Wentylacja decentralna - pogotowie dla domu

Artykuł promocyjny
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Wentylacja decentralna - pogotowie dla domu

Odpowiednia jakość i ilość świeżego powietrza w domu w znaczący sposób wpływa na nasze samopoczucie oraz komfort przebywania wewnątrz pomieszczeń. W mieszkaniach i domach istniejących wentylacja grawitacyjna jest najbardziej popularna, jednak coraz więcej mieszkańców takich budynków ma wątpliwości co do jej skutecznego działaniu. Stwierdzenie "wentylacja grawitacyjna nie działa" jest coraz częściej słyszalne w polskich domach.

aktualizacja: 2022-12-12 08:39:40

Jakie są tego objawy? Czy brak prawidłowej wymiany powietrza to duży problem? Jak poradzić sobie z problemem braku prawidłowej wentylacji w pomieszczeniach? Dlaczego wentylacja decentralna marki Blauberg cieszy się dużą popularnością wśród odbiorców? Drogi czytelniku odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz w tym artykule!

Przez nasze płuca codziennie przepływają tysiące litrów powietrza! Dlatego bardzo ważne jest, aby zadbać o jego jakość.

Zbyt duża wilgotność powietrza w budynku powoduje gromadzenie się wilgoci w ubraniach, meblach czy dywanach oraz skutkuje pojawieniem się specyficznego zapachu stęchlizny. Grozi również pojawieniem się grzybów oraz wykwitami pleśni na ścianach, które są niebezpieczne dla naszego zdrowia. Brak prawidłowej wentylacji to również nadmiar CO2 w pomieszczeniach, który powoduje brak koncentracji, ospałość i bóle głowy.

Działanie tradycyjnej wentylacji grawitacyjnej w jest uzależnione od szeregu czynników tj. od odpowiednich warunków pogodowych, różnicy temperatur czy wysokości komina. Taki sposób wentylacji często obliguje mieszkańców do otwierania okien, aby dostarczyć wystarczającą ilość świeżego powietrza - wiąże się to ze stratami ciepła, napływem smogu, kurzu, alergenów czy też dokuczliwych insektów. Efekt otwierania okien może być odwrotny do zamierzonego celu z dwóch powodów - zdrowotnego (pozwalamy na napływ smogu, kurzu oraz insektów do wnętrza pomieszczeń, powodujemy przeciągi) oraz finansowego (otwieranie okien powoduje znaczące straty ciepła, co w efekcie wpłynie na wzrost rachunków za ogrzewanie).

Najlepszym sposobem na zadbanie o prawidłową wymianę powietrza jest wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła. Dla pomieszczeń i budynków modernizowanych najlepszym rozwiązaniem jest wentylacja decentralna marki Blauberg, która znakomicie poradzi sobie z wymianą powietrza w pomieszczeniach budynków modernizowanych. Marka Blauberg oferuje urządzenia, które doskonale zadbają o jakość powietrza pod kątem jego ilości i jakości. Jednostki VENTO EXPERT wyposażone w wymiennik ceramiczny są energooszczędne (zimą znacznie ograniczają ilość energii potrzebnej do ogrzania mieszkania) oraz ciche, co gwarantuje zastosowanie wentylatora z nowoczesnym silnikiem EC. Urządzenia pracują w dwóch 70-sekundowych trybach. W I cyklu urządzenie wywiewa powietrze z pomieszczenia, a wymiennik ciepła odbiera energię cieplną zawartą w powietrzu wywiewanym. W II cyklu wentylator zmienia swój kierunek, dzięki czemu urządzenie nawiewa świeże powietrze do pomieszczenia, a wymiennik ciepła "oddaje" nagromadzone wcześniej w nim ciepło. Wysoka sprawność wymiennika VENTO to gwarancja niższych rachunków za ogrzewanie!

Urządzenia marki BLAUBERG wyposażone są standardowo w filtry G4, które z wysoką skutecznością zatrzymują kurz, pyłki i insekty, a dodatkowa możliwość zastosowania filtrów F8 zagwarantuje najwyższą jakość filtracji powietrza, smogu - nawet cząstek PM 2,5! Jednostki Vento Expert wyposażone są w czujnik wilgotności powietrza, dzięki któremu urządzenie sprawnie pozbędzie się nadmiaru wilgoci z powietrza. Jednostki marki Blauberg mają intuicyjne sterownie - urządzenia wyposażone są w pilot, przyciski sensoryczne oraz wifi - co daje możliwość sterowania praca urządzenia za pomocą aplikacji mobilnej lub bezprzewodowym sterownikiem naściennym. Oprogramowanie urządzeń pozwala łączyć je w pary bądź większe współpracujące ze sobą grupy - jedna jednostka sterująca wysyła sygnały do pozostałych - jednostki VENTO EXPERT nie potrzebują zewnętrznego routera - same generują dostęp do WiFi!

Szybki i małoinwazyjny montaż urządzeń marki Blauberg to możliwość posiadania wentylacji mechanicznej w swoim domu nawet w ciągu jednego dnia!

Nie podlega wątpliwości, że nowoczesna technologia jaką proponuje marka Blauberg znacznie poprawia jakość przebywania wewnątrz domów i mieszkań. Urządzenia Vento Expert to definicja skutecznej i ekonomicznej wentylacji mechanicznej decentralnej z odzyskiem ciepła. Dbając o jakość powietrza we własnym mieszkaniu, nie tylko dbamy o kondycję naszego domu, ale również jak i przede wszystkim o zdrowie nasze i członków naszej rodziny.

Dodaj komentarz

Skomentuj artykuł
time image
time image
Zobacz inne artykuły
Klimatyzator przenośny - który wybrać? Czym się różnią?
Klimatyzator przenośny - który wybrać? Czym się różnią?
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania