Czy stolarka w rozmiarze XXL jest energooszczędna?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Czy stolarka w rozmiarze XXL jest energooszczędna?

Zdecydowanie tak. Sukces stolarki XXL nie byłby osiągalny bez technicznych możliwości zachowania wysokich parametrów pod kątem szczelności.

aktualizacja: 2022-06-06 11:35:35

To oczywiste, że w dzisiejszych czasach wyzwaniem dla konstruktorów było nie tylko zapewnienie ram technicznych dla tworzenia dużych przeszkleń, ale również zaprojektowanie ich w taki sposób, by były jak najbardziej energooszczędne. I ten plan udaje się realizować w odniesieniu do wszystkich dostępnych na rynku systemów do drzwi przesuwnych. Systemy uchylno-przesuwne wykorzystujące rozwiązania znane ze zwykłych okien posiadają tzw. ciągły system uszczelnienia po obwodzie, co zapewnia doskonałe parametry całej konstrukcji.

Również optymalizowane przez lata systemy podnoszono-przesuwne wyróżniają się dziś wyjątkową szczelnością. W ramach prac rozwojowych udoskonalone zostały wszystkie elementy uznawane wcześniej za słabe punkty systemu. Dotyczy to w szczególności niskiego progu, precyzyjnych systemów uszczelnienia w newralgicznych punktach oraz rozbudowanej oferty dodatkowych elementów izolacyjnych takich jak ciepłe podparcie czy różnego rodzaju profile uszczelniające.

Jeżeli połączymy to z szerokimi, ciepłymi, wielokomorowymi profilami i potrójnym pakietem szybowym otrzymujemy w efekcie rozwiązanie, które spełnia wszelkie wymagania stawiane nowoczesnym energooszczędnym budynkom. Dodatkową zaletą dużych przeszkleń jest duża ilość promieni słonecznych przedostająca się do wnętrza, dzięki czemu ciepło kumuluje się pomieszczeniach, a my możemy jeszcze bardziej ograniczyć wydatki na energię.

Beata Fiedosichin
Marketing manager SIEGENIA
Na zdjęciu otwierającym: Coraz więcej jest projektów domów z przeszkleniami od podłogi do sufitu lub ścianami, w których zamiast tradycyjnego muru robi się przegrody ze szkła. (fot. Siegenia)

Dodaj komentarz

Skomentuj artykuł
time image
time image
Program Czyste Powietrze - odpowiada zastępca Prezesa Zarządu NFOŚiGW
Program Czyste Powietrze - odpowiada zastępca Prezesa Zarządu NFOŚiGW
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!