IoT Dashboard - wirtualny pulpit dla inteligentnych budynków

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
IoT Dashboard - wirtualny pulpit dla inteligentnych budynków

Konserwacja zapobiegawcza jest od trzech do dziewięciu razy tańsza niż konserwacja reaktywna, dlatego ABB wprowadza na rynek nowy, przyjazny dla użytkownika wirtualny pulpit IoT, umożliwiający poprawę użyteczności inteligentnego budynku.

aktualizacja: 2020-05-28 10:44:22

Łatwy do uruchomienia, prosty w instalacji i intuicyjny w obsłudze, nowy IoT Dashboard od ABB pozwala na lepsze sterowanie, monitorowanie i automatyzację wszystkich funkcji budynku, od regulacji światłem po sterowanie żaluzjami, ogrzewaniem i wentylacją.

IoT Dashborad to wirtualny pulpit, który zapewnia instalatorom łatwość użytkowania i dostęp do rozwiązań inteligentnego budynku. Przyjazny użytkownikowi i prosty w użyciu pulpit w technologii IoT oferuje elektrykom - instalatorom możliwość wizualizacji instalacji elektrycznych za pomocą aplikacji MyBuildings. Jest to sposób na sterowanie inteligentnymi budynkami za pomocą dowolnego urządzenia, w dowolnym miejscu i czasie.

Jarosław Grabowski, kierownik biznesu automatyki budynków i osprzętu elektroinstalacyjnego ABB w Polsce, powiedział: ABB tworzy rozwiązania dla miast przyszłości, a inteligentne budynki odgrywają tu kluczową rolę. Nowy, wirtualny pulpit IoT to sposób na kontrolowanie inteligentnych budynków z dowolnego urządzenia, w dowolnym miejscu i czasie.

Wstępnie zaprogramowane ramki ułatwiają konfigurację pulpitu kontrolnego i zapewniają szybkie efekty. Dodanie standardowej współpracy napędów KNX sprawia, że IoT Dashboard ​​idealnie nadaje się do stosowania we wszystkich typach budynków komercyjnych. Panel umożliwia także instalatorom integrację interfejsów użytkownika witryny z innych urządzeń, takich jak ABB EQmatic, w celu zapewnienia lepszej widoczności stanu budynku, np. zużycia energii.

Dashboard IoT jest częścią oferowanej przez ABB technologii cyfrowej ABB Ability™. Umożliwia użytkownikom zdalny dostęp do kilku urządzeń z dowolnego miejsca, dostarczając w czasie rzeczywistym informacje o stanie wszystkich zautomatyzowanych rozwiązań w budynku - począwszy od wentylacji, poprzez oświetlenia, a na bezpieczeństwie kończąc.

Dodanie połączeń LAN na serwerze IoT Dashboard zapewnia wyższy poziom bezpieczeństwa cybernetycznego poprzez podział wewnętrznej i zewnętrznej komunikacji IP. Oznacza to, zwiększenie poziomu bezpieczeństwa instalacji przez cały okres użytkowania.

Aby zminimalizować awarię lub zakłócenia w działaniu budynku, pulpit nawigacyjny IoT wysyła powiadomienia, ostrzegając użytkownika o wszelkich potencjalnych problemach, zanim się one pojawią.

Wiemy, że konserwacja zapobiegawcza jest od trzech do dziewięciu razy tańsza niż konserwacja reaktywna, dlatego niezwykle ważne jest, abyśmy umożliwili użytkownikom wczesne wykrywanie problemów. Dodanie funkcji powiadomień pozwala je łatwo rozwiązać już na wczesnym etapie. To kolejny krok, w kierunku upraszczania prac związanych z zarządzaniem inteligentnym budynkiem - podsumował Jarosław Grabowski.

Więcej informacji o IoT Dashboard.

Firma powiązana:
ABB

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Dom inteligentny - co musisz wiedzieć, zanim się zdecydujesz? Instalacja elektryczna
Dom inteligentny - co musisz wiedzieć, zanim się zdecydujesz? Instalacja elektryczna
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom czerwiec 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje