ODKURZACZE CENTRALNE ENKE i VENTON - na pomoc alergikom!

Artykuł sponsorowany
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
ODKURZACZE CENTRALNE ENKE i VENTON - na pomoc alergikom!

Nadchodzi jesień i zima ... To czas, kiedy dużo przebywamy w zamkniętych, ogrzewanych pomieszczeniach. To niestety też czas wzmożonych alergii na kurz i wiele innych alergenów. Odkurzacz w domu, gdzie ktoś bliski zmaga się z alergią, to najczęściej używany sprzęt AGD. Musi działać skutecznie, szybko i niezawodnie.

aktualizacja: 2020-09-25 05:49:38

Nieustannie rozmnażające się, będące silnym alergenem roztocza, są głównym składnikiem kurzu i stale gromadzą się wszędzie wokół nas.

Silnym alergenem jest też zwierzęca sierść, a przecież nie chcemy pozbawiać się radości posiadania w domu pupila.

Ssawka zbierająca sierść zwierząt
Ssawka zbierająca sierść zwierząt

Dodatkowo, przez znaczną część roku wpadają do pomieszczeń uczulające pyłki roślin, osadzając się na meblach i podłogach...

U ludzi zmagających się z nieprzyjemnymi objawami alergii także sama czynność odkurzania jest przyczyną reakcji alergicznych.

Używając tradycyjnego odkurzacza z mało skutecznym filtrem workowym nie sprzątniemy dokładnie i bez powyższych konsekwencji.

Zasysany kurz w niewielkim tylko stopniu zostaje zatrzymany w papierowym filtrze - wydmuchiwane przez wylot i niedostatecznie oczyszczone powietrze osadza się z powrotem w pomieszczeniach! Dodatkowo, kurz wzbijany jest tym podmuchem w powietrze, powodując natychmiastowe, ponowne osadzanie się go wokół.

Dowiedz się więcej o odkurzaczach centralnych VENTON i ENKE

A z jaką skutecznością oczyszcza pomieszczenia i powietrze z alergenów odkurzacz centralny VENTON lub ENKE?

Schemat instalacji centralnego odkurzacza w domu
Schemat instalacji centralnego odkurzacza w domu

System centralnego odkurzania niemalże w 100% usuwa kurz zatrzymując go skutecznie (po kilkustopniowej filtracji) i gromadząc w szczelnym zbiorniku, oddalonym od pomieszczeń mieszkalnych.

Budowa odkurzacza Enke
Budowa odkurzacza Enke

Wysokiej klasy odkurzacze centralne VENTON i ENKE posiadają 2- lub 3-stopniową filtrację zabrudzeń. Grubsze zanieczyszczenia separowane są filtracją cykloniczną w odkurzaczach VENTON a kilkuwarstwowym filtrem wstępnym w jednostkach ENKE.

Najdrobniejszy pył filtrowany jest w obu markach przez poliestrowe filtry dokładne typu HEPA, o bardzo dużej powierzchni wchłaniania.

System cykloniczny w odkurzaczu Venton
System cykloniczny w odkurzaczu Venton
Poliestrowy filtr HEPA
Poliestrowy filtr HEPA

Istotną cechą jest siła ssąca odkurzacza - w odkurzaczach centralnych VENTON i ENKE moc silnika jest nieporównywalnie większa (o ponad 30% mocy więcej) niż w tradycyjnym sprzęcie. Dzięki temu kurz usuwamy szybko i bardzo dokładnie.

Wyprowadzony na zewnątrz budynku wydmuch jednostki centralnej uwalnia powietrze już bez zanieczyszczeń - zassane przez odkurzacz powietrze nie wraca z powrotem do pomieszczeń (jak to niestety ma miejsce w odkurzaczach tradycyjnych).

Zapach kurzu unoszący się długo w powietrzu, gdy sprzątamy odkurzaczem tradycyjnym każdy z nas zna...

Natomiast zasada działania systemu centralnego odkurzania wyklucza taką sytuację!

Dzieje się tak, ponieważ używając wygodnego węża ssącego i odpowiednich ssawek zbieramy kurz, który szybko i bezpowrotnie znika w szczelnej instalacji PVC, trafiając do oddalonego od nas pojemnika. Jednorazowe worki na kurz wymieniamy łatwo i higienicznie i zazwyczaj tylko 1-2 razy w roku!

Otulina bawełniana na wąż ssący
Otulina bawełniana na wąż ssący

Warto wyposażyć się w praktyczny drobiazg - tkaninowy pokrowiec na wąż ssący, który zapobiegając uszkodzeniom np. mebli czy narożników ścian, jednocześnie niweluje dodatkowe gromadzenie się kurzu na powierzchni karbowanego węża. Pokrowiec pierzemy w pralce.

Separator do popiołu i drobnego gruzu
Separator do popiołu i drobnego gruzu
Turboszczotka do tapicerki
Turboszczotka do tapicerki
Ssawka w włosiem do powierzchni delikatnych
Ssawka w włosiem do powierzchni delikatnych

Odkurzacze centralne ENKE i VENTON bardzo ułatwiają utrzymanie czystości w domu i zrobimy to nieporównywalnie skuteczniej niż używając odkurzacza tradycyjnego, czy tak modnego przez moment robota sprzątającego.

Ich moc i skuteczność jest pod każdym z wyżej opisanych aspektów gorsza.

Dzięki zamontowaniu odkurzacza VENTON lub ENKE pozbędziemy się alergizujących roztoczy, sierści czy pyłków roślinnych szybko, skutecznie i bez wysiłku!

ODKURZACZ CENTRALNY ENKE LUB VENTON
=
CZYSTA WYGODA !!!

 
 

Comfort System
ul. Malwowa 138, 60-185 Skórzewo
tel. +48(61) 8 62 84 22
       wew. 111 - sekretariat
       wew. 112 - dział handlowy
       wew. 113 - dział techniczny
https://www.comfortsystem.com.pl
info@comfortsystem.com.pl

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Opróżnianie pojemnika w odkurzaczu centralnym VACUFLO
Opróżnianie pojemnika w odkurzaczu centralnym VACUFLO
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze listopad 2020

Czas na Wnętrze

Magazyn pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom wrzesień 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje