Do przesyłania informacji pomiędzy urządzeniami systemu alarmowego (manipulatorami, modułami rozszerzeń) wykorzystywane są magistrale. Dotychczas transmisja sygnału możliwa była wyłącznie poprzez wykorzystanie kabla miedzianego na odległość do 1 km.
Jednak szczególnie przy dużych instalacjach oraz w obiektach przemysłowych bywało, że ta forma połączenia zawodziła. Przekaz danych za pośrednictwem kabla miedzianego w skrajnych wypadkach mógł ulec zakłóceniu pod wpływem działania innych urządzeń elektrycznych, generując tym samym fałszywe alarmy.
Naprzeciw temu problemowi wyszła firma Satel i stworzyła moduł INF-FI. Umożliwia on konwersję sygnału elektrycznego na sygnał optyczny. Pozwala to na galwaniczne odseparowanie urządzeń, eliminując tym samym problemy zakłóceń transmisji, znane z systemów komunikujących się za pomocą kabla miedzianego.
Dzięki modułom INT-FI możliwe jest także zwiększenie dystansu, jaki dzieli urządzenia rozszerzające system od centrali. Stosując nowy produkt Satela odległość ta może wynosić nawet do 4 km (w przypadku kaskadowego łączenia modułów).
Z uwagi na to, że konwersja sygnału elektrycznego na sygnał optyczny nie umożliwiłaby jeszcze wzajemnej komunikacji urządzeń, należy do tego typu rozwiązań zastosować dwa urządzenia INT-FI.
Wykorzystanie dwóch modułów INT-FI umożliwi w pierwszym kroku zamianę sygnału elektrycznego na sygnał optyczny i przekazanie go za pomocą wielomodowego kabla światłowodowego do drugiego modułu INT-FI. W nim ponownie nastąpi konwersja sygnału. Tym razem jednak sygnał optyczny zostanie zamieniony na sygnał elektryczny.
Urządzenia INT-FI doskonale sprawdzają się np. w rozległych sieciach przemysłowych.
Cena urządzenia: 790 zł
- Jak oszczędzać energię elektryczną? Inteligentne technologie, które dbają o nasz budżet
- Czym jest inteligentny budynek?
- Dlaczego i w jaki sposób dbać o bezpieczeństwo we własnym domu?
- Jak osiągnąć Idealną temperaturę w mieszkaniu z poziomu smartfona
Firma powiązana: Satel