Dom dla dwojga seniorów za 400 000 zł

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 17-22 minuty
Dom dla dwojga seniorów za 400 000 zł

Dla Ireny i Tomasza najbardziej liczyła się ładna bryła i jakość materiałów. Pierwsza jest tradycyjna i zwarta, z obszernym gankiem i naczółkowym dachem. Druga dotyczy m.in. zastosowania nowoczesnych szlifowanych poryzowanych pustaków ceramicznych i ceramicznej dachówki. Budynek zachwyca szlachetnym wyglądem, funkcjonalnością i lokalizacją.

Dom murowany, parterowy z użytkowym poddaszem i garażem; dwuwarstwowe ściany ze szlifowanych pustaków ceramicznych o grubości 30 cm i 10 cm wełny mineralnej; dach pokryty dachówką ceramiczną.

 • Powierzchnia działki: 1800 m2.
 • Powierzchnia użytkowa domu: 158,64 m2.
 • Powierzchnia garażu i kotłowni: 17,22 m2 + 8,30 m2.
 • Roczne koszty utrzymania budynku: 8360 zł.

Wiedząc o tym, że będzie to jedyna budowa w życiu, para starannie wybrała miejscowość, działkę, projekt. Choć postawiła dom o tradycyjnej bryle, nawiązującej do dawnego polskiego budownictwa, nie stroniła od nowoczesnych rozwiązań. Poznawała je podczas podróży po świecie, najbogatszy w inspiracje był kilkuletni pobyt w Japonii.

W Kraju Kwitnącej Wiśni małżonkowie widzieli na wielu obiektach panele fotowoltaiczne i inne przejawy dążenia Japończyków do wykorzystywania energii natury, więc podobnie postąpili we własnym domu. Instalację grzewczą na gaz z sieci połączyli z kolektorami słonecznymi, co pozwala obniżać koszt przygotowywania wody użytkowej (żałują, że w okresie realizacji instalacja fotowoltaiczna była za droga).

Kiedy umawiali się z wykonawcą, ten - zachwycony dopracowanymi niemieckimi rozwiązaniami budowlanymi (obserwował je podczas pobytów u brata w Niemczech) - polecił technologię murów dwuwarstwowych z precyzyjnie oszlifowanych pustaków ceramicznych, układanych na zaprawie klejowej. Propozycja została entuzjastycznie przyjęta.

Dom z gankiem
Ozdobą tradycyjnej i zwartej bryły domu jest naczółkowy dach, wykończony ceramiczną dachówką, oraz ganek ze stożkowatymi filarami. Przewiewny podcień, od strony północnej, jest ulubionym miejscem letniego wypoczynku właścicieli. Z niego mają najlepszy widok na zalesioną działkę.
Dom otynkowany zaprawą silikatową
Budynek tonie w zieleni liściastego lasu, dlatego został otynkowany zaprawą silikatową, odporną na warunki środowiskowe. Na południowo-zachodniej połaci dachu zamontowano płaskie kolektory słoneczne. Z sypialni na poddaszu można wyjść na długi balkon. Pod nim urządzono podłużny taras z kostką betonową.

ZWARTA BRYŁA Z OZDOBNYM GANKIEM

Kameralna siedziba tonie w zieleni liściastego lasu, zastanego na działce. Bryła jest w miarę prosta, lecz wzrok przyciąga efektowny ganek i naczółkowy dach.

- Bryła domu ma właśnie te elementy, które szczególnie lubimy, czyli nawiązujący do polskiego budownictwa naczółkowy dach oraz filary na ganku - opowiada Irena. - Ucieszyliśmy się, że te podpory nie są typowe i okrągłe, jak kolumny w większości projektów. Nasze mają stożkowaty kształt i ciekawie dekorują wejście. Obszerny ganek na froncie okazał się wspaniałą przestrzenią do wypoczynku. Ponieważ budynek stoi w głębi działki, często tam siadamy. Z tyłu, pod balkonem, mamy niewielki taras, ale rzadziej go używamy. Nasza rodzina jest nieliczna, dlatego wybraliśmy z katalogu niewielki dwukondygnacyjny dom.

Tak jak chcieliśmy, na parterze jest duży salon, osobna kuchnia i WC, na poddaszu - trzy sypialnie, w tym jedna przeznaczona dla syna z rodziną, druga dla gości oraz wspólna łazienka. Pod dachem znajduje się, oddzielony od części mieszkalnej, garaż na jeden samochód i kotłownia. W projekcie nie było piwnicy, a zależało mi na chociażby malutkim zimnym schowku, bo robimy przetwory i nalewki. Autor adaptacji projektu znalazł na nią miejsce w składziku gospodarczym. W jego obrębie zaplanował schody, a przestrzeń piwnicy w obrysie klatki schodowej i na głębokości 1,5 m.

Udanym krokiem okazało się zlikwidowanie ściany w holu na poddaszu, przy klatce schodowej, oraz usunięcie z fragmentu ściany między holem i pustą przestrzenią nad gankiem. Górny korytarz przestał być klaustrofobiczny, nad gankiem urządziliśmy szafę-garderobę.

Projekt: "Pan Mikołaj" Autorska Pracownia Architektoniczna Tomasz Charkiewicz i Tomasz Stryjewski, adaptacja Leonard Urbanowicz; Rzut parteru i rzut parteru po zmianach

MURY ZE SZLIFOWANYCH PUSTAKÓW CERAMICZNYCH

Budowa wystartowała w tym samym roku, w którym Tomasz przeszedł na emeryturę, więc miał czas na jej organizowanie. Dom zaprojektowano w technologii murów dwuwarstwowych, wskazano poryzowane pustaki ceramiczne plus warstwę ocieplenia. Właściciele od początku zamierzali zastosować solidny ceramiczny materiał, lecz po konsultacji z wykonawcą stanu surowego, wybrali nowocześniejsze pustaki.

Dom od strony ogrodu
Do zbudowania i wykończenia domu "na jesień życia" właściciele użyli materiałów z górnej półki. Podobnie traktowali elementy szybko podlegające niszczeniu pod wpływem warunków atmosferycznych i dlatego kupili orynnowanie i parapety z wytrzymałej i długowiecznej blachy cynkowo-tytanowej. Nie chcieli tradycyjnej podbitki, woleli otynkowane okapy dachu.

- Wykonawca, obecnie nasz kolega, zjadł zęby na budowach, dlatego poszliśmy za jego radą - opowiada Tomasz. - Zaproponował zastosowanie bardzo precyzyjnie oszlifowanego pustaka. Mnie samego przekonały jego świetne parametry, czyli 29 komór, łączenie na wpust i pióro oraz układanie na zaprawę klejową, a nie na tradycyjną cementową. Oszlifowanie zapewniało bardzo równą ścianę.

Kolejnym czynnikiem okazała się prozaiczna rzecz... cena. Kiedy stawialiśmy dom, polscy sprzedawcy wywindowali wysoko cenę materiałów ceramicznych. Wspólnie z wykonawcą, który w pobliżu także planował budowę domu dla siebie, zorganizowaliśmy dostawę pustaków z Niemiec. Wraz z transportem okazały się tańsze od krajowych o 2 zł na sztuce. Mało tego - na naszą budowę przyjechał niemiecki mistrz z pomocnikiem, wyposażeni w specjalny wózek do podawania kleju i odpowiednie narzędzia. Zmierzyli laserowo fundamenty, zasada jest bowiem taka, że muszą być idealnie wypoziomowane. Po sprawdzeniu podłoża i rozrobieniu kleju, rozpoczęli instruktaż. Majster nakładał przy pomocy wózka cieniutkie plastry zaprawy, asystent ustawiał pustaki. Szło im błyskawicznie.

W tej technologii najważniejsza jest pierwsza równa warstwa muru, kolejne trzymają już poziom i układa się je potem taśmowo. Instruktorzy migiem wykonali dwie początkowe warstwy i odjechali. Później prace przejął kolega budowlaniec. Rzeczywiście, stawianie murów trwało krótko i co najważniejsze - nie zabrakło ani jednego elementu! Z ceramiki powstały także stropy. Pierwszy etap budowy, od wylania fundamentów do stanu surowego otwartego z wykończonym dachem, trwał - z przerwami technicznymi - od maja do 1 grudnia.

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!

Sama budowa zajęła 1,5 roku, ale nie mogliśmy się przeprowadzić z uwagi na brak przyłącza elektrycznego - korzystaliśmy z agregatu - oraz gazu ziemnego. Ta sprawa ślimaczyła się, ponieważ najpierw sam musiałem zebrać od 10 sąsiadów pisemne zapotrzebowanie na używanie gazu, później złożyć je w gazowni, następnie czekać na realizację. Podjąłem się żmudnej organizacji, bo wtedy mogliśmy liczyć na tanie przyłącze. Dla nas samych wyceniono je na kilkanaście tysięcy złotych.

Przestrzeń dzienna
Przestrzeń dzienna obejmuje salonik z miejscem do jedzenia, kącik telewizyjny, i kominkowy. Właściciele urządzili ją meblami i pamiątkami po rodzinie oraz z podróży. Zimą gresowa posadzka promieniuje ciepłem z podłogówki.
Kuchnia
Irena jest zadowolona z ergonomicznej zabudowy w kuchni. Po przeciwległej stronie (niewidocznej na zdjęciu) stoi stół do codziennych posiłków. Nie zaprojektowano spiżarni, dlatego bardzo przydaje się zimna piwniczka pod klatką schodową.
Sypialnia na poddaszu
Sypialnie na poddaszu są ustawne ze względu na wysoki naczółkowy dach. Oświetlają je duże okna, wyposażone w rolety zewnętrzne i wewnętrzne, kolor tych drugich właściciele dopasowali do ścian. Również w tym pokoju eksponują kolekcję japońskich lalek.

INNE UDANE POSUNIĘCIA

- Celowo kupiliśmy markowe urządzenia grzewcze i solary, zamówiliśmy też kompleksowe wykonawstwo systemu grzewczego - mówią właściciele. - Serwisuje je teraz ten sam wykonawca, bo zna instalację od podszewki.

