Jakie są zalety budowy domu z wykorzystaniem klocków styropianowych?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Jakie są zalety budowy domu z wykorzystaniem klocków styropianowych?

Dzięki technologii IZODOM2000 można wybudować naprawdę tani w utrzymaniu dom. Technologia IZODOM2000 pozwala na osiągnięcie dużych oszczędności na ogrzewaniu i klimatyzacji - nawet do 70-90% większych, niż ma to miejsce w przypadku technologii tradycyjnej. Trudno przecenić ten walor w obecnej sytuacji, w której zarówno cena energii elektrycznej, jak i gazu oraz pelletu i węgla, notują coraz większe wzrosty. Na obecną sytuację wpływ ma szereg czynników geopolitycznych - wojna na Ukrainie, niedawna pandemia oraz konieczność troski o atmosferę.

aktualizacja: 2022-07-18 05:49:19

Technologia IZODOM2000 istnieje na polskim rynku od 1991 roku. Na świecie wybudowano w niej ponad 20 000 budynków w ponad 50 krajach. Powstają z niej zarówno domy jednorodzinne jak i apartamentowce. Innowacyjna, energooszczędna i szybka w budowie spełnia najwyższe normy izolacyjności, oferując komfort cieplny swoim mieszkańcom chroniąc przed zimnem i letnimi upałami.

Szacowany całkowity koszt utrzymania budynku pasywnego zbudowanego w technologii IZODOM2000, o powierzchni ok. 150 m2, to ok. 150 zł/miesięcznie. To 1 zł/m2/miesiąc. Budując w systemie IZODOM2000, zamiast w technologiach tradycyjnych, rocznie możemy oszczędzić ok 5000-6000 zł, co w skali kredytu hipotecznego tj. 25 lat, doliczając inflację i wzrost kosztów energii daje oszczędności wynoszące ponad 200 000 zł!

Co zyskujemy budując w technologii IZODOM2000?

Przede wszystkim oszczędności, zarówno na wydatkach jak i czasie. Technologia IZODOM2000 pozwala na szybkie wybudowanie domu przy zaangażowaniu mniejszej liczby pracowników budowlanych. Skutkuje to szybszą realizacją inwestycji i oszczędnościami na pracach budowlanych. Co więcej, domy w technologii IZODOM2000 są dziesięciokrotnie tańsze w ogrzewaniu i klimatyzacji co znacząco wpływa na wysokość rachunków. Koszty energii są niższe niż w budynkach zbudowanych tradycyjnymi metodami. Budynki są nie tylko energooszczędne tj. spełniają normy WT 2021 ale również są trwałe (trwałość szacowana na ponad 100 lat) przez co mogą posłużyć kolejnym pokoleniom lub być odsprzedane z zyskiem. IZODOM2000 to jedyny kompletny system budowlany w Polsce posiadający certyfikat niemieckiego Instytutu Domów Pasywnych.

Oszczędności finansowe jak i czasowe, energooszczędność i jakość produktów to nie wszystkie zalety systemu. Wybierając technologię IZODOM2000 mamy też wpływ na radykalne zmniejszenie emisji CO2 do środowiska w ciągu dekad użytkowania obiektu, co za tym idzie przyczyniamy się do ochrony klimatu.

Jerzy Tereszczuk
Ekspert OZE w budownictwie pasywnym IZODOM
fot. otwierająca: Izodom2000

Dodaj komentarz

Skomentuj artykuł
time image
time image
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!