Firma ELEKTRA z nagrodą Gazele Biznesu 2023

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty
Firma ELEKTRA z nagrodą Gazele Biznesu 2023

ELEKTRA po raz kolejny znalazła się w elitarnym gronie laureatów organizowanego przez dziennik ekonomiczny "Puls Biznesu" oraz wywiadownię gospodarczą Coface rankingu, który od niemal ćwierć wieku prezentuje najbardziej dynamicznie rozwijające się małe i średnie przedsiębiorstwa. Gazela Biznesu 2023 to firma, która jest sprawnie zarządzana, umiejętnie wykorzystuje okoliczności rynkowe, ma uznaną markę oraz w latach 2020-2022 wykazała się doskonałą kondycją finansową.

aktualizacja: 2024-02-05 08:00:18

- Co decyduje o konkurencyjności Gazel na dzisiejszym niełatwym rynku? Oprócz nowoczesnych metod zarządzania, ich atutem jest wynikająca z mniejszej skali elastyczność w działaniu oraz zdolność do szybkiego chwytania biznesowych okazji i dostosowywania się do zmiennych warunków - mówi Patricia Deyna, prezes Bonnier Business Polska, wydawcy "Pulsu Biznesu", oraz dodaje: - Dzisiejsze Gazele Biznesu są firmami małymi lub średniej wielkości dlatego, że tak zdecydowali ich właściciele (…), ale stosowane przez nie standardy zarządzania, rozwiązania techniczne i informatyczne, certyfikaty itd. nie odbiegają już w większości przypadków od stosowanych przez największe przedsiębiorstwa.

Kryteria rankingu Gazela Biznesu 2023 to firma, która:

  • rozpoczęła działalność przed rokiem 2020 i prowadzi ją nieprzerwanie do dziś;
  • w roku bazowym 2020 osiągnęła przychody ze sprzedaży w przedziale pomiędzy 3 a 200 mln zł;
  • w latach 2020-22 z roku na rok notowała wzrost przychodów ze sprzedaży;
  • w latach 2020-22 ani razu nie odnotowała straty;
  • umożliwiła analizę swoich wyników finansowych przynajmniej z trzech badanych lat (składając sprawozdania finansowe do sądów albo przekazując dane do Coface, lub udostępniając je poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego);
  • o miejscu firmy w rankingu decydował osiągnięty przez nią w latach 2020-2022 procentowy wzrost przychodów, przy czym przychody z roku 2020 stanowiły 100%.
Firma powiązana:
Elektra

Dodaj komentarz

Skomentuj artykuł
time image
time image
Zobacz inne artykuły
Rewolucja w zarządzaniu jakością powietrza w domu
Rewolucja w zarządzaniu jakością powietrza w domu
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!