Zyskujemy też możliwość szybkiej rozbudowy systemu w dowolnym, dogodnym dla nas momencie. Co za tym idzie - na sam początek możemy zdecydować się na podstawowe urządzenia (np. centrala, manipulator, sygnalizator, czujki ruchu), by z czasem dołączać do nich kolejne, zwiększając tym samym obszar ochrony czy zakres dostępnych funkcji. W ten sposób nie tylko sprawimy, że początkowy koszt instalacji będzie niższy i bardziej przystępny.
Wiedząc o możliwości późniejszego rozbudowania systemu, podczas planowania montażu wraz z instalatorem, nie będziemy musieli podejmować od razu wszystkich decyzji związanych m.in. z funkcjami, jakie będą nam potrzebne zarówno teraz, jak i w przyszłości.
Jest to duże ułatwienie, ponieważ potrzeby domowników względem systemu alarmowego mogą się z czasem rozwijać lub zmieniać, a nie wszystko da się przewidzieć już na etapie projektowania. Zyskujemy w ten sposób system, który zmienia się razem z naszymi potrzebami. Aby urządzenia spełniały swoją rolę jak najefektywniej, pamiętajmy o regularnym przeglądzie i konserwacji systemu alarmowego.
Na koniec warto dodać, że również zarządzanie systemem może się odbywać za pomocą urządzenia bezprzewodowego - np. smartfona z dedykowaną aplikacją.
Przeczytaj
Może cię zainteresować
Dowiedz się więcej
Zobacz więcej
Zobacz mniej
Agnieszka Pitrus
Head of Marketing
SATEL
fot. Satel