Stacja ładowania Fronius Wattpilot wyróżniona Laurem Klienta Top Marka 2023

Artykuł promocyjny
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
Stacja ładowania Fronius Wattpilot wyróżniona Laurem Klienta Top Marka 2023

W dziewiętnastej odsłonie renomowanego w krajowej sferze biznesu konkursu "Nagroda Klienta 2023", propozycja Fronius zdobyła najwyższe wyróżnienie jako "Top Brand 2023" w kategorii Stacje ładowania pojazdów elektrycznych. To prestiżowe wyróżnienie jest efektem krajowego badania oceniającego popularność marek produktów, odzwierciedlającego stopień zadowolenia oraz satysfakcji klientów.

aktualizacja: 2024-03-13 11:46:07

Wśród popularnych i wysoce cenionych produktów Fronius na polskim rynku pojawił się Wattpilot, wybór polskich klientów jako innowacyjne rozwiązanie do ładowania pojazdów elektrycznych. Ten wyjątkowy sprzęt, dostępny w dwóch wariantach, został skonstruowany w celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowania. Wersja HOME przeznaczona jest do montażu stacjonarnego, natomiast wersja GO, mobilna, umożliwia ładowanie pojazdu w dowolnym miejscu. Dzięki swoim kompaktowym wymiarom, Wattpilot GO może być łatwo transportowany w bagażniku, co eliminuje kłopoty związane z niewystarczającą infrastrukturą ładowania elektrycznych pojazdów na trasach długodystansowych w Polsce.

Rys.1 Stacja ładowania Fronius Wattpilot.
Rys.1 Stacja ładowania Fronius Wattpilot.

Fronius Wattpilot oferuje dwa tryby ładowania dla większej elastyczności auta dostosowanej specjalnie do Twoich potrzeb, Fronius Wattpilot oferuje dwa tryby ładowania, które wybierasz bezpośrednio na urządzeniu za pośrednictwem aplikacji Fronius Solar.wattpilot.

Tryb Eco

Najlepszy tryb dla właścicieli instalacji fotowoltaicznych.

Gwarantuje ładowanie samochodu tańszą dostępną energią - pochodzącą z nadwyżki produkcji fotowoltaiki lub gdy prąd z sieci jest dostępny po określonych stawkach.

Tryb Next Trip

Tryb Next Trip to idealne rozwiązanie dla osób, które dokładnie planują kolejne podróże.

W trybie Next Trip Fronius Wattpilot ładuje go dokładnie za liczbę kilometrów określoną w podanym zakresie. Wykorzysta do tego dostępną nadwyżkę produkcji systemu pv lub prąd sieciowy w optymalnej taryfie.

Rys.2 Stacja ładowania Fronius Wattpilot podłączona do samochodu elektrycznego
Rys.2 Stacja ładowania Fronius Wattpilot podłączona do samochodu elektrycznego

Fronius Wattpilot, stacja ładowania elektrycznych pojazdów, stanowi idealne rozwiązanie dla właścicieli systemów fotowoltaicznych. Dlaczego? Bo eliminuje straty związane z nadmiarem wytworzonej energii eksportowanej do sieci. Wattpilot może być integrowany zarówno z siecią energetyczną, jak i instalacją fotowoltaiczną. Dzięki jednorazowej konfiguracji, proces ładowania może automatycznie uruchamiać się przy każdej nadwyżce energii wytworzonej przez instalację PV. Oprogramowanie umożliwia dodatkowo elastyczne dostosowanie harmonogramu ładowania do preferowanej, tańszej taryfy, takiej jak G12 czy G13.

Klienci nie tylko doceniają ekonomiczne i ekologiczne korzyści płynące z użytkowania Wattpilota, ale także jego łatwość obsługi. Urządzenie można kontrolować za pomocą intuicyjnej aplikacji Solar.wattpilot, która umożliwia śledzenie procesu ładowania, zdalne uruchamianie oraz zmianę trybów ładowania z dowolnego miejsca. Wykorzystanie Wattpilota przynosi nie tylko korzyści dla środowiska, ale również realne oszczędności finansowe, zauważa Maciej Piliński z Fronius Polska. Stacja Fronius Wattpilot jest w stanie współpracować z instalacją PV, wykorzystując nawet najmniejsze nadwyżki energii wytworzonej przez nią, co znacząco redukuje koszty ładowania.

Rys.3 Schemat połączeń - współpraca stacji ładowania Fronius Wattpilot z instalacją PV
Rys.3 Schemat połączeń - współpraca stacji ładowania Fronius Wattpilot z instalacją PV

Fronius Wattpilot wyposażony jest także w jeszcze jedną bardzo ważną funkcję – Dynamic Load Balancing (Dynamiczne Równoważenie Obciążeń). Optymalizuje wykorzystanie energii nadwyżkowej z instalacji fotowoltaicznych i mocy sieciowej, skutecznie zapobiegając przeciążeniom domowych połączeń. Za jego pomocą możesz także zdefiniować priorytety, aby osiągnąć wyższe wartości mocy ładowania.

Wattpilot umożliwia właścicielom pojazdów elektrycznych i instalacji fotowoltaicznych wykorzystanie 100% ich potencjału. Maciej Piliński zwraca uwagę, że dla firmy Fronius to także kolejny krok w rozwoju koncepcji e-mobilności. Nagroda ta potwierdza, że ​​nasza stacja ładowania jest produktem wyjątkowym, spełniającym oczekiwania współczesnych klientów.

Nagroda Top Marka w programie Laur Klienta

Nagroda Top Marka przyznawana w ramach programu Laur Klienta stanowi prestiżowe wyróżnienie dla marek cieszących się szczególną pozycją jako uznani liderzy w swojej dziedzinie. Ostateczną ocenę pozycji danej marki wśród konkurencyjnych firm dokonuje Komisja Konkursowa, która analizuje popularność marki oraz głosy oddane przez klientów w plebiscycie Laur Klienta prowadzonym w ciągu ostatnich pięciu lat.

Przyznanie tytułu Top Marka potwierdza wysoki poziom rozpoznawalności i wartości marki wśród polskich konsumentów, uwzględniając różne branże. Ogólnokrajowy plebiscyt popularności produktów i usług jest jednym z najważniejszych konkursów promocyjnych w Polsce (według badania GFK Polonia dla domu mediowego AEGIS MEDIA). Organizatorem konkursu jest redakcja Stron Biznesu, dodatku promocyjno-informacyjnego, który ukazuje się w Dzienniku Gazecie Prawnej oraz Stron Rynku w Gazecie Wyborczej.

Rys.4 Stacja Fronius Wattpilot z nagrodą Top Marka w programie Laur Klienta
Rys.4 Stacja Fronius Wattpilot z nagrodą Top Marka w programie Laur Klienta

Stacja otrzymała też prestiżowy tytuł "Excellence in Business to Consumer" w ramach konkursu German Innovation Award 2023. Jury szczególnie doceniło cechy sprzyjające zrównoważonemu rozwojowi, przyjazną dla użytkownika konfigurację oraz atrakcyjne wzornictwo.

Najlepszy Wybór w Testach ADAC

Fronius Wattpilot Home 11 J jako najtańsza stacja ładowania do ładowania nadwyżkami prądu z instalacji PV bezapelacyjnie zwyciężyła w teście ADAC. Jest ona w stanie spożytkować nawet najmniejsze nadwyżki energii, już od 1,38 kW, automatycznie dostosowuje się do przyłącza 1- lub 3-fazowego.

Prostą i wygodną obsługę Fronius Wattpilot zapewnia Solar.wattpilot, najlepsza aplikacja w teście ADAC. Pozwala ona sterować ładowarką ze smartfona lub tabletu. Praktyczna aplikacja oferuje ponadto przejrzyste zestawienia wszystkich danych ładowania, umożliwia również wybór trybu ładowania - Eco Mode lub Next Trip Mode - w dowolnym czasie i z dowolnego miejsca.

Stacja ładowania przez większość czasu znajdują się w trybie czuwania, czekają na następne działanie. Dlatego tak ważne jest, ile energii pobiera urządzenie w czasie przestoju. Fronius Wattpilot Home 11 J jest najlepszy również w tej kategorii, ponieważ wykazał się najniższym zużyciem pośród wszystkich modeli testowanych przez ADAC.

Najlepszy Wybór w Testach ADAC
Najlepszy Wybór w Testach ADAC

Dodaj komentarz

Skomentuj artykuł
time image
time image
Zobacz inne artykuły
Halogeny w karton-gipsie: Jak zrobić to samemu?
Halogeny w karton-gipsie: Jak zrobić to samemu?