Dobrze, że na całym parterze oraz w łazience i korytarzu na poddaszu - położyliśmy niskotemperaturowe wodne ogrzewanie podłogowe. Słabsze ciepło emitowane od dołu daje lepsze krążenie ogrzanego powietrza w pomieszczeniach i efekt cieplny, niż intensywniejsze emitowane z boku przez grzejniki. Solary są świetne, bo przez połowę roku mamy za darmo ciepłą wodę. W upały wymagają jednak zużycia nadmiaru gorącej wody, wtedy np. bierzemy kąpiel.

Następna rzecz - pierwsi kupowaliśmy ziemię przy drodze prywatnej, więc mieliśmy wybór. Zdecydowaliśmy się na narożną i zalesioną parcelę. Zawiesiliśmy na płocie tabliczkę z napisem "droga prywatna", gdyż chcieliśmy zdyscyplinować innych mieszkańców. Nie zależało nam na absolutnym zakazie wjazdu, lecz na oznajmieniu, że chcemy tu mniej ruchu. Dzięki temu nasza wąska uliczka nie stała się trasą na skróty.

Zabiegowe schody wykończone marmurem
Zabiegowe schody wykończyli marmurem. Na ścianie wzdłuż biegu, przy co drugim stopniu, zamontowali oświetlenie LED.
Kominek z grawitacyjnym sposobem rozprowadzania ciepła
Kominek z grawitacyjnym sposobem rozprowadzania ciepła wykorzystują w celu uzyskania przyjaznej atmosfery w strefie dziennej. Dom jest ciepły, tani w eksploatacji, wygodny, ponieważ zastosowali solidne i nowoczesne materiały budowlane oraz rozważnie dobrali instalacje (np. ogrzewanie na gaz z sieci i kolektory).
Irena, właścicielka domu
Irena, właścicielka domu. - To ja i syn namówiliśmy męża do budowy domu w jednej z podmiejskich miejscowości-ogrodów, chociaż początkowo się opierał, wiedział, że utrzymanie takiej nieruchomości wiąże się z wieloma obowiązkami. Teraz oboje jesteśmy zadowoleni z tego kroku, bo mieszka się tu wspaniale. Rozmyślnie kupiliśmy materiały z górnej półki na mury, dach, termoizolację, układ grzewczy. Skupiliśmy się na tych najważniejszych elementach, mając z tyłu głowy, że się starzejemy. Chcemy po prostu cieszyć się domem i najdłużej, jak się da, mieć spokój z remontami. Utrzymaliśmy w karbach budżet - wydaliśmy 400 000 zł - i mamy przekonanie, że dobrze zadbaliśmy o trwałość i funkcjonalność budynku.

Ceny niektórych przyłączy, instalacji, urządzeń:

 • Przyłącze gazowe - 3000 zł.
 • Instalacja grzewcza na gaz - 40 000 zł.
 • Kolektory słoneczne płaskie - 10 000 zł.
 • Kominek z obudową - 5000 zł.

 

Koszty, i gdzie można zaoszczędzić na eksploatacji

Utrzymanie domu rocznie kosztuje 8360 zł.

Opłaty za gaz z sieci zwykle oscylują wokół 3000 zł, tylko raz, podczas surowszej zimy, sięgnęły 3500 zł. Niskie opłaty to wynik pracy w systemie grzewczym płaskich kolektorów słonecznych. Do palenia w kominku właściciele zużywają gałęzie (wiatrołomy) ze swojego ogrodu.

Zużycie energii elektrycznej generuje koszt do 1700 zł. Natomiast usługa wywozu segregowanych śmieci - 270 zł, a wywozu ścieków z szamba (9 razy w roku za 160 zł) 1440 zł. Ze względu na korzystanie z szamba, właściciele bardzo oszczędzają wodę (np. podlewają rośliny już raz używaną i bez szkodliwych płynów), rocznie wydają na nią 250 zł.

Inne opłaty: monitoring 810 zł; podatek od nieruchomości 390; ubezpieczenie domu 500 zł.

 

Trafne decyzje i rady właścicieli

 • Irena: Do zamieszkania najbardziej odpowiadały nam podmiejskie spokojne i zalesione miejscowości. Ich zaletą są duże posesje, cisza i prywatność, zielone otoczenie. Naszej dodatkowo - dojazd koleją podmiejską i komunikacją autobusową. Nie jesteśmy fanami ogrodnictwa, więc nie szukaliśmy działki do uprawiania kwiatów i warzyw. Wolimy naturalny las. Efekty przeprowadzki okazały się wspaniałe. Mamy tu kontakt z wieloma sąsiadami i naturą, jesteśmy aktywniejsi fizycznie.
 • Bardzo cieszę się z piwniczki, lecz raz zalała ją woda. Wezwaliśmy specjalistów. Zrobili nawierty, wpuścili preparat osuszający, pomalowali piwnicę farbą basenową. Pomogło. Przed budową pytaliśmy sąsiadów, czy teren jest suchy. Dla pewności wykonawca wykopał dół o głębokości 1 m i obserwowaliśmy, czy wypełnia się wodą. Wody nie było, więc zbudowaliśmy piwniczkę. Ostrzegamy - środowisko wciąż się zmienia i nawet z małą piwnicą mogą być problemy.
 • Tomasz: Kolejny kłopot sprawił nam balkon. Izolacja przeciwwilgociowa rozszczelniła się po kilku latach i wymaga remontu. Oczywiście, zastosuję najnowocześniejsze uszczelniające materiały.
 • Mieliśmy z żoną inne zdania co do rodzaju rolet zewnętrznych. Irena chciała podtynkowe, żeby schować skrzynki w murze. Obawiała się, że elewacyjne zasłonią fragment szyb. Do podtynkowych miałem zastrzeżenia dotyczące trudnego ocieplenia skrzynek. Ostatecznie założyliśmy podtynkowe i moje obawy się sprawdziły. Są straty ciepła, ale poza tą wadą rolety mają same zalety. Dobrze izolują od słońca, światła, zimna, wiatru, hałasu.
 • Celowo nie zaplanowaliśmy rozbudowanego układu sanitarnego. WC na parterze i duża wielofunkcyjna łazienka na piętrze wystarczają.

Lilianna Jampolska

Zdaniem naszych Czytelników

time image

17 Wrz 2020, 18:06

Dla mnie to słabe rozwiązanie, ale ludzie mają różne upodobania estetyczne, które jak widać w tym przypadku, stawiają ponad wszystko, ponad zdrowy rozsądek, ograniczenia i zagrożenia związane z wiekiem, ponad komfort łatwego i bezpiecznego użytkowania domu w podeszłym wieku. Ja ...

time image

16 Wrz 2020, 20:09

tylko czy to jest rozwiązanie dla seniora?  

time image

16 Wrz 2020, 18:34

1 godzinę temu, Gość AS napisał: Schody są okropne!!! wręcz niebezpieczne zamiast zrobić podest w miejscu gdzie się łamią i idą do góry pod kątem. Wychodzą pół stopnie. Nie zawsze tak można, bo jak jest mało miejsca to na podeście traci się chyba ...

time image

Gość AS

16 Wrz 2020, 17:14

Schody są okropne!!! wręcz niebezpieczne zamiast zrobić podest w miejscu gdzie się łamią i idą do góry pod kątem. Wychodzą pół stopnie.

time image

Gość mhtyl

20 Lis 2019, 16:01

10 godzin temu, MTW Orle - osuszanie budynków napisał: temat umarł po co go budzić ???? Chyba Tobie odpowiedzieć mogłem.

time image

20 Lis 2019, 14:29

4 godziny temu, zenek napisał: Umarłego zbudzić - piękna rzecz  Potem nastała  epoka zombi

time image

20 Lis 2019, 10:17

5 godzin temu, MTW Orle - osuszanie budynków napisał: temat umarł po co go budzić ???? Umarłego zbudzić - piękna rzecz    2 godziny temu, uroboros napisał: Ale to prawda... czy jest sens rozdmuchiwać go od nowa? dmuchać, czy nie ...

time image

Gość

20 Lis 2019, 07:49

2 godziny temu, MTW Orle - osuszanie budynków napisał: temat umarł po co go budzić ???? W ogóle z tym tematem jakieś cuda się dzieją   Rozwijał się, pulsował, miał ponad trzy strony  - pomimo że był trochę "sprzątany" - potem został solidnie ...

time image

20 Lis 2019, 05:00

temat umarł po co go budzić ????

time image

Gość mhtyl

19 Lis 2019, 20:39

1 minutę temu, MTW Orle - osuszanie budynków napisał: bo artykułu nie czytałem , wiem że był , ale co się miałem odzywać jak już wszystko w dzienniku było przegadane Tu chodziło o inny sens, mianowicie o ocenę całości tak jak w tym przypadku, w tym ...

time image

19 Lis 2019, 20:33

4 godziny temu, mhtyl napisał:   Piszesz o dzienniku budowy a nie o artykule opisującym dom Coliberka, a ja cały czas pisze o artykule który ukazał sie na łamach miesięcznika BD. bo artykułu nie czytałem , wiem że był , ale co się miałem odzywać ...

time image

Gość mhtyl

19 Lis 2019, 16:05

Dnia 3.11.2019 o 16:03, joks napisał: pisałem na pierwszej stronie tego wątku ...   Dla przypomnienia, ja też o tym pisałem   Dnia 1.11.2019 o 20:02, MTW Orle - osuszanie budynków napisał: Colibra krytykowałem osobiście za pewien ...

time image

04 Lis 2019, 20:51

demo miał kompletnie odmienne zarzuty wobec tego domku niż ja  

time image

04 Lis 2019, 09:21

Zenek mącisz - skończ waść ......

time image

04 Lis 2019, 09:06

4 godziny temu, MTW Orle - osuszanie budynków napisał: Czyli jak dla mnie nadal jest to goowniany problem , i na pewno nie mój problem dokąd mi doopę wozi Rzecz nie była o twoim autku, nie obchodzi mnie, czy je masz i jakie! Był przypowieścią   do tematu. ...

time image

04 Lis 2019, 04:26

13 godzin temu, zenek napisał: I o tym jest dyskusja, o nieupoważnionym wg mnie, nieumotywowanym żadnymi wyższymi racjami, narzucaniu drugim swych wyborów - a nie o tym, co sie komu podoba. I to nie jest g----y problem  Zenek mam gówniane 20 letnie auto w kolorze ...

time image

03 Lis 2019, 21:10

4 godziny temu, demo napisał: W każdym razie ja pisałem co się mnie podoba, albo raczej nie podoba i nic nie narzucam. Nie podoba mi się budowanie współcześnie czegoś co wygląda na ładnie odrestaurowaną przedwojenną budowlę i sam bym czegoś takiego nie budował ...

time image

Gość

03 Lis 2019, 18:33

1 godzinę temu, gawel napisał: , chodzi mi o wklejenie czegokolwiek i zobaczenie jakie to problemy stworzy i róznice stanowisk o wymienia zdań nie wspominjac.  A jak rozpoczął się ten wątek? Pomocnik, czyli - co by nie mówić - Redakcja wkleiła cokolwiek, ...

time image

Gość

03 Lis 2019, 17:44

Tyle gołych doop było na forumie i jakoś nikomu banana się nie dostało...

time image

03 Lis 2019, 17:12

12 minut temu, uroboros napisał: Przecież Ty możesz to zrobić, aby okazać co o tym myślisz... jaki to problem... Taki, że gaweł dostanie bana a redakcji nikt nie zbanuje 

time image

03 Lis 2019, 17:11

Ja tak nie myślę, chodzi mi o wklejenie czegokolwiek i zobaczenie jakie to problemy stworzy i róznice stanowisk o wymienia zdań nie wspominjac. 

time image

Gość

03 Lis 2019, 16:59

9 minut temu, gawel napisał: Ja na miejscu Redakcji bez żadnego komentarza wkleiłbym w ramach eksperymentu gołą dupę, żeby zobaczyć jakie będą komentarze.    Przecież Ty możesz to zrobić, aby okazać co o tym myślisz... jaki to problem...

time image

03 Lis 2019, 16:54

2 godziny temu, joks napisał:   Tak Was czytam i szlag mnie trafia .....tyle bicia piany o jeden domek gdzieś w Polsce ........żal mi trochę Was.. A musisz to czytać jak tak Cię denerwuje i żałość wyzwala ?. 3 godziny temu, zenek napisał: I o ...

time image

03 Lis 2019, 16:47

Ja na miejscu Redakcji bez żadnego komentarza wkleiłbym w ramach eksperymentu gołą dupę, żeby zobaczyć jakie będą komentarze.   

time image

Gość

03 Lis 2019, 16:34

Gawel, nie bądź taki smutny... Znasz możliwości rozpieprzania wątków przez zenka!!! Wystarczy, że on się pojawi, zacznie swoje filozofowanie i próba merytorycznej rozmowy z nim nie ma najmniejszego sensu . Widzisz, że ma on niesamowite możliwości i zdolności nadinterpretacji, ...

time image

Gość

03 Lis 2019, 15:50

1 godzinę temu, zenek napisał: nieumotywowanym żadnymi wyższymi racjami, narzucaniu drugim swych wyborów Powtarzam któryś raz - nikt nic nie narzuca!!! Napisaliśmy TYLKO, przynajmniej ja napisałem, nie jako pierwszy - że ganek mi osobiście się nie podoba ...

time image

03 Lis 2019, 15:21

23 minuty temu, gawel napisał: Ja pomyślałem sobie że posiadaczom domu może być po prostu przykro, Udzielający się w tym wątku , co niektórzy, mają to w duu....pie..

time image

03 Lis 2019, 15:03

3 minuty temu, gawel napisał: Ja pomyślałem sobie że posiadaczom domu może być po prostu przykro, mnie by było i zażądałbym usuniecia wątku, bo dyskusja donikąd nie prowadzi a nosi znamiona hejtu. pisałem na pierwszej stronie tego wątku ...   Dnia ...

time image

03 Lis 2019, 14:57

Ja pomyślałem sobie że posiadaczom domu może być po prostu przykro, mnie by było i zażądałbym usuniecia wątku, bo dyskusja donikąd nie prowadzi a nosi znamiona hejtu.

time image

03 Lis 2019, 14:32

5 godzin temu, MTW Orle - osuszanie budynków napisał: Zenek  !!! Ty nie bądź taki hipopotam - on to dopiero potrafi każde goooooowno roztrząsać ;D kłótnia jest o co ???? Że właścicielom się podoba , a innym niekoniecznie ? Nie istnieje ...

time image

03 Lis 2019, 13:55

2 godziny temu, zenek napisał: Jakim wyrobieniem - znowu masło maślane. Jak dwoch krytyków, którzy są uznanymi autorytetami w danej dziedzinie w najlepszej wierze odsądzają sie od wiedzy w sporze zawodowym - to znaczy, że mozna mieć dwie skrajne opinie mając ...

time image

03 Lis 2019, 13:37

2 godziny temu, zenek napisał: Znowu jakieś fobie odnośnie starości? Jeśli tak - towg twej teorii, demo,  twórca  najlepsze rzeczy tworzy na początku swej pracy, jak ma 20, 30 lat - potem już coraz gorzej, i gorzej. Ciekawa teoria. Nowatorska. Może ...

time image

Gość

03 Lis 2019, 11:49

57 minut temu, zenek napisał: chodzi o narzucanie innym swych wyborów, o nieuzasadnione poczucie wyższości i brak tolerancji To jest tylko twoje podejście... nikt z pozostałych uczestników "dyskusji" nic nie narzuca - przedstawia tylko swoją opinię, którą ...

time image

03 Lis 2019, 10:59

46 minut temu, demo napisał: ktoś z wyrobieniem estetycznym Jakim wyrobieniem - znowu masło maślane. Jak dwoch krytyków, którzy są uznanymi autorytetami w danej dziedzinie w najlepszej wierze odsądzają sie od wiedzy w sporze zawodowym - to znaczy, że ...

time image

03 Lis 2019, 10:37

2 godziny temu, MTW Orle - osuszanie budynków napisał: Że właścicielom się podoba , a innym niekoniecznie ? Nie istnieje coś co podoba się wszystkim. Antagoniści piszą że im się nie podoba i mają do tego prawo - ocena subiektywna Ale ...

time image

03 Lis 2019, 09:59

12 godzin temu, zenek napisał: Jeszcze jedno. Można mieć tzw. "smak" w jednym, a w innym nie. Np. być pisarzem erudytą i ubierać się niegustownie (dalej to uznaniowe wszystko jest). Np. Michael Jackson otaczał sie kiczem - kiedyś widziałem film ...

time image

03 Lis 2019, 09:18

10 godzin temu, zenek napisał: Głowa mała i ręce opadają - to sie zapisz na gimnastyke dla seniorów Nie bądź taki do przodu   10 godzin temu, zenek napisał: Tu i tak niewiele rozumiesz, jak widać. Taaaak...   A ja ...

time image

03 Lis 2019, 08:03

8 godzin temu, zenek napisał: Głowa mała i ręce opadają - to sie zapisz na gimnastyke dla seniorów. Tu i tak niewiele rozumiesz, jak widać. Ty też ... Zenek  !!! Ty nie bądź taki hipopotam - on to dopiero potrafi każde goooooowno roztrząsać ...

time image

02 Lis 2019, 23:21

29 minut temu, zenek napisał: Głowa mała i ręce opadają - to sie zapisz na gimnastyke dla seniorów. Tu i tak niewiele rozumiesz, jak widać.   Trza do Sztokholmu napisać, @zenek jest tak odkrywczy, że na Nobla zasłużył.

time image

02 Lis 2019, 22:50

1 godzinę temu, uroboros napisał: Głowa mała, ręce opadają zenek potrafi... nawstawiać... namotać... namieszać... w sumie nic nie napisać... Głowa mała i ręce opadają - to sie zapisz na gimnastyke dla seniorów. Tu i tak niewiele rozumiesz, jak ...

time image

02 Lis 2019, 22:33

1 godzinę temu, uroboros napisał: Głowa mała, ręce opadają   No nie? 

time image

Gość

02 Lis 2019, 21:27

Głowa mała, ręce opadają zenek potrafi... nawstawiać... namotać... namieszać... w sumie nic nie napisać...   A zaczęło się od: Dnia 3.10.2019 o 14:15, Gość zaniepokojona napisał: Nie wiem co za architekt podpisał się pod tą "zwartą bryłą ...

time image

02 Lis 2019, 21:17

Jeszcze jedno. Można mieć tzw. "smak" w jednym, a w innym nie. Np. być pisarzem erudytą i ubierać się niegustownie (dalej to uznaniowe wszystko jest). Np. Michael Jackson otaczał sie kiczem - kiedyś widziałem film dokumentalny z jego zakupami wyposażenia domu - ale wokalnie ...

time image

02 Lis 2019, 20:52

1 godzinę temu, Elfir napisał: Przypora służyła do wzmocnienia konstrukcji budynku obronnego przy ostrzale (przypory w narożnikach). Do wzmocnienia zbyt delikatnych konstrukcyjnie ścian (jak w przypadku gotyckich katedr).  Przypora albo wzmacnia stabilność ...

time image

02 Lis 2019, 20:40

jak pisałam już kilka razy - nie mam pretensji do inwestora, jego gustów i wyborów. Mam pretensje do architekta, który akurat na proporcjach i historii architektury powinien się znać. I dom spod jego ręki nie powinien szpecić ani na leśnej samotnej działce ani w centrum osiedla ...

time image

02 Lis 2019, 20:34

5 minut temu, Elfir napisał: spójrz, ile dobrego dla proporcji domu zrobiłoby zmniejszenie: zwężenie i obniżenie tego ganku oraz zmiana kolumn na filary: Ładnie. Zwężenie dobrze wygląda. Oczywiście można by też wysmuklić te filarki, czy zmienić na okrągłe.  Natomiast ...

time image

02 Lis 2019, 20:19

spójrz, ile dobrego dla proporcji domu zrobiłoby zmniejszenie: zwężenie i obniżenie tego ganku oraz zmiana kolumn na filary:   (szybki szkic z painta)

time image

02 Lis 2019, 20:04

18 minut temu, Elfir napisał: jest arkada pojedyncza. Hihi   nie. za chwilę wkleję, bo trochę ciężki obrazek.     18 minut temu, Elfir napisał: Przypora służyła do wzmocnienia konstrukcji budynku obronnego przy ostrzale.  To ...

time image

02 Lis 2019, 19:58

jest arkada pojedyncza.   Przypora służyła do wzmocnienia konstrukcji budynku obronnego przy ostrzale (przypory w narożnikach). Do wzmocnienia zbyt delikatnych konstrukcyjnie ścian (jak w przypadku gotyckich katedr).    Konkret jest taki - budynkowi brak proporcji ...

time image

02 Lis 2019, 19:55

23 minuty temu, Elfir napisał: pokaż tutaj ganek wsparty na kolumnach udających przypory. To sa arkady. To jest ganek! Wejście! Nie ma tu arkad.   23 minuty temu, Elfir napisał: Ty tego nie "czujesz" - i nie masz obowiązku. Nie wiesz, ...

time image

02 Lis 2019, 19:21

4 godziny temu, zenek napisał: To ostatni przykład wejścia z "przyporami" - Zamojszczyzna  pokaż tutaj ganek wsparty na kolumnach udających przypory. To sa arkady. To jest właśnie ta różnica architektoniczna i kwestia właściwych proporcji. Ty ...

time image

02 Lis 2019, 17:10

5 minut temu, MrTomo napisał: Jak nie wiesz co to jest przypora to nie piernicz... Ja wiem - widzę, że ty nie bardzo 

time image

02 Lis 2019, 17:04

Zenek weź daj na wstrzymanie. Jak nie wiesz co to jest przypora to nie piernicz... Wszędzie widzisz przypory a z tematu zrobiłeś coś co trudno nazwać, nie mówiąc o czytaniu tego.  

time image

02 Lis 2019, 15:42

To ostatni przykład wejścia z "przyporami" - Zamojszczyzna 

time image

02 Lis 2019, 15:35

Ptaszkowo - to nie ganek ale arkady. I one mają prawidłowe proporcje. Lwówek Śląski - piekna willa miejska w stylu neogotyckim. W tym samym stylu przebudowano zamek w Kórniku. Grodków - zajazd nieco zapadł się w w ziemię przez wieki, dlatego parter wygląda nico za niski ...

time image

02 Lis 2019, 15:24

Karczma w Ptaszkowie Lwówek Śląski Zabytkowy zajazd w Grodkowie 3 minuty temu, Elfir napisał: willa miejska też nie posiadała przypór. Przestań - przecież przypora to nie ozdoba (choć może być oczywiście nawet obecnie), tylko wymóg. ...

time image

02 Lis 2019, 15:20

1 godzinę temu, zenek napisał: Elfir po prawdzie tam nie ma kolumn  1. przede wszystkim to tylko mniejsza część prawdy - to wzmocnienie murów. 2. Nie powiedziałem, że to są przypory. Powiedziałem, że kształt jest reminiscencją przypory. 3. ...

time image

02 Lis 2019, 15:12

Przy okazji - nie podobała wam sie też proporcja ganku do całości budynku. Tu mam taki przyklad:  Dawny zabytkowy zajazd w Jarosławcu został zbudowany w 1820 roku. Kiedyś mieściło się w nim Hrubieszowskie Towarzystwo Rolnicze, założone przez Stanisława Staszica.

time image

02 Lis 2019, 14:16

57 minut temu, Elfir napisał: Przypora to nie kolumna. I były stosowane w architekturze obronnej, jako wzmocnienie murów Elfir po prawdzie tam nie ma kolumn  1. przede wszystkim to tylko mniejsza część prawdy - to wzmocnienie murów. 2. Nie powiedziałem, ...

time image

02 Lis 2019, 13:50

16 godzin temu, zenek napisał:   Przypory maja podobny kształt i były popularne.    Przypora to nie kolumna. I były stosowane w architekturze obronnej, jako wzmocnienie murów. Gdyby to było wzorowane na dworze obronnym, a przypory znajdowały ...

time image

02 Lis 2019, 11:47

2 godziny temu, demo napisał: To chyba   2 godziny temu, demo napisał: Na długo masz jeszcze tego banana że musisz Nic nie wiesz, ale kłapiesz...typowe...

time image

02 Lis 2019, 09:20

14 godzin temu, Gość asceta napisał: Domek jest fajny i przytulny ale jak ktos w domu ma syf i rozpierduche to krytykuje bo go zazdrość zżera że ktoś ma lepiej niż on, to takie głupie i durne że aż niedobrze sie robi czytając te wypociny dema i uroborosa a Zenek ...

time image

Gość

01 Lis 2019, 23:04

8 minut temu, zenek napisał: nie wiem skąd u ciebie te ginekologiczne skojarzenia? A tobie rozkraczenie kojarzy się z ginekologią??? dziwne... bo mnie nie... tylko z tymi dwiema kolumnami... 11 minut temu, zenek napisał: Ja" oznacza ascetę ...

time image

01 Lis 2019, 22:38

50 minut temu, uroboros napisał: Oooo, widzę, że mnie znasz Połechtało  51 minut temu, uroboros napisał: że masz kłopoty z budowaniem zdań i jasnym wyrażaniem się... a gdzie tam. napisał , żeś:   1 godzinę temu, ...

time image

Gość

01 Lis 2019, 21:33

37 minut temu, Gość asceta napisał: A ty uroborosie to powiedzenie - 'kozak w necie du... w świecie' pasuje jak ulał. Oooo, widzę, że mnie znasz... aleeee, widzę, że masz kłopoty z budowaniem zdań i jasnym wyrażaniem się... słoma??? plącze się??? Spróbuj ...

time image

01 Lis 2019, 21:01

39 minut temu, uroboros napisał: Są rozkraczone... Dla mnie są ukośne, nie pionowe - tyle. Przypory maja podobny kształt i były popularne.  Komuś się kojarzy z rozkraczenem, innym z przysadzistością, innym z solidnością i bezpieczeństwem. A ...

time image

Gość asceta

01 Lis 2019, 20:45

Co za okropne niektóre opinie! Co Was obchodzą prywatne sprawy tych ludzi?! To strona o domach traktująca, a nie o kwestiach prorodzinnych. Nie widzicie zmagań ludzi, tylko jakieś pryszcze na rzeczonej części ciała dostrzegacie. A ty uroborosie to powiedzenie - 'kozak w necie du... ...

time image

Gość

01 Lis 2019, 20:00

12 minut temu, zenek napisał: To jest znowu twoje zdanie - uroboros. To nie jest moje zdanie, tylko to jest fakt!!! spójrz po prostu na zdjęcie Są rozkraczone...

time image

01 Lis 2019, 19:46

43 minuty temu, demo napisał: Teraz to już zaczynasz mnie denerwować !!!. Licz się ze słowami pisanymi, bo nikt tu nie pokazywał żadnej "sromoty ich poziomu kultury".  Przeczytaj swoje posty w tym temacie  i wyobraź sobie, że to ja je napisałem nt twego ...

time image

Gość

01 Lis 2019, 19:41

25 minut temu, demo napisał: Mieszasz wszystkie pojęcia i wychodzą ci takie baranie kwiatki. zenek potrafi... taki jest zenek   A gościu asceto - spójrz w większe lustro i zobacz, czy akurat u ciebie z tą słomą jest w porządku... Czytaj ze zrozumieniem ...

time image

01 Lis 2019, 19:07

26 minut temu, zenek napisał:  Wystarczyło pokazanie im sromoty ich poziomu kultury. Brawo!  Teraz to już zaczynasz mnie denerwować !!!. Licz się ze słowami pisanymi, bo nikt tu nie pokazywał żadnej "sromoty ich poziomu kultury".   Mieszasz wszystkie ...

time image

01 Lis 2019, 19:02

Dnia 5.10.2019 o 14:42, mhtyl napisał: Widzisz, jesteś tu na forum tyle samo co ja albo ciut dłużej a nic nie pamiętasz, to ja przypomnę.  Nie pamiętasz jak tu kilka lat temu były opisywane domy Dagulki, Colibra, Adiga i kilku innych, odszukaj sobie te tematy ...

time image

Gość asceta

01 Lis 2019, 18:32

Domek jest fajny i przytulny ale jak ktos w domu ma syf i rozpierduche to krytykuje bo go zazdrość zżera że ktoś ma lepiej niż on, to takie głupie i durne że aż niedobrze sie robi czytając te wypociny dema i uroborosa a Zenek z uporem maniaka chce ich nawrócić ale wieśniaków ...

time image

01 Lis 2019, 18:30

15 minut temu, demo napisał: Nietolerancją by było gdybym im kazał przystosowywać się do mojego, zburzyć domek i wywalić meble. Łaskę okazaliście godną wyedukowanych i wysmakowanych znawców sztuki i piekna - w odpowiedzi na suponowane emerytom starcze ...

time image

01 Lis 2019, 17:57

16 minut temu, zenek napisał:  że nie o własny gust idzie, ale o tolerowanie cudzego.   Daj już sobie spokój i nie opowiadaj takich bzdur. Ja tam toleruję ich gust ale mnie się nie podoba. Nietolerancją by było gdybym im kazał przystosowywać ...

time image

01 Lis 2019, 17:24

1 godzinę temu, uroboros napisał: Dalej wierzę w twoje możliwości!!! Staram się to samo opowiedziec innymi słowami, co byście ogarnęli wreszcie, że nie o własny gust idzie, ale o tolerowanie cudzego.  

time image

Gość

01 Lis 2019, 16:09

1 godzinę temu, zenek napisał: A to juz jest wścibstwo zwykłe, jedna z cech buractwa    Rozmawiamy o tym, czy można narzucać komuś swój gust, wymuszać na nim przyjęcie cudzego gustu - jak ideologii albo religii, a ty chcesz włazić mi do mieszkania. Czym ...

time image

01 Lis 2019, 15:12

Ruski mafiozo zwiedza Luwr .............chodzi , zwiedza ....ogląda ....w pewnym momencie tak stanął , zamyślił się ...i na głos rzecze ...,Tiaaa....ładnie , ładnie ..skromnie ...ale ładnie ..''

time image

01 Lis 2019, 15:01

3 godziny temu, demo napisał: Pokaż jak mieszkasz A to juz jest wścibstwo zwykłe, jedna z cech buractwa    Rozmawiamy o tym, czy można narzucać komuś swój gust, wymuszać na nim przyjęcie cudzego gustu - jak ideologii albo religii, a ty chcesz włazić ...

time image

01 Lis 2019, 13:42

2 godziny temu, demo napisał: Może nie wzorcowy ale dobry. Nikt tu nie pisał że ma wzorcowy. Pokaż jak mieszkasz to ocenimy jaki masz gust w tej materii i być może to wiele wyjaśni. Jak byś miał wzorcowy gust, to może bym cie zatrudnił do oceny, gdybym ...

time image

01 Lis 2019, 11:32

14 godzin temu, zenek napisał: Jeśli twój gust jest wzorcowy - no to masz prawo do radykalnych werdyktów. To samo sie tyczy innych wzorcowych znawców. Ja nie mam takiego gustu - dlatego radykalnie nie oceniam  wg swego gustu. Może nie wzorcowy ale ...

time image

31 Paź 2019, 20:39

6 godzin temu, Elfir napisał: 21 godzin temu, zenek napisał: Ale Elfir - zgodzisz sie, że architektura teraz, szczególnie domki - to sztuka użytkowa masowa. A przy takiej jest naturalne, że część będzie kiczem,   No ...

time image

Gość

31 Paź 2019, 15:02

15 godzin temu, zenek napisał: Myślę, że już nic więcej w tym temacie nie wymyślę  Myślę, że się mylisz... wierzę w ciebie! dasz radę jeszcze nie jedno wymyślić

time image

31 Paź 2019, 14:18

15 godzin temu, zenek napisał: Ale Elfir - zgodzisz sie, że architektura teraz, szczególnie domki - to sztuka użytkowa masowa. A przy takiej jest naturalne, że część będzie kiczem,   No właśnie cały czas o tym piszę. Że architekt w tym w tym ...

time image

31 Paź 2019, 10:01

48 minut temu, demo napisał: A jeśli już to problemem jesteś właśnie Ty aha 48 minut temu, demo napisał: kto chciał to napisał co sądzi o tej inwestycji, a Ty usiłujesz wszystkich przekabacić na swój sposób postrzegania rzeczywistości. myslenie ...

time image

31 Paź 2019, 09:07

10 godzin temu, zenek napisał: Wobec powyższego uważam, że nie ma co machać szablą, skoro problemu w zasadzie nie ma.  Problemu nie ma bo to Ty coś nie zrozumiałeś coś przekręciłeś i zacząłeś wywijać tą szabelką A jeśli już to problemem jesteś ...

time image

30 Paź 2019, 23:11

1 godzinę temu, Elfir napisał:   Czyli jak widzisz - NIE OCENIA SIĘ SUBIEKTYWNEGO ODCZUCIA. Jak nie subiektywne???. Kolor, światło, częściowo nawet kompozycję - a ekspresja, to już 100% nieobiektywnego odbioru. Już nie mówiąc o wpływie aktualnych ...

time image

30 Paź 2019, 21:22

No właśnie nie - bo fotografia, jak i obraz, to nie tylko kompozycja, ale również kolor, ekspresja, i inne cechy przynależne do danego stylu, np. w impresjonizmie chyba światło.   Czyli jak widzisz - NIE OCENIA SIĘ SUBIEKTYWNEGO ODCZUCIA.  Nie możesz jako kompetentne jury ...

time image

30 Paź 2019, 19:20

3 godziny temu, Elfir napisał: Wielu malarzy malowało rzeczy brzydkie, niepopularne Rzeczywiście. Ale akurat to nie było w zamyśle Rubensa - tak się wydaje.Nie malował ich żeby pokazać ich brzydotę. To nie Henri de Toulouse-Lautrec  - tak mi się zdaje przynajmniej, ...

time image

30 Paź 2019, 15:49

1 godzinę temu, zenek napisał:   Rubens umyślnie dobierał kobiety, ktore by się nie załapały obecnie jako modelki i na misski? Lubił malować brzydkie i grube i tylko takie chcieli jego klienci? Nie bardzo rozumiem związek? Wielu malarzy malowało ...

time image

30 Paź 2019, 15:35

31 minut temu, zenek napisał: W czasie ostatnich kilkudziesięciu lat zmienił się typ kobiecej urody - wystarczy popatrzyć na filmy, teledyski, modelki, miski.  Zenek locuta, causa finita. Szczególnie jeśli chodzi o miski, talerze i inne durszlaki.

time image

30 Paź 2019, 15:02

3 minuty temu, demo napisał: W skali setek lat ewoluuje postrzeganie piękna bo zmienia się środowisko Dupa Jaś. W czasie ostatnich kilkudziesięciu lat zmienił się typ kobiecej urody - wystarczy popatrzyć na filmy, teledyski, modelki, miski. Ciekawe jaki ...

time image

30 Paź 2019, 14:26

14 godzin temu, zenek napisał: Więc odpowiedz mi: czy Rubens nie miał gustu, czy obecni fotograficy lansujący inne modele piękna?. Może to dobry przykład teorii ewolucji a nie stworzenia. W skali setek lat ewoluuje postrzeganie piękna bo zmienia się środowisko ...

time image

30 Paź 2019, 14:11

8 godzin temu, Buster napisał: Jak to nie...Stary Testament:   " O jak piękna jesteś, jakże wdzięczna, umiłowana, pełna rozkoszy! itd, itp.... https://pl.wikipedia.org/wiki/Pieśń_nad_pieśniami   "Pieśń nad pieśniami [inna ...

time image

30 Paź 2019, 12:04

Bo dwoje seniorów to najczęściej już tylko Biblia...

time image

Gość

30 Paź 2019, 10:00

Ten wątek już po kilku postach zaczął być dziwny i nigdy nie był NIE DZIWNY... Mamy jednego udziwniacza i jak on włączy się do dyskusji, to zaraz robi się DZIWNIE

time image

30 Paź 2019, 08:23

ten wątek zmierza w dziwnym kierunku

time image

30 Paź 2019, 05:14

5 godzin temu, zenek napisał: Ładny tekst. Tylko że w Biblii o pięknie formy, kształtu - ja sobie nie przypominam odnośnego fragmentu Jak to nie...Stary Testament:   " O jak piękna jesteś, jakże wdzięczna, umiłowana, pełna rozkoszy! Postać ...

time image

29 Paź 2019, 23:28

Zasługuje na miłość, ale niekoniecznie na wmawianie innym, że jest piękny. Jakoś o brzydkich kobietach nikt nie stara się przekonywać świata, ze są piękne i powinny wygrywać w konkursach miss.   " to może proponuje swoje?" - oczywiście, że proponuje swoje. Rozkraczone. 

time image

29 Paź 2019, 23:11

2 godziny temu, demo napisał: 8 godzin temu, zenek napisał:   Nie w mojej głowie, tylko inwestorów (vide inwestorzy u Elfir np). W dodatku młodych. Stąd moda na stare meble, lofty, targi staroci, itp. I często są to niedrogie ...

time image

29 Paź 2019, 20:47

5 godzin temu, zenek napisał:   Nie w mojej głowie, tylko inwestorów (vide inwestorzy u Elfir np). W dodatku młodych. Stąd moda na stare meble, lofty, targi staroci, itp. I często są to niedrogie meble, a atrakcyjne ze względu na tzw "patynę czasu". A ...

time image

29 Paź 2019, 18:11

49 minut temu, Elfir napisał: Problem w tym, że w tym projekcie domu nie ma właśnie tradycji. W sensie architektonicznym ten dom lekceważy tradycyjne proporcje i wzory.  No to co? Skoro nie ma tradycji i lekceważy tradycyjne proporcje i wzory, to może proponuje ...

time image

29 Paź 2019, 17:19

Problem w tym, że w tym projekcie domu nie ma właśnie tradycji. W sensie architektonicznym ten dom lekceważy tradycyjne proporcje i wzory. 

time image

29 Paź 2019, 14:36

5 minut temu, demo napisał: Jak Tobie podoba się ten domeczek to napisz że jest przepiękny i w Twoim guście. Jednak ciekaw jestem takiej sytuacji w której miałbyś do wyboru możliwość zamieszkania w nim i takim jak ja pokazałem. Przecież napisałem, co ...

time image

29 Paź 2019, 14:10

6 minut temu, zenek napisał: Ale oni szukali tradycji, nie nowoczesności. CHCĄ TRADYCJI, NIE CHCĄ NOWOCZESNOŚCI - i to jest proste jak cep!. A ty z uporem maniaka chcesz im wrypać nowoczesność. I to jest jedyny "konkret". Może takie prawo zaproponuj. Nowe domy tylko ...

time image

Gość

29 Paź 2019, 14:09

54 minuty temu, demo napisał: Jest pokazany domeczek i każdy kto ma ochotę może prezentować swoje własne poglądy na ten temat. Tylko tyle i nic więcej, nikt tu o nic nie walczy ani nie narzuca swojego gustu. No, chyba oprócz zenka...

time image

29 Paź 2019, 14:08

2 minuty temu, uroboros napisał: żyrant   Słownik języka polskiego PWN:   żyrant «osoba poręczająca za kogoś spłatę pożyczki» No właśnie - chodzi o to, że jak Państwo wpadnie na taki głupi pomysł, to będzie ...

time image

Gość

29 Paź 2019, 14:04

27 minut temu, zenek napisał: dla ciebie "nowoczesność" jest synonimem wyższej wartości, piękna, itp. zeniu, masz rację właśnie dla NIEGO (ale coś wydaje mi się, że to tylko twoje mniemanie...bo ja nic takiego do tej pory u niego nie wyczytałem...)... ...

time image

29 Paź 2019, 13:18

7 minut temu, demo napisał: to faktycznie proste jak cep, ale jak widać nie dla Ciebie, bo Elfir napisała dokładnie tak: " demo - to nie jest tak, że młodym podoba się wyłącznie nowoczesna architektura. Miałam wielu klientów, młode rodziny, którzy szukali ...

time image

29 Paź 2019, 13:12

Uuuuuuu, znów się napracował. Coś nie zrozumiał, coś poprzekręcał i po swojemu i jedzie z tym gnojem. Jak np. z tym: 13 godzin temu, zenek napisał:   Elfir napisała o "tradycyjnym stylu", gdy ktoś nie chce "nowoczesnego" - to chyba proste demo, ...

time image

28 Paź 2019, 22:27

13 godzin temu, demo napisał: A wracając do tematu to tak sobie myślę że żaden architekt po zaprojektowaniu czegoś takiego, nie mógł odczuwać satysfakcji twórczej z wykonanej pracy. Trzaskają tego pod różne gusta na kopy, raczej żadnemu młodemu inwestorowi ten ...

time image

28 Paź 2019, 20:11

50 minut temu, demo napisał: Oczywiście nowoczesność nie wyklucza stromego dachu.  A proste formy są najładniejsze i nie można postawić znaku równości prosty=tani. Też widziałem, tyle że wnętrza tych kamienic to zazwyczaj 21 wiek z otwartymi ...

time image

28 Paź 2019, 19:38

1 godzinę temu, Elfir napisał: demo - to nie jest tak, że młodym podoba się wyłącznie nowoczesna architektura. Miałam wielu klientów, młode rodziny, którzy szukali projektów w tradycyjnym stylu (stromy dach, ganek), a ograniczeniem był budżet, który zmuszał ...

time image

28 Paź 2019, 18:00

demo - to nie jest tak, że młodym podoba się wyłącznie nowoczesna architektura. Miałam wielu klientów, młode rodziny, którzy szukali projektów w tradycyjnym stylu (stromy dach, ganek), a ograniczeniem był budżet, który zmuszał do wyboru bardziej uproszczonych form.  Wnętrza ...

time image

28 Paź 2019, 08:54

Dnia 14.10.2019 o 13:30, zenek napisał: Skoro tak twierdzisz, to wymień, korzystając ze swego wykształcenia, konkretne dowody na ten "zły sen architekta".   Dnia 14.10.2019 o 13:30, zenek napisał:  Nie typu nie podoba mi się, tylko konkretne, ...

time image

17 Paź 2019, 18:03

15 minut temu, joks napisał:     tylko ja opisuję realny dom a ty wymyślasz. Poza tym wybrałeś złą analogię, bo ja się nie czepiam technologi, ze jest styropian i wełna zamiast aerożelu jako ocieplenia.    17 minut temu, Chaton ...

time image

17 Paź 2019, 17:47

Dnia 9.10.2019 o 20:51, Elfir napisał: Nie zgodzę się z tą tezą. Niektórzy po prostu lubią dworki i stylizacje. To architekt powinien ładnie zaprojektować współczesną interpretację takiego domu. Wina moim zdaniem w architekcie, który idzie na łatwizny ...

time image

17 Paź 2019, 17:47

19 minut temu, Elfir napisał: Wymyślasz na siłę.   Dnia 14.10.2019 o 16:21, Elfir napisał: 1. Ganek zbyt masywny względem bryły budynku. W dodatku dach naczółkowy tylko potęguje wrażenie zwalistości. Gdyby dom był szerszy i wyższy, ...

time image

17 Paź 2019, 17:26

Dnia 14.10.2019 o 17:08, joks napisał: Twoje ogródki są przeładowane różnej maści kruszywem i krzaki są zbytnio podsypywane korą ....jesteś architektem zieleni ...nie umiesz nic innego wymyślić?? Szkoły poszły na marne ...odstawiasz lipę ....ale to ...

time image

14 Paź 2019, 15:08

46 minut temu, Elfir napisał: 1. Ganek zbyt masywny względem bryły budynku. W dodatku dach naczółkowy tylko potęguje wrażenie zwalistości. Gdyby dom był szerszy i wyższy, byłoby lepiej. 2. Kolumny - historyczne wzorce mają zawsze bazę i kapitel. Niekoniecznie ...

time image

Gość mhtyl

14 Paź 2019, 14:49

Jeszcze Wam nie zbrzydło to krytykowanie??????!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ileż można klepać jedno i to samo?

time image

14 Paź 2019, 14:21

1. Ganek zbyt masywny względem bryły budynku. W dodatku dach naczółkowy tylko potęguje wrażenie zwalistości. Gdyby dom był szerszy i wyższy, byłoby lepiej. 2. Kolumny - historyczne wzorce mają zawsze bazę i kapitel. Niekoniecznie w porządkach greckich.  3. garaż w ...

time image

14 Paź 2019, 11:30

Dnia 9.10.2019 o 17:29, demo napisał: Dawne klimaty mogę zrozumieć, ale tak naprawdę ten domek to zły sen architekta, a nie żadne tam klimaty.😋 Czego pewnie nie będziesz w stanie zrozumieć, przy Twoim wykształceniu w tym zakresie.😁 Skoro tak ...

time image

14 Paź 2019, 06:46

Za 400k można spokojnie zbudować jakąś przyjemną parterówkę, która będzie stosunkowo prosta w użytkowaniu - wydaje mi się, że będzie to najlepsza opcja. Zrezygnowałbym raczej z domku piętrowego - schody, bo skosy - moim zdaniem, słaby pomysł.

time image

11 Paź 2019, 19:24

23 godziny temu, demo napisał: Bo co to za przykład i co pokazuje ?, czego nas uczy ? , standardowej przeciętności ?. Że dom można budować w każdym wieku i realizować swoje marzenia.   Natomiast trudno nazwać go wygodnym na jesień życia - z powodu ...

time image

11 Paź 2019, 10:02

12 godzin temu, zenek napisał:   Re. demo - dotyczy wpisu: "Ja zaczekam na lepszy przykład inwestora emeryta, preferującego bardziej ambitne projekty."   Obstawiam, że długo będziesz czekał - prawdopodobnie nie doczekasz się. Sprawa jest bardzo ...

time image

10 Paź 2019, 19:47

Takie jest u nas i pewnie nie tylko, postrzeganie starszych ludzi, powiedzmy emerytów, że taki to ma starodawny gust i nawet budując współcześnie dom, wybierze coś bardziej retro. Wnętrze urządzi w stylu retro i nie inaczej tylko w ciemnych brązach wpadających w kolor trumny, ...

time image

10 Paź 2019, 19:16

40 minut temu, bajbaga napisał: Akurat w tych okolicznościach przyrody (w zasadzie działka leśna), ta bryła domu, razem z gankiem, wpisują się znakomicie w otoczenie.   Dnia 7.10.2019 o 19:06, joks napisał: Żeby ta chata na prawdę waliła ...

time image

10 Paź 2019, 18:34

to sro dupa tro    A ja uważam, że:   Akurat w tych okolicznościach przyrody (w zasadzie działka leśna), ta bryła domu, razem z gankiem, wpisują się znakomicie w otoczenie. To był/jest projekt typowy (odbicie lustrzane) - w zasadzie Irena (piszę po imieniu, ...

time image

10 Paź 2019, 17:09

21 godzin temu, zenek napisał:  ładnie - ciągle poruszasz się w obszarze gustu.   Oczywiście, bo architekt, podobnie jak i inne artystyczne zawody miał gust szkolony. W związku z powyższym umie rozpoznać proporcje czy kicz. Tak samo jak szkoli się słuch ...

time image

Gość

09 Paź 2019, 21:02

3 godziny temu, joks napisał: Cytat Mhtyla odnosisz do mnie?? Cytat mhtyla odnoszę do mhtyla.

time image

09 Paź 2019, 19:58

41 minut temu, Elfir napisał: To architekt powinien ładnie zaprojektować współczesną interpretację takiego domu.  ładnie - ciągle poruszasz się w obszarze gustu.   Jak byś użyła tego słowa do malarstwa, grafiki - to by tzw. wyrobiony spektator ...

time image

09 Paź 2019, 19:42

41 minut temu, zenek napisał: Wetrza b. ładne, eleganckie i przytulne. Nie na bogato - powtórzę - eleganckie i przytulne. Przytulne według ciebie to jak jest banalnie standardowe, bez pomysłu  i  wyglądające stosownie jak dla ludzi w tym wieku, jak się to ...

time image

Gość mhtyl

09 Paź 2019, 19:24

51 minut temu, Elfir napisał: Wina moim zdaniem w architekcie, który idzie na łatwizny i komercję A co ma robić? To jest jego praca z której żyje i utrzymuje rodzinę. Robi takie projekty które mają wzięcie bo ma za to kasę, jakby był indywidualistą to ...

time image

09 Paź 2019, 18:51

1 godzinę temu, Chaton napisał: No jak to jaki sens?  żeby pokazać jakim to się jest "Państwem", dorobkiewicze tak mają, ma być dworek bo wygląda bogato. Nie zgodzę się z tą tezą. Niektórzy po prostu lubią dworki i stylizacje. To architekt powinien ...

time image

09 Paź 2019, 18:33

54 minuty temu, Chaton napisał: No jak to jaki sens?  żeby pokazać jakim to się jest "Państwem", dorobkiewicze tak mają, ma być dworek bo wygląda bogato. Myślę że każdy sądzi wg. siebie. To nie wygląda na dworek. Poza tym 150m2, chyba w tym garaż i część ...

time image

Gość mhtyl

09 Paź 2019, 18:27

39 minut temu, uroboros napisał: To wiesz ze swoich odczuć? Jeżeli już to nie krytykuję ludzi których nie znam. I odpowiem tak jak nasza koleżanka w innym temacie, rozmawiałem z kimś innym, nie z Tobą. 59 minut temu, Chaton napisał: Brakuje ...

time image

09 Paź 2019, 17:46

Przed chwilą, uroboros napisał: A ja jestem pewien, że Ty przesadzasz... Być może ......czasem wcurwiają mnie nawiedzone siuśki i nie potrafię pokusić się o komentarz ...Mea culpa ... Co to ma do tematu ? 6 minut temu, uroboros napisał: Pewnie ...

time image

Gość

09 Paź 2019, 17:43

11 minut temu, joks napisał: jak mniemam wszystko wiesz ...... A ja jestem pewien, że Ty przesadzasz...   12 minut temu, joks napisał: Z narcyzmu można się leczyć ... Pewnie z homoseksualizmu też... podobno...   13 ...

time image

09 Paź 2019, 17:29

Przed chwilą, Chaton napisał: Tak wiem lepiej i dodam jeszcze, żeby mnie tu ktoś nie posądził o to, jakoby w nienawiści do dworków zostałam wychowana, że styl "post-dworkowy" wcale brzydki nie jest. Brakuje tylko kasy albo gustu. Widziałam dzienniki w których nazwijmy ...

