Dlaczego warto wybrać grzejniki aluminiowe?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty
Dlaczego warto wybrać grzejniki aluminiowe?

Projektowanie systemu ogrzewania domu jest kluczowe dla komfortu życia - warto skupić się na każdym elemencie składowym, także na grzejnikach. Dlaczego warto wybrać aluminiowe? Przemawia za tym kilka powodów.

aktualizacja: 2022-05-18 06:11:20

Po pierwsze, nagrzewają się szybciej niż stalowe. Mała masa i duża przewodność cieplna aluminium zapewniają łatwe sterowanie temperaturą w pomieszczeniach.

Po drugie, są łatwe w montażu i dopasowaniu. Lżejsze od stalowych łatwo zamontować nawet na ścianach z płyt gipsowo-kartonowych.

Po trzecie, są modułowe. Istnieje możliwość dodania lub odjęcia pojedynczych członów. Można to zrobić w dowolnym momencie, na przykład gdy stwierdzimy, że w danym pokoju jest zbyt ciepło lub że dobrana moc jest niewystarczająca.

Po czwarte, są długowieczne. Odpowiednio zabezpieczone podczas produkcji, nie rdzewieją, nawet w połączeniu z instalacją miedzianą.

Ponadto grzejniki aluminiowe to idealne rozwiązanie remontowe. Dzięki dostępnym różnym typom podłączeń z łatwością zastąpimy nimi zarówno wiekowy grzejnik żeliwny, jak i wysłużony stalowy. Można wybierać pomiędzy podłączeniem bocznym, a czterema opatentowanymi rozwiązaniami do podłączenia dolnego. Grzejniki dolnozasilane mogą być wyposażone w krzyżowe zespoły przyłączeniowe, umożliwiające instalację bezpośrednio w miejsce grzejników stalowych, o odwrotnej konfiguracji przyłączy wody. Nie trzeba zatem modyfikować instalacji.

Barbara Stefańczyk
Product Manager
KFA ARMATURA
Na zdjęciu otwierającym: Aluminiowy grzejnik członowy wykończony powłoką wzbogaconą o jony srebra, które niszczą bakterie, wirusy, grzyby domowe. Co ważne, jony srebra nigdy się nie zmyją, pozostaną aktywne przez cały czas użytkowania sprzętu. (fot. KFA Armatura)

Dodaj komentarz

Skomentuj artykuł
time image
time image
Zobacz inne artykuły
Rewolucja w zarządzaniu jakością powietrza w domu
Rewolucja w zarządzaniu jakością powietrza w domu
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!