Czy stolarka w rozmiarze XXL jest energooszczędna?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Czy stolarka w rozmiarze XXL jest energooszczędna?

Zdecydowanie tak. Sukces stolarki XXL nie byłby osiągalny bez technicznych możliwości zachowania wysokich parametrów pod kątem szczelności.

To oczywiste, że w dzisiejszych czasach wyzwaniem dla konstruktorów było nie tylko zapewnienie ram technicznych dla tworzenia dużych przeszkleń, ale również zaprojektowanie ich w taki sposób, by były jak najbardziej energooszczędne. I ten plan udaje się realizować w odniesieniu do wszystkich dostępnych na rynku systemów do drzwi przesuwnych. Systemy uchylno-przesuwne wykorzystujące rozwiązania znane ze zwykłych okien posiadają tzw. ciągły system uszczelnienia po obwodzie, co zapewnia doskonałe parametry całej konstrukcji.

Również optymalizowane przez lata systemy podnoszono-przesuwne wyróżniają się dziś wyjątkową szczelnością. W ramach prac rozwojowych udoskonalone zostały wszystkie elementy uznawane wcześniej za słabe punkty systemu. Dotyczy to w szczególności niskiego progu, precyzyjnych systemów uszczelnienia w newralgicznych punktach oraz rozbudowanej oferty dodatkowych elementów izolacyjnych takich jak ciepłe podparcie czy różnego rodzaju profile uszczelniające.

Jeżeli połączymy to z szerokimi, ciepłymi, wielokomorowymi profilami i potrójnym pakietem szybowym otrzymujemy w efekcie rozwiązanie, które spełnia wszelkie wymagania stawiane nowoczesnym energooszczędnym budynkom. Dodatkową zaletą dużych przeszkleń jest duża ilość promieni słonecznych przedostająca się do wnętrza, dzięki czemu ciepło kumuluje się pomieszczeniach, a my możemy jeszcze bardziej ograniczyć wydatki na energię.

Beata Fiedosichin
Marketing manager SIEGENIA
Na zdjęciu otwierającym: Coraz więcej jest projektów domów z przeszkleniami od podłogi do sufitu lub ścianami, w których zamiast tradycyjnego muru robi się przegrody ze szkła. (fot. Siegenia)

Dodaj komentarz

time image
time image
Program Czyste Powietrze - odpowiada zastępca Prezesa Zarządu NFOŚiGW
Program Czyste Powietrze - odpowiada zastępca Prezesa Zarządu NFOŚiGW
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!