Domowy osuszacz powietrza - na pranie, na wilgoć i do domku letniskowego

Osuszacz powietrza ma zastosowanie na budowie, gdy trzeba wysuszyć ściany i podłogi przed malowaniem czy układaniem warstw podłogi. Osuszacz powietrza jest niezbędny w remontowanym czy wykańczanym wnętrzu zimą.

Na filmie omawiamy inne zastosowanie osuszacza - do celów domowych. Wilgotność powietrza już 60-70% skutkuje utrzymywaniem się nieprzyjemnego zapachu stęchlizny i prędzej czy później pojawieniem się pleśni i grzyba na ścianie.

Domowy osuszacz to niewielkie urządzenie, które obniży poziom wilgoci w pomieszczeniu - to pochłaniacz wilgoci, który będzie przydatny, jeśli w domu czy w mieszkaniu suszymy pranie, gotujemy, mieszkamy, czyli... produkujemy dużo wilgoci.

Pamiętajcie, większość mieszkań ma dziś problemy z wentylacją, bo zbyt szczelne okna ograniczają wymianę powietrza. Osuszacz powietrza to wydatek kilkaset złotych, a może okazać się panaceum na problemy ze złym samopoczuciem i powracającymi chorobami domowników.

Najciekawsze zastosowanie osuszacz powietrza znajdzie w... domku letniskowym. Znacie ten przykry zatęchły zapach, wyczuwany po zimie? Źle ogrzewane pomieszczenie chłonie wilgoć, a w powietrzu pojawia się zapach stęchlizny i grzyba. Mały domowy osuszacz będzie regulował poziom wilgoci, nie dopuści do zawilgocenia domu. Wystarczy tylko nie dopuścić, by temperatura wewnątrz domku nie spadła poniżej 5 stopni i problemów z jakością powietrza i stanem wnętrza po zimie - nie będzie.