filtry podłączane bezpośrednio do wodociągu. Montuje się je najczęściej w szafce kuchennej pod zlewozmywakiem. Kompaktowa obudowa filtra z łatwością zmieści się pod zlewem lub pod szafką kuchenną.

Filtry podzlewozmywakowe wyposażone są w oddzielną wylewkę do czystej wody, którą montuje się w pobliżu zlewozmywaka. W filtrach serii RO została zastosowana metoda filtracji nazywana odwróconą osmozą. Odwrócona osmoza polega na przepływie wody pod ciśnieniem przez specjalną półprzepuszczalną membranę.

Zastosowanie systemu odwróconej osmozy RO Alaska pozwala otrzymać krystalicznie czystą, zmiękczoną i smaczną wodę pitną.

W skład systemu odwróconej osmozy RO Alaska wchodzi:

  • obudowa filtra z wymiennymi wkładami filtracyjnymi,
  • zbiornik kumulacyjny na wodę,
  • dwudrożna stylowa chromowana wylewka do czystej wody,
  • wężyki podłączeniowe JG x 5 szt.,
  • obejma odpływu wody do kanalizacji,
  • przyłącze wody 1/2' z zaworem kulowym.

Oczyszczanie, filtracja, mineralizacja - etapy filtracji wody

Oczyszczanie wstępne - usuwanie zanieczyszczeń mechanicznych, takich jak: piasek, szlam czy rdza oraz przygotowanie wody do kolejnego etapu filtracji.

Filtracja osmotyczna - woda trafia do membrany RO, w której zostaje rozdzielona na wodę zupełnie czystą oraz wodę brudną, zawierającą wszelkie niepożądane zanieczyszczenia.

Mineralizacja wody - polega na wzbogaceniu wody w odpowiednie ilości minerałów (wapń, magnez, sód i potas). Taka woda ma korzystny wpływ nie tylko na nasz organizm, ale również reguluje procesy fizjologiczne. 

5 stopni filtracji wody

Pierwszy stopień – LWP25 - filtr wstępny 5 mikronowy z pianki polipropylenowej. Usuwa drobniejsze, nierozpuszczone w wodzie zanieczyszczenia mechaniczne, takie jak rdzę, piasek, muł itp., i przedłuża żywotność kolejnych wkładów.

Drugi stopień – LWW25 - filtr węglowy eliminuje chlor i część zanieczyszczeń organicznych.

Trzeci stopień - RO-100 membrana osmotyczna - usuwa 96-99% wszelkich rozpuszczonych w wodzie związków, eliminuje również bakterie i wirusy.

Czwarty stopień – LWW20 - węglowy filtr liniowy usuwa substancje lotne i nadaje wodzie charakterystyczny smak naturalnej źródlanej wody.

Piąty stopień – LWM20 - wkład mineralizujący ma na celu wzbogacenie oczyszczonej wody w związki mineralne niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu ludzkiego.

Źródło i zdjęcia: Alaska