Mniej wody, mniejsze rachunki - postaw na eko baterie!

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty
Mniej wody, mniejsze rachunki - postaw na eko baterie!

Baterie, które wybieramy do kuchni i łazienki, powinny nie tylko cechować się ładnym wyglądem, solidnym wykonaniem i wysoką kulturą pracy. Niezwykle ważne są dziś też kwestie związane z ekologią i oszczędzaniem energii. Szczególnie istotnym parametrem jest niewielkie, zoptymalizowane zużycie wody, co przekłada się także na mniejsze koszty związane z jej podgrzewaniem i odprowadzeniem do kanalizacji.

aktualizacja: 2024-05-27 12:01:33

Energooszczędne baterie, wyposażone w różnego rodzaju reduktory i rozwiązania ograniczające przepływ bądź minimalizujące straty wody opłaca się montować w czterech miejscach: nad zlewem w kuchni, przy umywalkach i bidetach w łazienkach oraz w strefie prysznica.

Bez sensu będzie założenie takiej baterii przy wannie, do której i tak musimy nalać określoną ilość wody i jeśli zrobimy to szybko (dużym strumieniem), wówczas będą mniejsze straty ciepła.

Dwa tryby przepływu wody

Modele z dwustopniową głowicą charakteryzują się tym, że mamy w nich do wyboru opcję normalnego przepływu wody oraz opcję eco (funkcja ta u każdego z producentów armatury nieco inaczej się nazywa), po wyborze której strumień wody zmniejsza się nawet o połowę.

Warto przy tym dodać, że każdy z producentów stosuje nieco inne reduktory, więc faktyczne ograniczenie strumienia wody w trybie oszczędnościowym warto sprawdzić w specyfikacji. Po podniesieniu uchwytu baterii do góry, gdy poczujemy lekki opór, załącza się tryb oszczędnościowy.

Gdy dźwignię baterii podniesiemy wyżej, do momentu cichego kliknięcia, wówczas woda popłynie normalnym strumieniem. Rozwiązanie to jest proste w obsłudze i intuicyjne, a umożliwia naprawdę spore oszczędności.

Dowiedz się więcej o nowoczesnych bateriach ➡️ Baterie łazienkowe i kuchenne - praktyczne i pomocne

Redakcja BD
Fot. otwierająca: KFA ARMATURA

Dodaj komentarz

Skomentuj artykuł
time image
time image
Zobacz inne artykuły
Zmiękczacz do wody: 5 argumentów, dlaczego warto go mieć w domu
Zmiękczacz do wody: 5 argumentów, dlaczego warto go mieć w domu
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!