Domofon taki "dzwoni" na telefon stacjonarny lub komórkowy - użytkownik odbiera połączenie siedząc na kanapie lub będąc poza domem. Domofon GSM nie wymaga instalowania kasety domofonowej ze słuchawką.
W wersji GSM lub WiFi istnieją również modele wideofonów, które w przypadku dobrego sygnału w sposób płynny przekazują obraz i dźwięk. Obraz widoczny jest na panelu zarządzania lub na telefonie komórkowym. Tego typu rozwiązanie pozwala również nagrywać obraz z wbudowanej w domofonie kamery.
Część dostępnych na rynku domofonów występuje w wersji dwukanałowej - pozwala na niezależne sterowanie furtką i bramą - wszystko sterowane z telefonu komórkowego i z każdego miejsca na świecie.
W przypadku domofonów GSM oraz WiFi istnieje możliwość zaprogramowania do czterech numerów telefonicznych (użytkowników) do jednego lokalu, ustawienie kolejności dzwonienia. Posiadają dodatkowo szereg przydatnych funkcji jak: automatyczne otwierania lub zamykanie bramy (ustawiane w kalendarium); nadawanie kodów jednorazowego wejścia (wersja z wbudowaną klawiaturą); funkcja nie przeszkadzać - blokuje działanie domofonu, itp. Domofony tego typu mogą być sterowane za pomocą SMS lub aplikacji na telefon komórkowy. Dostępne są również wersje do budynków jednorodzinnych, osiedli wielorodzinnych (2-10 lokali) oraz do osiedli mieszkaniowych (500 lokali).
Zalety domofonów GSM i WiFi powodują, że stały się bardzo popularne i są częściej wybierane przez użytkowników niż rozwiązania standardowe.
Przeczytaj
Może cię zainteresować
Dowiedz się więcej
Zobacz więcej
Zobacz mniej
Andrzej Pawluk
Dyrektor Naczelny
BENINCA POLONIA