Czym system alarmowy montowany dziś w typowym domu jednorodzinnym różni się od tego sprzed 15 lat?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty
Czym system alarmowy montowany dziś w typowym domu jednorodzinnym różni się od tego sprzed 15 lat?

Odpowiedź eksperta: Współczesne systemy alarmowe zdecydowanie różnią się od tych montowanych 15 lat temu. Dziś instalacje te służą nie tylko do zabezpieczenia domu przed włamaniem. Wykryją również pierwsze symptomy pożaru, zalania, czy ulatniania się niebezpiecznego gazu.

Jeśli zaś system bazuje na nowoczesnej centrali alarmowej, możliwości są jeszcze większe. Urządzenie to pozwala bowiem również na realizację zadań z zakresu automatyki domowej. Sterowanie takimi instalacjami, jak oświetlenie, może się odbywać przy pomocy m.in. czujek ruchu.

Przykładowym zastosowaniem jest automatyczne włączanie światła w pomieszczeniu, w którym czujki wykryły ruch. W podobny sposób można sterować również ogrzewaniem, klimatyzacją itd.

Potrzebujesz więcej możliwości? Integracja centrali alarmowej z systemem automatyki domowej KNX pozwoli na jeszcze precyzyjniejsze sterowanie domowymi instalacjami - np. dostosowanie mocy światła do potrzeb, pory dnia czy okoliczności. Dom, który spełnia marzenia swoich mieszkańców? To możliwe! Pracą alarmu oraz automatyki można wygodnie zarządzać z pomocą nowoczesnych urządzeń - m.in. dotykowego manipulatora lub aplikacji mobilnej.

Co jeszcze zmieniło się na przestrzeni lat? Choć 15 lat temu na rynku dostępne były już urządzenia bezprzewodowe, ich oferta znacznie się rozwinęła. Współczesne bezprzewodowe systemy alarmowe bazują na nowoczesnych komponentach i mechanizmach, które umożliwiają jeszcze większy zasięg (nawet do 2 km) czy dłuższą pracę bez wymiany baterii (nawet do 8 lat).

Agnieszka Pitrus
Head of marketing SATEL
fot. Satel

Dodaj komentarz

time image
time image
Dom inteligentny - co musisz wiedzieć, zanim się zdecydujesz? Instalacja elektryczna
Dom inteligentny - co musisz wiedzieć, zanim się zdecydujesz? Instalacja elektryczna
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom czerwiec 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje