Jakie są zalety stosowania domofonów GSM oraz WIFI?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty
Jakie są zalety stosowania domofonów GSM oraz WIFI?

Odpowiedź eksperta: Domofony GSM oraz WiFi w porównaniu ze standardowymi domofonami przewodowymi cechują się wieloma unikatowymi funkcjami. Jedną z najważniejszych cech jest ich bezprzewodowość (nie potrzebują tworzenia pajęczyny kabli, która przy złej instalacji jest często powodem wielu usterek i awarii), jak również ogromna oszczędność - czyli eliminacja kosztów położenia instalacji.

aktualizacja: 2019-07-18 10:34:26

Domofon taki "dzwoni" na telefon stacjonarny lub komórkowy - użytkownik odbiera połączenie siedząc na kanapie lub będąc poza domem. Domofon GSM nie wymaga instalowania kasety domofonowej ze słuchawką.

W wersji GSM lub WiFi istnieją również modele wideofonów, które w przypadku dobrego sygnału w sposób płynny przekazują obraz i dźwięk. Obraz widoczny jest na panelu zarządzania lub na telefonie komórkowym. Tego typu rozwiązanie pozwala również nagrywać obraz z wbudowanej w domofonie kamery.

Część dostępnych na rynku domofonów występuje w wersji dwukanałowej - pozwala na niezależne sterowanie furtką i bramą - wszystko sterowane z telefonu komórkowego i z każdego miejsca na świecie.

W przypadku domofonów GSM oraz WiFi istnieje możliwość zaprogramowania do czterech numerów telefonicznych (użytkowników) do jednego lokalu, ustawienie kolejności dzwonienia. Posiadają dodatkowo szereg przydatnych funkcji jak: automatyczne otwierania lub zamykanie bramy (ustawiane w kalendarium); nadawanie kodów jednorazowego wejścia (wersja z wbudowaną klawiaturą); funkcja nie przeszkadzać - blokuje działanie domofonu, itp. Domofony tego typu mogą być sterowane za pomocą SMS lub aplikacji na telefon komórkowy. Dostępne są również wersje do budynków jednorodzinnych, osiedli wielorodzinnych (2-10 lokali) oraz do osiedli mieszkaniowych (500 lokali).

Zalety domofonów GSM i WiFi powodują, że stały się bardzo popularne i są częściej wybierane przez użytkowników niż rozwiązania standardowe.

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!

Andrzej Pawluk
Dyrektor Naczelny
BENINCA POLONIA

Dodaj komentarz

time image
time image
Dom inteligentny - co musisz wiedzieć, zanim się zdecydujesz? Instalacja elektryczna
Dom inteligentny - co musisz wiedzieć, zanim się zdecydujesz? Instalacja elektryczna
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2019 - styczeń 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny