Walli Controller - przycisk FIBARO do inteligentnego domu

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
Walli Controller - przycisk FIBARO do inteligentnego domu

Po premierze linii Walli w kolorze antracytowym w styczniu 2021 r., FIBARO prezentuje kolejny element linii inteligentnych i klasycznych gniazd oraz włączników - Walli Controller. To multizadaniowy przycisk, który można instalować w dowolnym miejscu i za jego pomocą wyzwalać sceny lub sterować oświetleniem, roletami czy alarmem za jednym kliknięciem.

aktualizacja: 2021-03-09 11:56:04

Nie da się wszystkiego przewidzieć, ale jest na to sposób

Remont domu lub mieszkania jest bardzo wyczerpujący i każdemu z nas przytrafiły się sytuacje, w których zapomnieliśmy o umieszczeniu, np. dodatkowego gniazdka lub włącznika. Przypominamy sobie o tym błędzie za każdym razem, gdy musimy wstać z łóżka by zgasić światło w sypialni przed pójściem spać. Ingerencja w istniejącą instalację elektryczną bywa kosztowna i wiąże się z kuciem w ścianach, pyłem remontowym i angażowaniem elektryka. Zmiany potrzeb mieszkańców i pojawienie się kolejnego członka rodziny, także mogą wymagać wprowadzenia pewnych udoskonaleń związanych m.in. z komfortem korzystania z urządzeń smart czy jakiegokolwiek zasilanego elektrycznie wyposażenia naszego domu. Na ratunek przychodzi w takich sytuacjach Walli Controller.

Już nikt nie będzie musiał wstawać z łóżka by wyłączyć lub ściemnić światło w sypialni - umieszczenie Walli Controllera z boku szafki nocnej rozwiąże ten problem. Dla przykładu, napisana scena, zautomatyzowana rutyna naszego życia "Dobranoc" pozwoli na wyłączenie (lub przygaszenie) świateł, opuszczenie rolet, a głowica The Heat Controller dostosuje temperaturę w pomieszczeniach na czas naszego zasłużonego odpoczynku.

Wieczór przy ulubionym filmie, nikomu nie chce wstać się z kanapy, a nadchodzi pora opuszczenia wszystkich rolet, żaluzji lub zasunięcie zasłon? Wybrana sekwencja kliknięć (dostępnych jest 8 kombinacji) pozwoli na cieszenie się filmem bez konieczności wstawania z kanapy. Walli Controller przyklejony może zostać pod stolikiem kawowym.

Daj się zaskoczyć możliwościom i uruchom fantazję

Walli Controller może być stosowany do sterowania wieloma typami urządzeń, np. włącznikami, ściemniaczami świateł, roletami. Przy jego pomocy uda nam się dodatkowo uzbroić alarm lub zamknąć bramę wjazdową. Użytkownicy z pewnością docenią także fakt wstępnie przygotowanych trybów, które ułatwią dostosowanie pracy do konkretnego typu sterowanego urządzenia.

FIBARO wprowadzając na rynek Walli Controller nie tylko wychodzi naprzeciw oczekiwaniom użytkowników linii Walli, ale również wszystkim, którzy potrzebowali estetycznego i łatwego w użyciu przycisku do sterowania urządzeniami smart. I to jest najlepsza odpowiedź na te potrzeby. - mówi Tomasz Jankowski, Dyrektor produktu w FIBARO

Multikontroler może zostać umieszczony wszędzie tam, gdzie brakowało nam do tej pory włącznika. Dzięki samoprzylepnej taśmie możemy go przykleić na ścianie, na blacie biurka, czy stoliku nocnym. Możliwości instalacji/ montażu są praktycznie nieograniczone, a dołączona bateria wystarczy na ponad 7 tys. kliknięć. Oczywiście istnieje również opcja podłączenia urządzenia bezpośrednio do zasilacza.

Umieszczenie Controllera w pobliżu drzwi wejściowych pozwoli przygotować dom na wyjście. Kliknięcie może spowodować wyłączenie wszystkich świateł czy zasłonięcie rolet zewnętrznych. Możliwości konfiguracyjne są ograniczone tylko do ilości i rodzaju urządzeń znajdujących się obecnie w ekosystemie smart home. Dzięki modułowości systemu FIBARO można dodawać kolejne urządzenia i rozbudować akcje, które wykonywać będzie w naszym imieniu nowy przycisk.

Mieszkańcy domów z pewnością docenią możliwość konfiguracji Controllera, aby pełnił funkcję dodatkowego przycisku (np. przełącznika w instalacji schodowej lub kolejnego przycisku do sterownia światłem), co oznacza, że może włączać i wyłączać jedno źródło światła razem z innym przełącznikiem w sieci Z-Wave. Będzie to też dobre rozwiązanie w garażu czy piwnicy, należy się jednak upewnić, że dostępny będzie zasięg sieci Z-Wave.

Walli Controller - przycisk FIBARO

Piękna forma i bogate wnętrze

Kompletność linii Walli pozwala utrzymać wizualną spójność w całym domu. Wysokiej jakości design i wyjątkowa faktura materiałów zamknięta jest w formie z wpisanym pierścieniem LED, którego wygląd można wybrać spośród jednego z ośmiu kolorów*. Walli Controller, tak jak cała linia, dostępny jest w kolorze białym oraz antracytowym. Dzięki dostępnym ramkom montażowym** możesz umieścić Controllera obok innej urządzenia z linii Walli zmieniając tylko ramkę ozdobną.

Produkty linii włączników i gniazd Walli dostępne w sprzedaży:

Inteligentne:

  • FIBARO Walli Switch
  • FIBARO Walli Dimmer
  • FIBARO Walli Roller Shutter
  • FIBARO Walli Controller
    FIBARO Walli Outlet type E, type F

Klasyczne (N):

  • FIBARO Walli N Outlet type E, type F
  • FIBARO Walli N TV-SAT Outlet
  • FIBARO Walli N Ethernet Outlet
  • FIBARO Walli N Outlet USB

*opcja dostępna tylko, gdy Walli Controller podłączony jest do zasilania stałopądowego

**ramki sprzedawane są oddzielnie

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Firma powiązana:
FIBARO

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Dom inteligentny - co musisz wiedzieć, zanim się zdecydujesz? Instalacja elektryczna
Dom inteligentny - co musisz wiedzieć, zanim się zdecydujesz? Instalacja elektryczna
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze wrzesień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje