Pompa ciepła stworzona z myślą o pracy w polskich warunkach klimatycznych - VGE Eco Air od Solgen z grupy PGNiG!

Artykuł promocyjny
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Pompa ciepła stworzona z myślą o pracy w polskich warunkach klimatycznych - VGE Eco Air od Solgen z grupy PGNiG!

Seria VGE Eco Air została zaprojektowana z myślą o pracy w polskich warunkach klimatycznych. Elegancki wygląd, ekologiczny czynnik R32, dokładna izolacja termiczna elementów chłodniczych - to tylko kilka z wielu zalet nowego, ale za to jak solidnego gracza na rynku pomp ciepła.

aktualizacja: 2022-11-21 09:48:03

Solgen już od 7 lat wdraża energooszczędne rozwiązania. Firma może pochwalić się dużą ilością zadowolonych klientów oraz profesjonalizmem. W tym roku Solgen został członkiem Grupy Kapitałowej PGNiG, kolejnym krokiem jest wprowadzenie na rynek własnej pompy ciepła.

1. Specjalny projekt

Pompy ciepła VGE Eco Air zostały zaprojektowane oraz wykonane z myślą o pracy w polskich warunkach klimatycznych oraz wygodnym montażu i obsłudze. Jest to seria pomp nowej generacji typu monoblok - cały układ chłodniczy został wykonany w fabryce, co przekłada się na gwarancję szczelności oraz jego wysoką efektywność.

Dla inżynierów z ramienia Solgen ważny aspekt stanowiło zapewnienie jak najbardziej wydajnej pracy urządzenia, również w niskiej temperaturze zewnętrznej. Zostało to zrealizowane poprzez zastosowanie specjalnej sprężarki inwerterowej z dotryskiem czynnika chłodniczego - technologia EVI. Do jej prawidłowej pracy układ został wyposażony w dwa zawory rozprężne oraz dodatkowy wymiennik ciepła. Taki zabieg przynosi wymierne korzyści dla użytkownika, czyli gwarantuje wydajną oraz stabilną pracę w niskich temperaturach zewnętrznych, nawet do -30°C.

Kolejne ważne kwestie przy projektowaniu urządzenia stanowiły te związane z montażem - prostota oraz jak największa możliwość uniknięcia błędów montażowych. Zostało to zrealizowane poprzez zastosowanie dodatkowej osłony wymiennika ciepła oraz użycie dedykowanych szybkozłączy elektrycznych. Osłona chroni wymiennik przed uszkodzeniami mechanicznymi, które mogą wystąpić na etapie transportu czy też podczas montażu urządzenia. Z kolei wykorzystanie specjalnych szybkozłączy elektrycznych znacznie ułatwia montaż - instalator może z łatwością sprawdzić czy przewody są prawidłowo wprowadzone i zaciśnięte. Dodatkowo szybkozłącza niwelują ryzyko porażenia prądem w trakcie montażu, serwisu oraz użytkowania.

Na co również warto zwrócić uwagę, to dobra izolacja wewnętrzna, która chroni układ przed nadmierną utratą ciepła oraz spadkiem efektywności. Poza tym jednostka VGE monoblok wyposażona jest w wymiennik z szerokim rozstawem lameli, co pozwala na wydłużenie cykli pracy pomiędzy cyklami odszraniania, a tym samym zmniejsza tempo zamarzania wymiennika i zwiększa efektywność energetyczną urządzenia.

2. Wygodne użytkowanie w standardzie połączone z nowoczesnym designem

Pompa ciepła VGE w standardzie posiada przewodowy dedykowany kontroler w języku polskim z dotykowym ekranem. Taki kontroler może zostać umieszczony w dowolnym, dogodnym dla użytkownika miejscu w domu, dzięki czemu będzie on mógł w wygodny i szybki sposób zmienić podstawowe ustawienia urządzenia. Sama pompa ciepła może pracować w oparciu o zadaną temperaturę lub regulację pogodową (tzw. krzywe grzewcze). Z punktu widzenia użytkownika jest to spore udogodnienie - urządzenie samo będzie dostosowywać parametry grzewcze w zależności od temperatury zewnętrznej.

Obudowa pomp ciepła VGE Eco Air została zaprojektowana w przemyślany sposób. Większośc pomp projektowana jest w odcieniach szarości, tutaj celowo zostały wybrane ciemne barwy, które kojarzą się z nowoczesnym stylem. Pompy charakteryzuje przede wszystkim ukryte połączenia materiałów oraz śrub, co sprawia, że samo urządzenie posiada nowoczesny, estetyczny design. Dzięki takiej konstrukcji pompa VGE idealnie wkomponuje się w przestrzeń domową a nawet może stać się ciekawym elementem architektury ogrodu i cieszyć użytkowników nie tylko swoją funkcjonalnością ale również eleganckim wyglądem.

3. Podsumowanie

Pompy ciepła od Solgen z Grupy PGNiG cechuje nowoczesność oraz oszczędność. Pompy pracują wydajnie i cicho także w bardzo niskich temperaturach, wyróżniają się między innymi eleganckim designem. Dodatkowym atutem jest posiadanie sterowania zdalnego. Pompy ciepła VGE Eco Air dostępne są bezpośrednio od Generalnego Dystrybutora Solgen z Grupy PGNiG - jakość oraz pewność dostaw.

Dodaj komentarz

Skomentuj artykuł
time image
time image
Zobacz inne artykuły
Zarządzanie produkcją ciepłej wody użytkowej - pompy ciepła NIBE
Zarządzanie produkcją ciepłej wody użytkowej - pompy ciepła NIBE
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania