Dlaczego warto wybrać grzejniki aluminiowe?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Dlaczego warto wybrać grzejniki aluminiowe?

Projektowanie systemu ogrzewania domu jest kluczowe dla komfortu życia – warto skupić się na każdym elemencie składowym, także na grzejnikach. Dlaczego warto wybrać aluminiowe? Przemawia za tym kilka powodów.

aktualizacja: 2021-05-12 10:36:15

Po pierwsze nagrzewają się szybciej niż stalowe. Mała masa i duża przewodność cieplna aluminium zapewniają łatwe sterowanie temperaturą w pomieszczeniach. Grzejniki aluminiowe są łatwe w montażu i dopasowaniu. Lżejsze od stalowych łatwo zamontować nawet na ścianach z płyt gipsowo-kartonowych.

Są modułowe: istnieje możliwość dokręcenia lub odkręcenia pojedynczych członów zgodnie z potrzebą pomieszczenia. Można to zrobić w dowolnym momencie, na przykład gdy stwierdzimy, że w danym pokoju jest jednak zbyt ciepło lub że dobrana moc była niewystarczająca.

Są długowieczne. Odpowiednio zabezpieczone podczas produkcji, nie rdzewieją, nawet w połączeniu z instalacją miedzianą.

Grzejniki aluminiowe to też idealne rozwiązanie remontowe. Dzięki dostępnym różnym typom podłączeń z łatwością zastąpimy grzejnikiem aluminiowym zarówno wiekowy żeliwny grzejnik, jak i wysłużony stalowy. Można wybierać pomiędzy podłączeniem bocznym, a czterema opatentowanymi rozwiązaniami do podłączenia dolnego.

Grzejniki dolnozasilane mogą być wyposażone w krzyżowe zespoły przyłączeniowe umożliwiające instalację grzejników bezpośrednio w miejsce grzejników stalowych, o odwrotnej konfiguracji przyłączy wody. Nie trzeba zatem modyfikować instalacji.

Barbara Stefańczyk
Product Manager KFA Armatura

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Jak dobrać grzejnik do instalacji?
Jak dobrać grzejnik do instalacji?
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze wrzesień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje