Dlaczego warto budować dom z generalnym wykonawcą?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty
Dlaczego warto  budować dom z generalnym wykonawcą?

Budować z generalnym wykonawcą czy systemem gospodarczym? 

aktualizacja: 2016-04-20 10:00:10

Dlaczego warto  budować dom z generalnym wykonawcą?

Odpowiedź eksperta:

Oczywiście wybór takiej firmy jest bardzo ważny, należy zapoznać się z jej referencjami. Dobrze jest również odwiedzić budowy, które prowadzi i porozmawiać z klientami, którzy już skorzystali z jej usług.

Na pierwszy rzut oka zatrudnienie firmy budowlanej jest droższe, jednak po przeliczeniu wszystkich kosztów, a także czasu jaki zajmuje nadzorowanie budowy, różnica w cenie okazuje się nieznaczna.

Decydując się na budowę własnym sumptem musimy sami zająć się każdym etapem inwestycji, po pierwsze musimy kupić gotowy projekt, który zazwyczaj wymaga jeszcze adaptacji lub zatrudnić architekta.

Po drugie należy znaleźć ekipy budowlane na poszczególne etapy i zamówić materiały w hurtowniach, wszystko to wymaga wielu godzin poszukiwań, negocjacji i umów. Ponadto musimy liczyć się często z niesolidnymi ekipami, które trzeba osobiście nadzorować.

Często okazuje się również, że na źle wykonane elementy nie można wyegzekwować gwarancji, gdyż poszczególne firmy zwalają winę na siebie nawzajem nie chcąc wziąć odpowiedzialności. Może się wtedy okazać, że za pieniądze zaoszczędzone na budowie prowadzonej we własnym zakresie, musimy wykonać kosztowne poprawki.

Decydując się na firmę, która zajmie się naszym domem od projektu po wykończenie "pod klucz", oddajemy w ręce profesjonalistów cały proces budowy razem z załatwieniem wszystkich formalności, dzięki czemu możemy uniknąć wielu błędów i kłopotów.

Wybierając solidną firmę możemy być pewni, że dom będzie zbudowany zgodnie z projektem, z wybranych przez nas materiałów i według wszelkich standardów z zachowaniem umówionego terminu. Dodatkową zaletą jest uzyskanie gwarancji na wybudowany budynek, którą zapewnia jedna firma wykonująca 

Jan Nikołajuk
DQM
fot. DQM

Dodaj komentarz

time image
time image
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze listopad 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom październik 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny