Grzejniki do pomp ciepła i kotłów kondensacyjnych REGULUS®-system

Artykuł sponsorowany
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Grzejniki do pomp ciepła i kotłów kondensacyjnych REGULUS®-system

Ile godzin w ciągu doby i o jakiej porze przebywamy w poszczególnych pomieszczeniach? To tylko jedno z ważnych pytań, które powinien sobie zadać każdy użytkownik.

aktualizacja: 2019-10-07 12:30:29

Zapewnienie optymalnego poziomu temperatury komfortu cieplnego wymaga elastycznej reakcji instalacji grzewczej jako całości, poczynając od procesu produkcji ciepła, poprzez jego ewentualne magazynowanie, a na emisji kończąc. Można optymalnie produkować ciepło, lecz nieoptymalnie je dystrybuować. W bilansie cieplnym domów coraz większy udział mają dodatkowe zyski ciepła. Szybka odpowiedź na ich pojawienie się plus niskie straty ciepła instalacji są głównymi elementami efektywnych energetycznie instalacji grzewczych. Przy zastosowaniu grzejników efektywność ta, jak pokazują badania skandynawskich instytutów, rośnie o co najmniej 15% w porównaniu do ogrzewania podłogowego.

Wszystkie systemy grzejnikowe REGULUS®-system optymalnie wpisują się w ideę poszanowania energii, znakomicie współpracując z niskotemperaturowymi źródłami ciepła, jak kotły kondensacyjne i pompy ciepła. Dla ocieplonego domu są najlepszą alternatywą, gdyż dają użytkownikowi wybór różnych sposobów ogrzewania.

 

REGULUS®-system CANAL
REGULUS®-system CANAL
REGULUS®-system CANAL

Zysk z ich zastosowania wynika z ich małej pojemności wodnej i małej masy własnej, a co za tym idzie minimalnej bezwładności cieplnej. Mała masa grzejnika oznacza niski koszt doprowadzenia instalacji do temperatury efektywnego grzania, a także daje możliwość szybkiego przerwania grzania w razie pojawienia się zysków ciepła lub np. opuszczenia domu na dłużej (brak grzania oznacza brak kosztu grzania). Regulusy umożliwiają wysoce efektywną regulację indywidualną i strefową - szybkie podwyższenie (lub obniżenie) temperatury powietrza w całym domu lub w wybranych pomieszczeniach.

Szczególnie ta ostatnia cecha w naszej strefie klimatycznej - o przewadze okresów przejściowych - jest ważną zaletą. Można wszak, nawet w środku chłodniejszego, wilgotnego lata, na chwilę włączyć ogrzewanie, by "przełamać" chłód, podnieść temperaturę. Komfort cieplny małym kosztem.

 Grzejniki ścienne REGULUS®-system SOLLARIUS - kolor czarny
 Grzejniki ścienne REGULUS®-system SOLLARIUS - kolor biały
Grzejniki ścienne REGULUS®-system SOLLARIUS

Hybrydowa dystrybucja ciepła - nowatorska koncepcja konfiguracji instalacji dystrybucji ciepła

Mocno "odchudzone", a zatem dużo tańsze inwestycyjnie ogrzewanie podłogowe, dysponujące około 30% potrzebnej mocy grzewczej, instaluje się jedynie w strefach komunikacji, zabezpieczając efekt ciepłej czy też neutralnej podłogi dla ciepłolubnych domowników i zastępując konieczność przewymiarowania grzejników. Łączymy je z dynamicznie pracującym układem grzejnikowym, dysponującym 70% potrzebnej mocy grzewczej. Oba układy pracują w tej samej niskiej temperaturze zasilania.

Wodne ogrzewanie podłogowe w strefach komunikacji można zastąpić matami elektrycznymi. Główną funkcję grzania zawsze pełnią grzejniki.

Instalując pompy ciepła w modernizowanych obiektach, przeróbkę instalacji można ograniczyć do wymiany grzejników na grzejniki REGULUS®-system serii E-Vent. Z uwagi na obecną politykę państwa w zakresie ograniczenia szkodliwych emisji, będzie to najczęstszy i najtańszy sposób przebudowy instalacji z tradycyjnej na niskotemperaturową.

 

Logo REGULUS®-system s.j.REGULUS®-system s.j.
ul. Grażyńskiego 51
43-300 Bielsko-Biała
www.regulus.com.pl
regulus@regulus.com.pl

Dodaj komentarz

time image
time image
Warto wiedzieć dodatkowo:
Zobacz inne artykuły
Jakie posadzki można układać na ogrzewaniu podłogowym?
Jakie posadzki można układać na ogrzewaniu podłogowym?
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze luty 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom styczeń - luty 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny