Który mit o grzejnikach aluminiowych jest najbardziej powszechny?
Który mit o grzejnikach aluminiowych jest najbardziej powszechny?
Grzejniki aluminiowe są jednymi z najpopularniejszych rozwiązań stosowanych w domach i mieszkaniach. Choć są znane od lat i sprawdzone przez miliony użytkowników, to wciąż wokół nich krąży wiele mitów oraz fałszywych przekonań.
Data publikacji: 2023-06-05
Data aktualizacji: 2023-06-05
Posłuchaj tego artykułu
00:00
Często powtarzanym mitem o grzejnikach aluminiowych jest ten, że nie są one trwałe i łatwo rdzewieją. W rzeczywistości odpowiednie zabezpieczenie w toku produkcji daje im długowieczność, bez konieczności stosowania dodatkowych inhibitorów antykorozyjnych. Wymaga to jednak specjalistycznego procesu produkcyjnego, w którym na powierzchnię grzejników nakładane są warstwy (powłoki) ochronne.
Produkty marki KFA Armatura są zabezpieczane antykorozyjnie w procesach anaforezy i fluorocyrkonowania. Dzięki malowaniu anaforetycznemu powstaje trwała powłoka, wysoko odporna na korozję. To bardzo ważne, bo gwarantuje szczelność grzejnika przez długie lata.
Najbardziej powszechnym jednak mitem, z jakim można spotkać się zarówno w mediach, a nawet wśród instalatorów jest to, że grzejników aluminiowych nie można łączyć z instalacją z rurami miedzianymi. Nie jest to jednak prawda.
Choć co do zasady aluminium w reakcji z miedzią może podlegać korozji, to odpowiednie zabezpieczenie podczas produkcji całkowicie eliminuje ten problem. Proces anaforezy stosowany przez KFA Armatura sprawia, że grzejniki aluminiowe tej marki są dobrze zabezpieczone przed niszczycielskim działaniem korozji (nie ma możliwości utraty szczelności), nawet w przypadku połączenia z instalacjami miedzianymi. Tym samym nie ma potrzeby stosowania inhibitorów korozji.
Barbara Stefańczyk Product Manager, KFA Armatura www.kfa.pl