AS Energy - sprawdzony dostawca instalacji PV

Artykuł sponsorowany
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
AS Energy - sprawdzony dostawca instalacji PV

Inwestycja w fotowoltaikę wiąże się z niemałym nakładem finansowym. O tym, jak szybko poniesione koszty się zwrócą i jak długo instalacja będzie działać bez zarzutu, w znacznej mierze decyduje jakość zastosowanych produktów. Poszukując najlepszych rozwiązań na rynku, warto poznać bliżej markę AS Energy - dystrybutora kompletnych zestawów PV. Co ma do zaoferowania?

aktualizacja: 2020-09-21 08:31:13

Tworząc markę AS Energy, chcieliśmy połączyć dbałość o środowisko naturalne z proponowaniem rozwiązań najlepszej klasy. Zdajemy sobie sprawę, że rosnąca popularność fotowoltaiki przełoży się na jakość życia przyszłych pokoleń, dlatego dokładamy wszelkich starań, by swoimi działaniami zachęcać do inwestycji w odnawialne źródła energii. Dzięki nawiązaniu współpracy z renomowanymi producentami, oferujemy najbardziej wydajne i solidne produkty na rynku. Wierzymy, że odpowiedzialne podejście i fachowa wiedza owocuje satysfakcją klientów, a my dokładamy w ten sposób swoją cegiełkę do poprawy klimatu - mówi Katarzyna Śliwińska, kierownik działu marketingu i reklamy firmy RuckZuck, właściciela marki AS Energy.

Oferta AS Energy obejmuje wszystkie potrzebne elementy do montażu instalacji na dachu lub gruncie: panele fotowoltaiczne, konstrukcje do montażu, inwertery oraz akcesoria elektryczne (kable i zabezpieczenia). Wszystkie komponenty dostępne są od ręki w magazynie na terenie Polski, dlatego zamówienia realizowane są szybko i bezproblemowo. AS Energy dostarcza swoje produkty klientom biznesowym - instalatorom, firmom wykonawczym, biurom projektowym, sklepom czy hurtowniom solarnym.

Wyróżnikiem marki jest współpraca z liderami branży fotowoltaicznej, specjalizującymi się w poszczególnych kategoriach produktowych: Jinko Solar (panele PV), K2 (konstrukcje) oraz Solis (inwertery). Takie podejście sprawia, że oferta AS Energy zawiera najbardziej innowacyjne i niezawodne produkty na rynku.

AS Energy - dystrybutor fotowoltaiki

Jinko Solar - ceniony producent paneli fotowoltaicznych

Panele to najbardziej widoczny element instalacji PV. To one "wyłapują" promienie słoneczne, a następnie zamieniają je w energię elektryczną. Ich żywotność może wynieść nawet 40 lat. Warte zainteresowania są te produkty, których wydajność spada dopiero po 25 latach, działając wtedy na 80% mocy. Właśnie taką gwarancję zapewnia Jinko Solar, który, według aktualnego rankingu Bloomberg Tier 1 (II kwartał 2020 r.), jest największym dostawcą paneli PV na świecie.

Z analizy Bloomberg New Energy Finance wynika natomiast, że jest to również najbardziej opłacalny (pod względem finansowym oraz zwrotu z inwestycji) wytwórca produktów w tej branży. Proponowane przez firmę rozwiązania są zatem nie tylko innowacyjne, ale również efektywne, a to pozwala na satysfakcjonujące użytkowanie i szybki zwrot inwestycji.

Produkcja paneli fotowoltaicznych Jinko Solar
Produkcja paneli fotowoltaicznych Jinko Solar
Inwerter Solis
Inwerter Solis

Moduły monokrystaliczne wyróżniają się:

  • wysoką sprawnością - w standardowych warunkach testowych (STC) na energię elektryczną zostanie przekształcone ponad 19% energii słonecznej (w zależności od modelu wynik ten waha się w granicach 19,55-20,45%). Jest to zasługa zastosowanej technologii PERC (dodatkowa warstwa dielektryka, która zwiększa efektywność ogniwa);
  • odpornością na degradację indukowanym napięciem (PID), warunki pogodowe (obciążenie wiatrem i śniegiem) i środowiskowe (działanie mgły solnej oraz amoniakalnej);
  • wysoką wydajnością przy niskim oświetleniu;
  • 12-letnią gwarancją na produkt oraz 25-letnią gwarancją na wydajność.
AS Energy - dystrybutor fotowoltaiki
AS Energy - dystrybutor fotowoltaiki

Świetna efektywność inwerterów Solis

Choć fotowoltaika kojarzy się przede wszystkim z panelami słonecznymi, to inwerter stanowi kluczowy element instalacji. Zamienia on prąd stały (wytworzony przez moduły fotowoltaiczne) w prąd zmienny o parametrach zgodnych z siecią energetyczną niskiego napięcia (230 V i 50 Hz). Monitoruje również pracę całej instalacji.

Inwerter dobrej jakości będzie działać bez usterek przez 10-15 lat. W późniejszym czasie może wymagać napraw, a po 20 latach z reguły konieczna jest jego wymiana. Aby inwerter mógł działać jak najdłużej, ważne jest dokonanie przemyślanego wyboru i postawienie na solidny produkt, np. marki Solis. To właśnie do niej trafił cztery lata z rzędu (od 2016 do 2019 r.) tytuł "Najlepszej marki falowników", przyznawany przez międzynarodowy instytut badawczy EuPD Research. Natomiast w tym roku falowniki Solis (25-50) K-5G zostały uhonorowane przez jednostkę certyfikującą TÜV Rheinland nagrodą "All Quality Matters". Dodatkowo inwertery tej marki:

  • jako pierwsze przeszły testy niezawodności PVEL;
  • osiągnęły mniej niż 0,2% wskaźników awaryjności zgłoszonych w niezależnym audycie niezawodności DNV-GL;
  • w testach walidacyjnych DNV-GL wykazały najwyższe prognozy żywotności (w kategorii inwerterów stringowych);
  • są testowane przed wysyłką w celu ograniczenia awarii podczas instalacji.

W ofercie AS Energy dostępne są falowniki jednofazowe, trójfazowe a także trójfazowe 5G.

 

AS Energy - dystrybutor fotowoltaiki

K2, czyli wysoka stabilność instalacji

Na efektywność i wytrzymałość instalacji PV wpływają zastosowane systemy montażowe. To od nich zależy, czy panele zostaną zamontowane stabilnie i pod odpowiednim kątem. AS Energy do instalacji dachowych proponuje konstrukcje od K2 - firmy opracowującej i produkującej pionierskie, bezpieczne i wysoce funkcjonalne rozwiązania. Powstają one we własnym dziale rozwoju. Tam też są optymalizowane i dostosowywane do stale zmieniającego się rynku.

Przeznaczeniem produktów od K2 są zarówno dachy skośne, jak i płaskie, wykończone blachą falistą, trapezową, na rąbek, dachówką czy karpiówką. Co ciekawe, firma stworzyła darmowe narzędzie internetowe K2 Base, dzięki któremu każdy może zaplanować profesjonalną instalację PV.

AS Energy - dystrybutor fotowoltaiki
AS Energy - dystrybutor fotowoltaiki

Informacje o AS Energy:

AS Energy to nowa marka na rynku odnawialnych źródeł energii, oferująca wszystkie potrzebne elementy do montażu instalacji fotowoltaicznej na dachu lub gruncie. Dzięki współpracy ze światowymi liderami sektora energetyki słonecznej (K2, Jinko Solar, Solis) proponuje szeroki wybór komponentów najwyższej jakości. Oferta produktowa skierowana jest do klientów biznesowych: instalatorów, firm wykonawczych, biur projektowych, sklepów oraz hurtowni solarnych.

 

AS Energy - dystrybutor fotowoltaiki
Więcej informacji na stronie: www.asenergy.pl

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Użytkowanie instalacji fotowoltaicznej - 6 kluczowych pytań
Użytkowanie instalacji fotowoltaicznej - 6 kluczowych pytań
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze listopad 2020

Czas na Wnętrze

Magazyn pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom wrzesień 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje