Piece wolno stojące - alternatywa dla tradycyjnych kominków

Artykuł promocyjny
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
Piece wolno stojące - alternatywa dla tradycyjnych kominków

Piece wolno stojące to coraz bardziej popularna alternatywa dla tradycyjnych kominków. O zainteresowaniu tym sposobem ekspozycji ognia w domowym zaciszu przesądza ich przemyślane wzornictwo i łatwość montażu. Współczesne "kozy" projektowane są z wielką dbałością zarówno o styl, jak i o detale. Ich niewątpliwym walorom estetycznym towarzyszy nie mniej ważna funkcjonalność.

aktualizacja: 2021-04-12 07:40:11

Ciepło z kozy

Dzięki temu, że nie potrzebuje dodatkowej obudowy, piec wolnostojący nazywany potocznie "kozą" jest doskonałym rozwiązaniem dla tych użytkowników, którzy cenią sobie magiczne piękno ognia, ale nie mogą lub nie chcą przeznaczyć tak dużej powierzchni pomieszczenia, jakiej wymaga instalacja tradycyjnego kominka.

Choć piece tego typu zazwyczaj nie są jedynym źródłem ciepła w domu, coraz bardziej innowacyjne technologie dedykowane takim urządzeniom znacznie zwiększają efektywność produkowanego przez nie ciepła. Przykład takiego rozwiązania znajdziemy w stalowych piecach marki Kratki, w których komora spalania wyłożona została materiałem akumulującym ciepło (TERMOTEC), co pozwala na dłuższe utrzymanie temperatury.

Piec wolno stojący Thor firmy Kratki
Piec wolno stojący Thor firmy Kratki

Na efektywność energetyczną wpływ ma także potrójny system dopowietrzania komory spalania. Dzięki temu rozwiązaniu, powietrze pierwotne jest doprowadzone pod ruszt, a powietrze wtórne dostarczane otworami w tylnej ścianie.

Z kolei piece żeliwne tej marki efektywność grzania zawdzięczają ściankom paleniska wykonanym z wysokiej jakości żeliwa o grubości 8 mm, a także deflektorowi, który umożliwia dopalanie cząstek opału, a tym samym wydłuża drogę spalin.

Niewielki, ale efektowny piec stanąć może niemal w każdym salonie, stanowiąc jego największą ozdobę. Przy jego przyjemnym cieple w chłodne dni można miło spędzać czas z książką, a także z rodziną i przyjaciółmi.

Płomienna miłość do stylu

Piece marki Kratki są odpowiedzią na wyzwania każdego trendu, wyznaczającego styl wnętrzarski domu. Od minimalistycznego, poprzez vintage, po bogaty w detale styl rustykalny - bez względu na to, w jakiej konwencji urządzony jest salon, w ofercie marki Kratki znajdziemy doskonale dopełniający go piec.

Piec wolno stojący Thor firmy Kratki
Piec wolno stojący Thor firmy Kratki

Piece, w zależności od rodzaju, mogą być usytuowane przy ścianie, na środku pomieszczenia albo w rogu. Umieszczenie mającego wyrazisty prostopadłościenny kształt modelu Thor w narożniku to duża oszczędność miejsca i funkcjonalny sposób na zagospodarowanie przestrzeni trudnej do wykorzystania. Ustawienie na środku pomieszczenia efektownego wizualnie, osadzonego w nowoczesnych ramach ze stali i szkła, modelu Juno podkreśla nowoczesny styl wnętrza i zapewnia swobodny dostęp do widoku ognia. Stalowa koza Enyo, o doskonałych proporcjach, usytuowana przy ścianie, uatrakcyjnia strefę wypoczynku i nadaje jej reprezentacyjny charakter.

Model pieca wolno stojącego Juno firmy Kratki

Prawdopodobnie pierwszy obrazek pieca wolno stojącego, jaki pojawia się w naszej głowie, przywołuje wspomnienie sielskiej wsi i kuchni z suszącymi się nad paleniskiem pachnącymi ziołami. W charakter takiego pomieszczenia doskonale wpisze się piękny piec kaflowy, ale ciekawie podkreśli go także bardzo nowoczesny, stalowy model KOZA K5 S z wnęką na drewno. Warto przy tym podkreślić, że piec ten (jak i inne wybrane modele tej firmy) jest bardzo przyjazny środowisku, spełnia bowiem wymagania Ekoprojektu oraz normy BImSchV 2, wyznaczającej maksymalną emisję CO.

Koza K5 firmy Kratki
Koza K5 firmy Kratki

W bardziej minimalistycznych wnętrzach piece wyglądają nie mniej atrakcyjne. Widoczny zza szyby ogień daje ciepło wynikające ze wzrostu temperatury, ale też z odbioru klimatu pomieszczenia, w którym roztacza się pomarańczowa poświata wesoło trzaskających płomieni. Bez względu na to, czy salon ma naturalny skandynawski styl, czy jego charakter tworzą surowe loftowe ściany, efektownie wyglądać w nim będzie wykonany ze stali model Juno, z eleganckim i jednocześnie dekoracyjnym przeszkleniem typu glass. Piec ten ma system czystej szyby, który wraz z oddzielnym pojemnikiem na gromadzący się w nim popiół, pomaga utrzymać urządzenie w ładzie. Inną, nie mniej ciekawą propozycją dla takiego wnętrza jest wykonany ze stali i żeliwa model AB, również marki Kratki. Jego zaokrąglona szyba pozwala w pełni podziwiać piękno ognia, a przy tym zapewnia bezpieczeństwo podczas użytkowania.

Wykonany ze stali i żeliwa model kozy AB firmy Kratki
Wykonany ze stali i żeliwa model kozy AB firmy Kratki

Telewizyjne programy wnętrzarskie nie pozostawiają złudzeń co do tego, że z mody wciąż nie wychodzi styl vintage, podkreślony meblami i sprzętami rodem z lat 60 i 70. Cóż, były to wspaniałe czasy dla polskiego wzornictwa. Z lat 60. pochodzi np. kultowy dziś fotel 366 zaprojektowany przez Józefa Chierowskiego, który znakomicie będzie wyglądać przy nawiązującym do stylu retro, cylindrycznym modelu pieca KOZA AB S/N/DR.

Bogactwo wzorów, jakie znajdziemy w ofercie firmy Kratki.pl ułatwia odnalezienie tego jedynego, idealnego pieca, odpowiadającego naszym gustom i potrzebom. Solidne wykonanie i zastosowanie innowacyjnych technologii jest gwarancją tego, że urządzenie będzie cieszyć i pełnić swoją funkcję przez lata.

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Jak palić w kominku, kozie grzewczej, piecu? Palenie od góry
Jak palić w kominku, kozie grzewczej, piecu? Palenie od góry
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze maj 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom kwiecień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje