Stosowanie rozwiązań opierających się na odnawialnych źródłach energii przyczynia się do ograniczania emisji szkodliwych substancji uwalnianych do atmosfery. Warto zatem rozważyć inwestycję w instalację fotowoltaiczną, która pozwala zaoszczędzić na rachunkach za energię elektryczną. Niestety często wysoki koszt zakupu zniechęca klientów do wyboru tego typu rozwiązania. Marka De Dietrich, chcąc umożliwić realizację wymarzonych EKO-inwestycji wprowadza narzędzie finansowania instalacji OZE o nazwie "EKO-RATY".
Data publikacji: 2020-09-30
Data aktualizacji: 2020-09-30
Całkowite odstąpienie od zasilania elektrowni węglem w Polsce póki co jest niemożliwe. Niestety wykorzystywanie go wiąże się ze większą szkodliwością dla środowiska, m.in. z gorszą jakością powietrza i powstawaniem smogu. Gospodarstwa domowe oraz przedsiębiorstwa mogą jednak wpłynąć na zmniejszenie kosztów uzyskania energii elektrycznej. Nie zawsze będzie możliwe całkowite zaspokojenie potrzeb energetycznych danej firmy.
Jednak przy tak zmiennych kosztach energii elektrycznej, uniezależnienie się od dostawców oraz ograniczenie kosztów jest wykonalne i ma jak najbardziej sens. Zarówno domy mieszkalne, jak i obiekty komercyjne mogą czerpać energię ze słońca, wykorzystując do tego celu panele fotowoltaiczne.
Optymalizacja całorocznej pracy instalacji fotowoltaicznej powinna zniwelować różnice w energii, jaka dociera do systemu w poszczególnych miesiącach. Wydajność takiej instalacji nie jest jednak stała, lecz zmienia się w zależności od pory roku, nasłonecznienia i pory dnia.
Zdecydowanie częściej rozwiązanie to koncentruje się na maksymalnym wykorzystaniu energii słonecznej w sezonie letnim, co powoduje w tym okresie zapewnienie pełnego zapotrzebowania na prąd bez konieczności stosowania rozwiązań wspomagających. Ilość energii elektrycznej wytwarzanej przez system PV zimą jest nieco mniejsza niż latem, więc wówczas niedobór prądu uzupełnia się, korzystając z sieci energetycznej.
Kto może skorzystać z oferty "EKO-RATY"?
EKO-RATY są kredytem ratalnym oferowanym przez Alior Bank przeznaczonym dla sfinansowania instalacji:
kolektorów słonecznych,
systemów fotowoltaicznych,
pomp ciepła,
urządzeń hybrydowych,
termodynamicznych podgrzewaczy wody.
Warto zwrócić uwagę, że bank nie wymaga:
przedstawiania umowy zawartej z zakładem energetycznym,
przekazywania danych o wielkości produkcji energii elektrycznej,
przeprowadzania kontroli trwałości przedsięwzięcia,
dokumentów potwierdzających prawo dysponowania budynkiem mieszkalnym,
zgłoszenia zamiaru wykonywania budowy lub robót budowlanych.
Okres kredytowania obejmuje od 12 do 120 miesięcy.
Spłata odbywa się w równych, niskich ratach miesięcznych.
Istnieje możliwość kredytowania całości lub tylko części wartości inwestycji.
Dodatkowo można kredytować koszty materiałów i wykonania instalacji.
Cała procedura udzielania kredytu jest bardzo prosta i szybka.
Dzięki pożyczce można skorzystać z ekologicznych rozwiązań od razu, bez czekania na zgromadzenie własnych środków na pokrycie kosztu zakupu.
Dodatkowo można otrzymać zwrot części kosztów inwestycji, korzystając z programów rządowych takich jak "Mój prąd", "Czyste powietrze".
Alior Bank oferuje kredyt poprzez swoich pośredników, którzy współpracują z Autoryzowanymi Partnerami Handlowymi De Dietrich na terenie całego kraju. W swojej hurtowni instalacyjnej można zapytać o więcej szczegółów dotyczących kredytu, płatności ratalnej oraz wymaganych dokumentów. Każda nowa instalacja przyczynia się do poszanowania odnawialnych źródeł energii, zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych i ochrony klimatu naszej Ziemi.