Kupiliśmy wannę z hydromasażem za pół ceny, bo nie miała obudowy

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Kupiliśmy wannę z hydromasażem za pół ceny, bo nie miała obudowy

Kupiliśmy wannę z hydromasażem bez fabrycznej obudowy, bo sprzedawca odesłał ją do fabryki i zaproponował połowę pierwotnej ceny. Obudowę zrobiliśmy we własnym zakresie z płyty meblarskiej. Jest wsunięta pod rant wanny i ma nóżki - mówi Justyna, Czytelniczka Budujemy Dom, która wannę z hydromasażem użytkuje od 2014 r.

Łazienka rodzinna: 6 m2; wentylacja grawitacyjna; woda czerpana ze studni i uzdatniana rozbudowaną stacją filtrów; odprowadzana do kanalizacji zbiorczej. C.w.u. w zasobniku o poj. 300 l przygotowuje kocioł na gaz z sieci oraz płaskie kolektory słoneczne.

Wanna z hydromasażem:

  • Wodnym i powietrznym; z akrylu, wymiary 90 x 190 x 46 cm, pojemność 200 l. 
  • Wyposażenie – wlewka wody, wyciągany prysznic, panel sterujący.

Decyzja: oboje z mężem mamy kłopoty z kręgosłupem, więc w rodzinnej łazience postanowiliśmy zamontować wannę z hydromasażem, abyśmy mogli w niej od czasu do czasu poleżeć i rozluźnić mięśnie. Stwierdziliśmy, że wanna nadaje się do naszego nowo postawionego domu, bo wyposażyliśmy go w instalację solarną z płaskimi kolektorami. Dzięki niej przez wiele miesięcy w roku podgrzanie wody do kąpieli nie będzie kosztowne.

Na początku planowaliśmy małą wannę, ale ostatecznie wybraliśmy większą, z tym że niecka zwęża się przy dnie, przez co wlewamy do niej mniej wody, a kąpiel mogą brać dwie osoby na raz. Kupiliśmy ją bez fabrycznej obudowy, bo sprzedawca odesłał ją do fabryki i zaproponował połowę pierwotnej ceny. Obniżył dla nas cenę, bo w tej samej hurtowni kupiliśmy wszystkie inne elementy białego montażu.

Panel sterujący jest rozbudowany i daje wiele wariantów podczas hydromasażu.
Panel sterujący jest rozbudowany i daje wiele wariantów podczas hydromasażu.

Wanna z hydromasażem - rady i przestrogi:

  • Hydromasażu zażywamy średnio raz w miesiącu i nie przesiadujemy w wannie nie wiadomo jak długo, zwykle do 30 minut. To wystarcza, żebyśmy poczuli ulgę w kręgosłupie. Odrzuciliśmy modele, które podgrzewają wodę. Mając kolektory słoneczne i duży zasobnik c.w.u., do niecki nalewamy gorącą wodę i ewentualnie czekamy aż ostygnie. Temperaturę wody pokazuje panel sterujący. Zrezygnowaliśmy również z automatycznej dezynfekcji i osuszania orurowania – wanny z tymi funkcjami są drogie. Manualna dezynfekcja nie jest uciążliwa, bo wymaga tylko wlania specjalnego środka do wody i naciśnięcia dwóch przycisków. System robi resztę sam.

    Pracujące dysze trochę hałasują, ale nie przeszkadzają w relaksowaniu się. Na panelu sterującym, który znajduje się w dogodnym miejscu, możemy regulować siłę masażu, włączać wszystkie dysze, albo je indywidualnie dobierać. Dysze powietrzne w dnie zapobiegają ślizganiu się podczas kąpieli. Niecka jest wygodnie wyprofilowana i nie wymaga zagłówków.

  • Wannę zamontowali hydraulik i elektryk, czyli fachowcy, którzy wykonali w całym budynku te instalacje. Wanna podpięta jest pod osobny obwód elektryczny, który ma w skrzynce elektrycznej własny wyłącznik i niezbędne zabezpieczenia przed porażeniem prądem. Niektórzy kupujący wannę z hydromasażem nie wiedzą o takim wymogu.

    W starszych remontowanych domach dorobienie obwodu może wymagać kucia ścian. U nas montaż wanny odbył się bezproblemowo, podczas wykańczania nowiutkiej łazienki. Obudowę zrobiliśmy we własnym zakresie z płyty meblarskiej. Jest wsunięta pod rant wanny i ma nóżki. Można ją łatwo zdjąć. Z wanną nic złego się nie dzieje, ale zamierzamy wkrótce poddać ją fachowemu przeglądowi.

Wanna z hydromasażem - koszty:

  • wanna z hydromasażem 7200 zł; 
  • płyn dezynfekujący 100 zł (wystarcza na 15–20 dezynfekcji).

Lilianna Jampolska
Na zdjęciu otwierającym: Niecka wanny, z wygodnie wyprofilowanymi ścianami, zwęża się w stronę dna.

Zdaniem naszych Czytelników

time image

Gość salomon

16 Maj 2017, 14:17

Możecie zgłosić tego newsa do konkursu "Najgłupszy tytuł roku 2017".

time image

Gość Mirek

06 Maj 2017, 21:28

do pani Lilianny Jampolskiej - proszę o podanie producenta wanny na adres mk501@wp.pl Pozdrawiam

Wiecej na Forum BudujemyDom.pl

Dodaj komentarz

time image
time image
Warto wiedzieć dodatkowo:
Zobacz inne artykuły
Montaż sauny fińskiej w łazience
Montaż sauny fińskiej w łazience
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze maj 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom kwiecień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje