Jakie są zalety budowy domów w technologii szkieletowej drewnianej?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty
aktualizacja: 2016-04-20 08:09:03
Jakie są zalety budowy domów w technologii szkieletowej drewnianej?

Zalety budowy domów w technologii szkieletowej drewnianej.

Odpowiedź eksperta:

Technologia szkieletowa to najszybsza z dostępnych technologii budowy - dom powstaje w 3 miesiące włącznie z fundamentem i wszystkimi instalacjami.

Jednym z rodzajów technologii szkieletowych jest tzw. technologia ciężka niemiecka prefabrykowana. W tej technologii możemy zastosować wszelkie ciężkie materiały w tym dachówkę cementową lub ceramiczną na dach czy też wylewkę betonową na strop na poddaszu, ponieważ konstrukcja zniesie takie obciążenie.

Taki typ dachówki i wylewka dodatkowo dociąża i stabilizuje konstrukcję budynku – budynek jest więc trwały i odporny na huragany.

Strop złożony z wielu warstw o różnych gęstościach z różnych materiałów w tym: beton, styropian, wełna, drewno, powoduje znaczną redukcję hałasu – budynek jest doskonale wyciszony. Poprzez zastosowanie wełny mineralnej w ścianach wewnętrznych i zewnętrznych budynek jest również doskonale wyciszony pomiędzy pomieszczeniami i od hałasu z zewnątrz.

Odpowiednia termoizolacja stanowiąca blisko 80% grubości ściany przekłada się na doskonałe właściwości energooszczędne budynku – do 70% redukcji kosztów ogrzewania oraz do 70% redukcji CO2 w stosunku do domu murowanego. W technologii ciężkiej niemieckiej, w trosce o jakość zazwyczaj nie stosuje się drewna z tartaku, tylko najwyższej jakości drewno konstrukcyjne KVH, suszone komorowo, czterostronnie strugane i fazowane na krawędziach, którego nie można kupić w Polsce. Jest więc sprowadzane z Niemiec lub z Austrii.

Kompleksowe wykonanie budynku przez jedną firmę daje Inwestorowi poczucie spokoju, ponieważ zdejmuje z niego obowiązek osobistego i ciągłego nadzorowania budowy, a także kontrolowania wielu ekip. 

Zbigniew Wysocki
Domikon
fot. Domikon

Dodaj komentarz

time image
time image
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze listopad 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom październik 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny