SharkBite - nowoczesny, ekologiczny i bezawaryjny system do instalacji sanitarno-grzewczych

Artykuł promocyjny
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
SharkBite - nowoczesny, ekologiczny i bezawaryjny system do instalacji sanitarno-grzewczych

Firma RWC jest światowym liderem w produkcji rur i złączy wtykowych. Wzbogacona o doświadczenie firmy John Guest od ponad 60 lat dostarcza niezawodne systemy hydrauliczne i grzewcze.

aktualizacja: 2024-03-29 06:33:53

System SharkBite to nie tylko instalacje wodne, które niewątpliwie są kluczową kwestią podczas budowy każdego domu. Jest to układ połączonych przewodów, armatury, złączek i urządzeń doprowadzających wodę do ustalonych uprzednio punktów poboru, znajdujących się w różnych pomieszczeniach na wszystkich kondygnacjach budynku. Ale także instalacja systemów wodnego ogrzewania płaszczyznowego, co umożliwia kompleksowe rozwiązania dla każdej inwestycji, tworząc energooszczędne i trwałe instalacje.

Obecnie do wykonania instalacji wodnych najczęściej stosuje się rury tworzywowe, które nadają się zarówno do wody zimnej jak i ciepłej, są trwałe, elastyczne, i lżejsze od rur stalowych, a co najważniejsze zapewniają transport wody nie wpływając na jej jakość oraz parametry chemiczne.

Wiele osób uważa ogrzewanie podłogowe za luksus, jednak coraz bardziej zyskuje ono na popularności i jest akceptowane jako opłacalne rozwiązanie grzewcze. Korzyści eksploatacyjne UFH są dobrze znane, takie jak zwiększona efektywność energetyczna, lepsza wydajność grzewcza, większa przestrzeń wewnętrzna i bardziej komfortowe ciepło. Instalacja ogrzewania podłogowego może też pomóc zminimalizować roztocza, a tym samym ograniczyć ogólną ilość cząstek kurzu w powietrzu, co jest korzystne dla osób z chorobami układu oddechowego.

Produkty RWC serii SharkBite mają wiele zalet - jest to system złączy i rur do instalacji sanitarno-grzewczych. Składa się z trzech uzupełniających się grup produktów zapewniających instalatorowi kompletne możliwości instalacyjne: 1. SharkBite Nexus - system złączy wtykowych do rur PEXa i PERT/AL/PERT o średnicach 16, 20, 25 i 32 mm. 2. SharkBite Press - system złączy do zaprasowywania do rur PEXa oraz z wkładką ALU o średnicach 16, 20, 25, 26 i 32 mm. 3. SharkBite Universal - system złączy wtykowych z mosiądzu do rur PEX, PERT, PVC, C-PVC i PPR o średnicach 16, 20 i 25 mm.

System SharkBite to układ połączonych przewodów, armatury, złączek i urządzeń doprowadzających wodę do ustalonych uprzednio punktów poboru, znajdujących się w różnych pomieszczeniach na wszystkich kondygnacjach budynku
System SharkBite to układ połączonych przewodów, armatury, złączek i urządzeń doprowadzających wodę do ustalonych uprzednio punktów poboru, znajdujących się w różnych pomieszczeniach na wszystkich kondygnacjach budynku

Niezależnie od tego czy naszych produktów używasz przy budowie nowych domów czy podczas naprawy lub konserwacji, seria wyrobów SharkBite sprawdzi się doskonale. Po pierwsze, dzięki połączeniom typu push fit czas montażu skraca się do 70% w porównaniu z innymi czasochłonnymi metodami. Ponadto do montażu łączników nie są wymagane żadne narzędzia, co ułatwia manewrowanie w ciasnych przestrzeniach. Po drugie, szeroki wybór tworzywowych i mosiężnych złączek, złączy kranowych, zaworów zapewnia wszystko, czego potrzebujesz, aby wykonać pracę w mgnieniu oka. Łącząc te produkty z tworzywową rurą na wcisk, możesz stworzyć naprawdę elastyczny i niedrogi system wodociągowy i grzewczy dopasowany dla każdego.

SharkBite tak jak pozostałe marki RWC wytwarzają trwałe produkty, zmniejszając ryzyko wycieków lub wysokiego ciśnienia i wysokiej temperatury w systemach grzewczych i wodno-kanalizacyjnych, zapewniając integralność strukturalną instalacji przez wiele lat, jednocześnie zapewniając bezpieczeństwo ludzi i mienia. W RWC wierzymy, że koncentracja na dobrym samopoczuciu użytkowników końcowych jest najważniejsza.

Aby uzyskać więcej informacji o naszej rodzinie marek RWC oraz o tym, jak nasze rozwiązania mogą pomóc w poprawie zdrowia i dobrego samopoczucia w każdym budynku mieszkalnym lub komercyjnym, odwiedź strony: www.rwc.com oraz www.johnguest.com.


RELIANCE WORLDWIDE DISTRIBUTION EUROPE Ltd
ul. Starołęcka 7, 61-361 Poznań
tel. +48 61 87 80 408
e-mail: info.pl@rwc.com
www.rwc.com, www.johnguest.com

Dodaj komentarz

Skomentuj artykuł
time image
time image
Zobacz inne artykuły