time image

Gość mhtyl

09 Paź 2019, 17:27

1 minutę temu, joks napisał: Oni sobie taki dom chcieli i co komu do tego???? o co ten szum??!!! Bo jak widzisz krytykowanie co niektórych podnieca  szczególnie gdy krytykuje sie obcych ludzi. Pisałem i pytałem czy w kilku artykułach o wybudowaniu  domów ...

time image

09 Paź 2019, 17:25

Tak wiem lepiej i dodam jeszcze, żeby mnie tu ktoś nie posądził o to, jakoby w nienawiści do dworków zostałam wychowana, że styl "post-dworkowy" wcale brzydki nie jest. Brakuje tylko kasy albo gustu. Widziałam dzienniki w których nazwijmy to "nowoczesne dworki" były bardzo w porządku ...

time image

09 Paź 2019, 17:20

Oni sobie taki dom chcieli i co komu do tego???? o co ten szum??!!!

time image

Gość mhtyl

09 Paź 2019, 17:20

Pani Irena pisze że chce się cieszyć domem jak najdłużej, podejrzewam że po przeczytaniu tego tematu szybko jej ta radość minie.   Cytat Irena, właścicielka domu. - To ja i syn namówiliśmy męża do budowy domu w jednej z podmiejskich miejscowości-ogrodów, ...

time image

09 Paź 2019, 17:11

5 minut temu, Chaton napisał: No jak to jaki sens?  żeby pokazać jakim to się jest "Państwem", dorobkiewicze tak mają, ma być dworek bo wygląda bogato. Akceptacja czyichś wyborów ewidentnie sprawia Ci ból .. Nieakceptowanie czyichś wyborów zdaje się ...

time image

09 Paź 2019, 17:03

Dnia 7.10.2019 o 22:15, demo napisał: No dobra, tylko jaki sens ma budowanie domu tu i teraz, który wygląda na przedwojenną budowlę. Czyż ludzie w tamtym czasie budowali kurne chaty, bo mieli sentyment do minionej epoki.   No jak to jaki sens?  żeby ...

time image

09 Paź 2019, 15:29

4 godziny temu, zenek napisał:   Chodzi mi tylko o to, że lubienie "dawnych klimatów"  nie ma nic do rzeczy z wykształceniem, tak jak lubienie "nowoczesności". Napisałem "z wykształceniem w tym zakresie" a nie z wykształceniem.😎 Dawne klimaty ...

time image

09 Paź 2019, 10:38

2 godziny temu, Elfir napisał: Zenek - do Dubaju jeździ się m.in. zwiedzać skrajnie nowoczesną architekturę najwyższych lotów. Tam niewiele więcej jest, bo w latach 70-tych była to mała wioska. Zwiedza się też domy słynnych architektów modernizmu - ...

time image

09 Paź 2019, 08:00

zenek - ja nie wartościowałam technologii i stylu domu. Napisałam o tym domu jako przykładzie, że inwestorowi gust diametralnie się odmienił w ciągu roku.    ** Zenek - do Dubaju jeździ się m.in. zwiedzać skrajnie nowoczesną architekturę najwyższych lotów. Tam ...

time image

Gość

08 Paź 2019, 15:28

7 godzin temu, zenek napisał: nigdy nie cytowałem tu żadnych mediów jako źródła zawsze słusznej wiedzy.   Nikt tu nie napisał, że Gazeta Wyborcza jest źródłem zawsze słusznej wiedzy - sam sobie to wymyśliłeś i ogłosiłeś to urbi et orbi...   1 ...

time image

08 Paź 2019, 13:54

4 godziny temu, bobiczek napisał: Dobrze wiesz że Nową Hutę właśnie dla jej ówczesnej szpetoty i minimalizmu. Chcą się przekonać na własne oczy że jednak oprócz tego że to wymyślono, wprowadzono również do realizacji. Bez sensu - nie jest szpetna. ...

time image

Gość

08 Paź 2019, 09:19

49 minut temu, zenek napisał: Dlaczego nie ma gremialnego zwiedzania osiedli nowoczesnych w innych państwach, gdzie te osiedla projektują uznane autorytety? Otóż troszeczkę się mylisz! Jedną z wielu atrakcji, które zwiedzaliśmy na wycieczce do Paryża, ...

time image

08 Paź 2019, 08:54

42 minuty temu, zenek napisał: Tak mi wpadło do głowy dziś - czy zastanawiałeś się , dlaczego turyści zwiedzają starówki Krakowa, Gdanska, Wrocławia, ba Zamościa, a nie "nowoczesne" osiedla, nie z PRL, te obecne - przecież widocznie piękne, skoro nowoczesne. ...

time image

08 Paź 2019, 08:09

9 godzin temu, uroboros napisał: A to według zenka jest NIESŁUSZNE!  Liczy się tylko... pewnie Gazeta ale Polska, albo Gość Niedzielny... Możesz Być pewny, że jeśli będą snuły durne artykuły i wnioski - to tak samo to ocenię, jak artykuł z GW. I nie ...

time image

Gość

07 Paź 2019, 21:56

Byłem pewny że jak wpadnie zenek, to nie omieszka wypomnieć ten artykuł z - nie bójmy się napisać całym zdaniem - Gazety Wyborczej. I nie zawiodłem się     1 godzinę temu, zenek napisał: Oczywiście GW jest wyznacznikiem edukacji we wszystkich dziedzinach   A ...

time image

07 Paź 2019, 21:12

Kiedyś Le Corbusier wymyślił blok z wysokim na dwie kondygnacje pokojem dziennym i resztą pomieszczeń na 2.40 chyba czy mniej wysokości. To było wtedy nowoczesne. Nie przyjęło się. W ZSRR po rewolucji wymyślono bloki ze wspólnymi kuchniami itp. Nie wymyślili tego komuniści, ...

time image

07 Paź 2019, 20:39

takie zabawne spostrzeżenie, że dom w stylu prostej kostki z dużymi przeszkleniami też " wygląda na przedwojenną budowlę"

time image

07 Paź 2019, 20:36

12 minut temu, Elfir napisał: demo - modernistyczny dom-kostka został wymyślony w latach 20-30 tych. Trudno te konstrukcję nazwać nowoczesną  A w jakiej intencji to stwierdzenie w odniesieniu do mnie ?.

time image

07 Paź 2019, 20:20

demo - modernistyczny dom-kostka został wymyślony w latach 20-30 tych. Trudno te konstrukcję nazwać nowoczesną Konstancin-Jesiorna lata 30-te:   W Muratorze był kiedyś taki satyryczny obrazek: 1935 prosty dom w stylu Bauhausu i stojące przed nim retro auto 2005 ...

time image

07 Paź 2019, 20:20

2 godziny temu, Elfir napisał: Mam klienta, który planował swój drugi dom, podobnie jak pierwszy, w tradycyjnym stylu angielskim, takim cottage mansion.  Niedawno podesłał mi rzuty od architekta - skrajnie nowoczesna, przeszklona willa modernistyczna. Wg PWN: nowoczesny 1. «właściwy ...

time image

07 Paź 2019, 20:15

No dobra, tylko jaki sens ma budowanie domu tu i teraz, który wygląda na przedwojenną budowlę. Czyż ludzie w tamtym czasie budowali kurne chaty, bo mieli sentyment do minionej epoki.  

time image

07 Paź 2019, 20:00

2 godziny temu, Chaton napisał: Był kiedyś taki artykuł w gw o opłakanym stanie architektury domów jednorodzinych w pl i opisane było jak zostały wymyślone te rozkraczone kolumienki. Oczywiście GW jest wyznacznikiem edukacji we wszystkich dziedzinach  i ...

time image

07 Paź 2019, 19:41

A ja to zdanie, o zdaniu, zlewam.  I teraz ja sobie "pojadę".    Ten dom jest ciekawy i nietuzinkowy - ale takie okna tam pasują jak kwiatek do kożucha i to może powodować niespójność tego co widzą oczy, do tego tego, czego oczekuje umysł.

time image

Gość mhtyl

07 Paź 2019, 19:05

13 minut temu, Elfir napisał: Każdy styl jest piękny na swój sposób. I niech to zdanie zakończy wszelakie dywagacje na ten temat.

time image

07 Paź 2019, 18:50

32 minuty temu, mhtyl napisał: A prosił ktoś Cię o słowa krytyki? Daj swój dom to go z miłą chęcią skrytykujemy, ciekawe czy będziesz hepie jak inni zaczną Ci wytykać to i tamto że nie masz gustu czy w coś w ten deseń. A jaki to dobrzy wzorzec domu ...

time image

07 Paź 2019, 18:41

22 godziny temu, zenek napisał: Jednak oświeć mnie w kwestii braku edukacji. Dostatek edukacji sprawił by, że ci emeryci postawili by nowoczesną chałupę? I jakie konkretnie by miała mieć cechy, by była nowoczesna w swym wyglądzie? Nie dam rady ...

time image

Gość mhtyl

07 Paź 2019, 18:21

11 minut temu, Elfir napisał: nie wiem czy najlepszym wyjściem jest schlebianie złym gustom zamiast promowanie dobrych wzorców... A prosił ktoś Cię o słowa krytyki? Daj swój dom to go z miłą chęcią skrytykujemy, ciekawe czy będziesz hepie jak inni zaczną ...

time image

07 Paź 2019, 18:09

nie wiem czy najlepszym wyjściem jest schlebianie złym gustom zamiast promowanie dobrych wzorców...

time image

Gość mhtyl

07 Paź 2019, 18:06

Krytykujecie ich wybór domu, krytykuje architekta który zaprojektował ten dom a gdyby nie było chętnych czytaj osób których podobają się takie domy nie było by takich projektów, chyba proste i koło się zamyka. A co do białych wozów to mało kto je kupuje a jak już to ...

time image

Gość

07 Paź 2019, 17:52

14 minut temu, mhtyl napisał: Fajnie sie krytykuje ludzi których sie nie zna. Coś Ci się pomajtało... nie krytykujemy ludzi!!! Rozmawiamy o rozkraczonych kolumnach!!! Jeśli już - to LUDZI PROJEKTUJĄCYCH...   A teraz jest trend na białe wozy... również ...

time image

Gość mhtyl

07 Paź 2019, 17:34

51 minut temu, Chaton napisał: Musieli się wyróżnić, tak samo jak ci a artykułu, więc mi ich nie żal. A czy oni, znaczy sie Irena i Tomasz rozpaczają, żalą się z tego powodu że wybudowali sobie taki dom? Więc po co ich żałujesz?   Fajnie sie ...

time image

07 Paź 2019, 17:17

18 minut temu, joks napisał: A głowy nie idzie odwrócić ?? Żeby ta chata na prawdę waliła po oczach nie wiadomo czym ...Stoi sobie wśród drzew i jakoś się tam komponuje ...Po co komuś meblować lokum?? nie potrafię zrozumieć ... Zarzut dotyczył architekta ...

time image

Gość

07 Paź 2019, 17:15

2 minuty temu, joks napisał: Po co komuś meblować lokum?? Przecież nikt nie jedzie tam cokolwiek zmieniać!!! mu TYLKO rozmawiamy! Wymieniamy swoje zdania... Przedstawiamy swoje opinie według swoich GUSTÓW, które są niedyskutowalne! A każdy ma swój gust, ...

time image

07 Paź 2019, 17:14

12 minut temu, uroboros napisał: tak Ci się spodobało to określenie... Wymyśliłem je będąc na obczyźnie ....widząc zachowania ziomków ...

time image

07 Paź 2019, 17:13

47 minut temu, Chaton napisał:  Był kiedyś taki artykuł w gw  Też czytałam. Chyba Archeton zaczął ten trend. A Archon na początku lat 2000 specjalizował się w setkach ukwieconych balkoników. Wówczas łatwo było rozpoznać projekt danego biura.

time image

07 Paź 2019, 17:06

1 minutę temu, uroboros napisał: MUSIMY je podziwiać... chcemy, czy nie - musimy... stoją i KRZYCZĄ!!! A głowy nie idzie odwrócić ?? Żeby ta chata na prawdę waliła po oczach nie wiadomo czym ...Stoi sobie wśród drzew i jakoś się tam komponuje ...Po co ...

time image

Gość

07 Paź 2019, 17:00

23 minuty temu, joks napisał: polaczkowatość Zostaw tą polaczkowatość... tak Ci się spodobało to określenie... My sobie po prostu rozmawiamy...   Przecież Chaton nie pisze, że idzie burzyć te WYTWORKI, tylko że  MUSIMY je podziwiać... chcemy, ...

time image

07 Paź 2019, 16:50

W moim miescie właśnie zrobiono elewacje na jednym z budynków. Żarówiasty róż do tego czerwony dach, tragedia przy przelotówce. A domek miał napawde zadatki żeby stać się ładnym, miał ciekawą architekture. Teraz oczy bolą od patrzenia. Musieli się wyróżnić, tak samo jak ...

time image

07 Paź 2019, 16:31

2 minuty temu, Chaton napisał: musimy podziwiać wiele nowych koszmarków. Stań oko w oko z inwestorami i powiedz im że ten domek o którym marzyli i który spełnia wszystkie ich kryteria i który se na stare lata sprawili  to najzwyklejsza hujnia ... Jprdl ...

time image

07 Paź 2019, 16:25

Jak nogi starego psa na śliskiej podłodze :D. Był kiedyś taki artykuł w gw o opłakanym stanie architektury domów jednorodzinych w pl i opisane było jak zostały wymyślone te rozkraczone kolumienki. Siedzieli kiedyś w jakimś biurze projektowym od typówek i analizowałi co im tam ...

time image

Gość

07 Paź 2019, 15:42

14 minut temu, zenek napisał: Kolumny mają taki kształt, by właśnie było takie odczucie rozjeżdżania. One to podkreślają. Więc taki był zamysł projektanta.

time image

07 Paź 2019, 15:30

7 godzin temu, Elfir napisał: Problem w tym domem z artykułu podlega na tym, że na zdjęciu ganek jest bardzo masywny i ciężki optycznie (za wysoki dach). Co przy tych przyporach na kolumnach, wygląda jakby kolumny rozjeżdżały się pod jego ciężarem. Dlatego użycie ...

time image

07 Paź 2019, 07:35

Dnia 5.10.2019 o 10:47, demo napisał:   Może to sentyment do starej architektury, a może tylko braki edukacyjne w tym zakresie.     Nie każdy lubi nowoczesną architekturę. Moja matka też lepiej czuje się w klasycznych wnętrzach ...

time image

06 Paź 2019, 20:31

1 godzinę temu, demo napisał: Mniej więcej to napisałem że to może sentyment do starej architektury lub brak edukacji. Więc nie czepiaj się tylko braku edukacji panie czepialski. Jednak oświeć mnie w kwestii braku edukacji. Dostatek edukacji sprawił ...

time image

06 Paź 2019, 20:09

28 minut temu, bobiczek napisał:   "Szlachetny wygląd" do mnie niestety nie dociera. Przykro mi. Bo "szlachetny wygląd" to przede wszystkim patyna (czego Ty znać nie możesz, bo nie ten wiek ), albo co najmniej posrebrzona skroń (tak samo jeszcze tego ...

time image

06 Paź 2019, 19:38

Cytuję autora. "Budynek zachwyca szlachetnym wyglądem, funkcjonalnością i lokalizacją" Funkcjonalność oceniają użytkownicy, lokalizacja ładna. "Szlachetny wygląd" do mnie niestety nie dociera. Przykro mi.

time image

06 Paź 2019, 18:46

19 godzin temu, zenek napisał:   Do kumpla też powiesz, że jest "niewyedukowany", bo ma zonę, która ci się wizualnie nie podoba? Bo to jest mniej wiecej takie samo kryterium. Mniej więcej to napisałem że to może sentyment do starej architektury ...

time image

05 Paź 2019, 22:49

3 godziny temu, demo napisał: No widzisz baranku i sam do tego doszedłeś. A ci ludzie jak widzisz uważają inaczej i postanowili pochwalić się swoim domem na łamach tego pisma i publicznym forum. Dlatego też muszą liczyć się z krytyką i nie tobie baranku oceniać ...

time image

05 Paź 2019, 19:09

7 godzin temu, zenek napisał: Własny dom to sprawa prywatna, a prywatnych spraw nie analizuję się publicznie.      No widzisz baranku i sam do tego doszedłeś. A ci ludzie jak widzisz uważają inaczej i postanowili pochwalić się swoim ...

time image

05 Paź 2019, 17:44

Mnie sie w artukułach bd nie podoba to, że często przedstawiają rozwiazania ewidentnie złe jako dobre.  Naciągane to trasznie, nie wiem moze za mało do nich się zgłasza osób z naprawde dobrymi domami, dobrze rozwiazanymi albo szukają po znajomych to póżniej mamy co mamy. Z resztą ...

time image

Gość mhtyl

05 Paź 2019, 16:45

3 godziny temu, uroboros napisał: Były, były przy innych budowach słowa krytyczne,   4 godziny temu, mhtyl napisał: odszukaj sobie te tematy i pokaż mi choć jeden post w tych tematach w którym ktoś neguje ich wybór jak i sam dom., To ...

time image

Gość

05 Paź 2019, 15:57

56 minut temu, zenek napisał: No bo to wynika z twej wypowiedzi Jakeś tak to wywiódł, to tak wynika... Ty już nie takie wnioski wywodziłeś - ty potrafisz... A za swoje wybory odpowiedzialność ponosisz tylko ty, no może czasem twoi bliscy...   1 ...

time image

05 Paź 2019, 14:54

1 godzinę temu, uroboros napisał: Były, były przy innych budowach słowa krytyczne, ale podsumowaniem było stwierdzenie, że o gustach się nie dyskutuje i że za decyzje będzie ponosić odpowiedzialność on sam! Intencja w twej wypowiedzi jest oczywista. Winę ...

time image

Gość

05 Paź 2019, 12:52

Akurat w pomysłach Leszka trudno znaleźć te złe pomysły... zresztą publikowany filmik to potwierdza.   Były, były przy innych budowach słowa krytyczne, ale podsumowaniem było stwierdzenie, że o gustach się nie dyskutuje i że za decyzje będzie ponosić odpowiedzialność on sam!

time image

Gość mhtyl

05 Paź 2019, 12:42

2 godziny temu, uroboros napisał: I zobaczymy kto wygra...   Widzisz, jesteś tu na forum tyle samo co ja albo ciut dłużej a nic nie pamiętasz, to ja przypomnę.  Nie pamiętasz jak tu kilka lat temu były opisywane domy Dagulki, Colibra, Adiga ...

time image

05 Paź 2019, 11:11

40 minut temu, uroboros napisał: No to dawaj swój dom - jesteś swój, jesteś Aaaa - to jest dobry temat... choć... Ale ja nigdy się swoim domem nie będę chwalił, z kilku powodów. Wg mnie, oczywiście    1. Ciągle jest w realizacji, więc... 2. ...

time image

Gość

05 Paź 2019, 10:29

No to dawaj swój dom - jesteś swój, jesteś 1 godzinę temu, mhtyl napisał: znany(ch) i lubiany(ch) forumowicz BD I zobaczymy kto wygra...     Faktycznie 9 minut temu, zenek napisał: tu nie ma się o co sprzeczać bo ...

time image

05 Paź 2019, 10:21

1 godzinę temu, demo napisał: Domek wygląda jak jakiś zabytek ładnie odrestaurowany.  Mnie tylko zastanawia dlaczego ludzie decydują się na takie "zabytkowe" budowle, Jest taki termin: "rustykalny" - i wszystko związane z nim welu sie podoba. Poza ...

time image

Gość mhtyl

05 Paź 2019, 09:29

1 minutę temu, uroboros napisał: Założę się, że już przegrałeś...  Śmieszny jesteś.

time image

Gość

05 Paź 2019, 09:28

48 minut temu, mhtyl napisał: założę się Założę się, że już przegrałeś...

Wiecej na Forum BudujemyDom.pl
Pokaż wszystkie komentarze

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
 Aria2 z pracowni MTM Styl
Aria2 z pracowni MTM Styl
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze kwiecień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom kwiecień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje