7 zalet palenia ekogroszkiem

Artykuł promocyjny
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
7 zalet palenia ekogroszkiem

Z roku na rok rosną wymagania dotyczące sposobu ogrzewania domów. I choć dotyczy to przede wszystkim nowego budownictwa, to tematy takie jak: klasa kotła, jakość opału, czystość spalania, energooszczędność budynku niezmiennie interesują każdego właściciela domu. Myślisz o modernizacji lub budowie nowej instalacji grzewczej? Przed podjęciem decyzji poznaj zalety palenia ekogroszkami, które są popularne wśród właścicieli pieców.

aktualizacja: 2023-01-03 07:44:32

Jeśli zdecydujesz się na nowoczesny kocioł na ekogroszek, pamiętaj - aby dawał dużo ciepła i rzeczywiście pracował efektywnie i ekonomicznie, trzeba palić w nim równie nowoczesnym i wydajnym paliwem. Produkty Energo są nie tylko takim paliwem, lecz są także chętnie wybierane przez klientów - zostały nagrodzone Złotym Laurem Klienta 2022 i uznane za Odkrycie Roku 2021 w plebiscycie konsumenckim Laur Klienta w kategorii "ekogroszek".

Dostawa ekogroszku Energo do ogrzewania domu jednorodzinnego
Dostawa ekogroszku Energo do ogrzewania domu jednorodzinnego

Jak rozpoznać dobry i wydajny ekogroszek?

Ekogroszek to uszlachetniony sortyment węgla, który powstaje na skutek jego zaawansowanej obróbki. Ze względu na drobną granulację, czyli stosunkowo małe bryłki, idealnie sprawdza się w piecach retortowych "5" klasy z automatycznym podajnikiem. Na rynku dostępne są jego różne rodzaje, a o jakości każdego z nich świadczą takie parametry, jak: wartość opałowa (kaloryczność), zawartość siarki i popiołu, granulacja, spiekalność czy poziom wilgoci.

Energo oferuje dwa rodzaje ekogroszku: Ekogroszek Extra Premium + oraz Ekogroszek Popularny. Przy czym najlepsze ekogroszki Energo charakteryzują się bardzo dobrymi parametrami, co sprawia, że ich użytkowanie wiąże się z konkretnymi korzyściami.

Ekogroszek Extra Premium +
Ekogroszek Extra Premium +

Zalety ekogroszków Energo:

 1. Wydajność i mniejsze zużycie węgla.
  Dzięki bardzo wysokiej kaloryczności spalają się dłużej niż inne paliwa stałe. W rezultacie do ogrzania domu potrzebujesz mniej paliwa. Nie musisz też tak często dosypywać ekogroszku do pieca, aby utrzymać odpowiednią temperaturę w kotle.

 2. Zmniejszone szlakowanie, żużlowanie i koksowanie.
  Wszystkie ekogroszki Energo charakteryzują się bardzo niską spiekalnością. Oznacza to w praktyce brak szkodliwych dla kotła spieków i uciążliwego koksu. Nasze ekogroszki mają spiekalność bliską zeru.

 3. Czyszczenie kotła i kotłowni zredukowane do minimum.
  Za ekogroszek odpowiedniej jakości uznajemy taki, który nie zawiera więcej niż 8-10 proc. popiołu. W towarach premium marki Energo zawartość popiołu jest najniższa na rynku - na poziomie zaledwie 3 proc., co oznacza, że z tony opału powstaje zaledwie 30 kg popiołu. Przy tak niskiej zawartości popiołu rzadziej czyścisz piec i kotłownię. Ponadto ten sortyment węgla możesz kupować i przechowywać w workach, co ogranicza pylenie i znacznie ułatwia utrzymanie porządku w kotłowni.

 4. Oszczędność czasu, wygoda i maksymalny komfort użytkowania kotła.
  Ekogroszek to paliwo, dzięki któremu nie tylko sporadycznie czyścisz palenisko z popiołu, lecz także które wsypujesz raz na kilka dni do podajnika. Dzięki granulacji od 5 do 25 mm ten sortyment węgla może być stosowany w kotłach retortowych, w których opał podawany jest do komory paleniska automatycznie przez podajnik ślimakowy. To zapewnia ci prawie bezobsługowe ogrzewanie domu.

 5. Ograniczony do minimum negatywny wpływ na środowisko.
  Od zwykłego węgla i groszku różnią się tym, że wydzielają mniej tlenków siarki i pyłów. W dobrym ekogroszku zawartość siarki nie powinna przekraczać 1 proc. Natomiast już w najlepszych produktach Energo zawartość tego pierwiastka wynosi jedynie 0,5 proc.

 6. Dłuższa żywotność kotła i przewodów kominowych.
  Niska zawartości siarki ma jeszcze jedną zaletę - powoduje, że nie dochodzi do szybkiego uszkodzenia kotła i podzespołów. Zatem używając ekogroszków z minimalna zawartością siarki, chronisz piec przed korozją.

 7. Wysokie standardy produkcji i przechowywania chroniące przed wilgocią.
  Spełniają najwyższe standardy unijne oraz są atestowanym paliwem ekologicznym. Nasze ekogroszki są też poddawane najnowocześniejszemu procesowi suchego wzbogacania i oczyszczania węgla. Ponadto sortyment zapakowany w worki jest przechowywany pod wiatami lub jest przykrywany, co zapewnia mu właściwą ochronę przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi i przed wilgocią.
Pakowanie ekogroszku Energo oraz jego składowanie

Ekogroszek to uszlachetniony sortyment węgla, który ze względu na drobną granulację, czyli stosunkowo małe bryłki, idealnie sprawdza się w piecach retortowych "5" klasy z automatycznym podajnikiem. Jego główną zaletą jest wydajność. Dotyczy to jednak tylko produktów naprawdę dobrej jakości - mówi Orest Michalczuk, Dyrektor Handlowy w firmie Energo.

Produkty Energo można kupić online na Energo Bielsk oraz stacjonarnie (informacje o punktach sprzedaży dostępne są na stronie https://energobielsk.pl/gdzie-kupic/).

ENERGO Sp. z o.o.
www.energobielsk.pl
e-mail: energo@energobielsk.pl
ul. Kleszczelowska 84a, 17-100 Bielsk Podlaski
tel. (+48) 510 845 217

Dodaj komentarz

Skomentuj artykuł
time image
time image
Zobacz inne artykuły
Gdzie umieścić zbiornik na gaz płynny?
Gdzie umieścić zbiornik na gaz płynny?
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania