Wysokotemperaturowe pompy ciepła powietrze-woda marki Auer

Artykuł promocyjny
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Wysokotemperaturowe pompy ciepła powietrze-woda marki Auer

HRC to szeroka gama wysokotemperaturowych pomp ciepła powietrze-woda marki Auer w których zastosowany został czynnik R290. Pompy ciepła HRC mogą funkcjonować prawie przez cały rok bez wspomagania przez zewnętrzne źródło ciepła, przez co stają się autonomiczną jednostką grzewczą, zapewniającą zarówno ogrzewanie budynku jak i ciepłą wodę użytkową.

aktualizacja: 2021-02-02 05:05:50

Rynek powietrznych pomp ciepła nieustanie rośnie. Wg raportu PORT PC, mimo tak specyficznego roku 2020, sprzedaż pomp ciepła typu powietrze-woda w I półroczu 2020 roku wzrosła o 108% w stosunku do I półrocza 2019 roku. To już kolejny rok z wyraźnym trendem wzrostowym, który z wielu względów bardzo cieszy.

Technologia pomp typu powietrze-woda jest od lat udoskonalana dzięki czemu obecnie zapewnia bardzo wysoką efektywność w trakcie niemal całego roku, jest też coraz bardziej dostępna cenowo, łatwa w montażu i całkowicie bezemisyjna. W przypadku marki Auer, dzięki stosowaniu już od wielu lat czynnika chłodniczego R290, jest to również technologia niezwykle ekologiczna.

HRC - moc i wydajność przez cały rok

Jeżeli szukamy wydajnej i taniej w utrzymaniu pompy ciepła, która będzie w stanie przez cały rok pokryć zapotrzebowanie energetyczne budynku to warto zawęzić swój wybór właśnie do wysokotemperaturowych pomp powietrze-woda HRC. Rozwiązaniem dla tego typu potrzeb są pompy ciepła HRC marki Auer. W pompach HRC jako czynnik chłodniczy zastosowano propan (R 290), który jest bardzo efektywnym nośnikiem energii. Pompy ciepła marki Auer zawierają przeważnie niewielką ilość tego gazu, dzięki czemu nie jest wymagana obsługa przez specjalistów chłodnictwa.

Pompy ciepła HRC osiągają współczynnik sprawności COP nawet na poziomie 5,5 przy temperaturze 15°C i zasilaniu obiegu niskotemperaturowego. Jeżeli potrzebujemy zasilać obieg wysokotemperaturowy, to woda w obiegu grzewczym może być podgrzewana nawet do temperatury 70°C przy temperaturze zewnętrznej -10°C.

Praca pompy zagwarantowana jest do temperatury -20°C na zewnątrz przy zapewnieniu temperatury wody do 65°C, jednak pomiary w naszych warunkach klimatycznych wykazały samodzielną pracę pompy ciepła (bez wspomagania zewnętrznym źródłem ciepła) nawet w temperaturze -26°C przy współczynniku COP oscylującym w okolicy 2.0 (model 11 kW). Jest to naprawdę doskonały wynik, gwarantujący całoroczną autonomię urządzenia zarówno dla ogrzewania jak i przygotowania CWU.

Przewagą HRC nad innymi tego typu konstrukcjami są dwa niezależnie kompresory w modelach o wyższych mocach, zapewniające wysoki stopień modulacji mocy, w zakresie od 35 do 100% mocy. Możliwe są 3 tryby funkcjonowania: praca tylko kompresora niskiej mocy, wysokiej mocy albo praca obu kompresorów jednocześnie. Modulacja mocy gwarantuje niższe zużycie energii wzmocnione dodatkowo przez wydajny system odmrażania oraz redukcję prędkości obrotowej wentylatora podczas sezonów przejściowych. Efekt modulacji, zapewnia sprawne funkcjonowanie pompy ciepła bez dodatkowego źródła ciepła.

Pompa ciepła HRC
Pompa ciepła HRC

Optymalny wybór

Gama wysokotemperaturowych pomp ciepła HRC dostępna jest w zakresie mocy od 11 do 140 kW. Wysoka sprawność, zalety czynnika chłodniczego R290, łatwość montażu oraz niskie koszty użytkowania to zdecydowane atuty wpływające na wybór pomp ciepła HRC. Dodatkowym, bardzo ważnym czynnikiem wspierającym wybór pomp ciepła HRC są obecne programy dofinansowań i trendy proekologiczne, przyczyniające się do ograniczania smogu w naszych miejscowościach.

Marka Auer oferuje obecnie jedne z najlepszych pomp ciepła dostępnych na polskim rynku. Warto zdecydować się na najwyższą jakość, tym bardziej, że cena sprzyja takiemu wyborowi.


CIEPŁO-TECH sp.j.
tel. 571 270 044
www.auerpolska.com

Zdaniem naszych Czytelników

time image

Gość Łukasz Sz.

02 Lut 2021, 06:05

Przecież te pompy są daleko w tyle za pompami ciepła np. Mitsubishi czy Hitachi. Ogromne kloce a podawanie współczynnika efektywności energetyczne COP dla temperatury zasilania +15'C to śmiech na sali. Niech lepiej podadzą dla +35'C i +55'C.

Wiecej na Forum BudujemyDom.pl

Dodaj komentarz

time image
time image
Warto wiedzieć dodatkowo:
Zobacz inne artykuły
Koszty instalacji pompy ciepła
Koszty instalacji pompy ciepła
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje