Kupiliśmy wannę z hydromasażem za pół ceny, bo nie miała obudowy

Kupiliśmy wannę z hydromasażem za pół ceny, bo nie miała obudowy

Kupiliśmy wannę z hydromasażem bez fabrycznej obudowy, bo sprzedawca odesłał ją do fabryki i zaproponował połowę pierwotnej ceny. Obudowę zrobiliśmy we własnym zakresie z płyty meblarskiej. Jest wsunięta pod rant wanny i ma nóżki - mówi Justyna, Czytelniczka Budujemy Dom, która wannę z hydromasażem użytkuje od 2014 r.

Łazienka rodzinna: 6 m2; wentylacja grawitacyjna; woda czerpana ze studni i uzdatniana rozbudowaną stacją filtrów; odprowadzana do kanalizacji zbiorczej. C.w.u. w zasobniku o poj. 300 l przygotowuje kocioł na gaz z sieci oraz płaskie kolektory słoneczne.

Wanna z hydromasażem:

  • Wodnym i powietrznym; z akrylu, wymiary 90 x 190 x 46 cm, pojemność 200 l. 
  • Wyposażenie - wlewka wody, wyciągany prysznic, panel sterujący.

Decyzja: oboje z mężem mamy kłopoty z kręgosłupem, więc w rodzinnej łazience postanowiliśmy zamontować wannę z hydromasażem, abyśmy mogli w niej od czasu do czasu poleżeć i rozluźnić mięśnie. Stwierdziliśmy, że wanna nadaje się do naszego nowo postawionego domu, bo wyposażyliśmy go w instalację solarną z płaskimi kolektorami. Dzięki niej przez wiele miesięcy w roku podgrzanie wody do kąpieli nie będzie kosztowne.

Na początku planowaliśmy małą wannę, ale ostatecznie wybraliśmy większą, z tym że niecka zwęża się przy dnie, przez co wlewamy do niej mniej wody, a kąpiel mogą brać dwie osoby na raz. Kupiliśmy ją bez fabrycznej obudowy, bo sprzedawca odesłał ją do fabryki i zaproponował połowę pierwotnej ceny. Obniżył dla nas cenę, bo w tej samej hurtowni kupiliśmy wszystkie inne elementy białego montażu.

Panel sterujący jest rozbudowany i daje wiele wariantów podczas hydromasażu
Panel sterujący jest rozbudowany i daje wiele wariantów podczas hydromasażu.

Wanna z hydromasażem - rady i przestrogi:

  • Hydromasażu zażywamy średnio raz w miesiącu i nie przesiadujemy w wannie nie wiadomo jak długo, zwykle do 30 minut. To wystarcza, żebyśmy poczuli ulgę w kręgosłupie. Odrzuciliśmy modele, które podgrzewają wodę. Mając kolektory słoneczne i duży zasobnik c.w.u., do niecki nalewamy gorącą wodę i ewentualnie czekamy aż ostygnie. Temperaturę wody pokazuje panel sterujący. Zrezygnowaliśmy również z automatycznej dezynfekcji i osuszania orurowania - wanny z tymi funkcjami są drogie. Manualna dezynfekcja nie jest uciążliwa, bo wymaga tylko wlania specjalnego środka do wody i naciśnięcia dwóch przycisków. System robi resztę sam. Pracujące dysze trochę hałasują, ale nie przeszkadzają w relaksowaniu się. Na panelu sterującym, który znajduje się w dogodnym miejscu, możemy regulować siłę masażu, włączać wszystkie dysze, albo je indywidualnie dobierać. Dysze powietrzne w dnie zapobiegają ślizganiu się podczas kąpieli. Niecka jest wygodnie wyprofilowana i nie wymaga zagłówków.

  • Wannę zamontowali hydraulik i elektryk, czyli fachowcy, którzy wykonali w całym budynku te instalacje. Wanna podpięta jest pod osobny obwód elektryczny, który ma w skrzynce elektrycznej własny wyłącznik i niezbędne zabezpieczenia przed porażeniem prądem. Niektórzy kupujący wannę z hydromasażem nie wiedzą o takim wymogu. W starszych remontowanych domach dorobienie obwodu może wymagać kucia ścian. U nas montaż wanny odbył się bezproblemowo, podczas wykańczania nowiutkiej łazienki. Obudowę zrobiliśmy we własnym zakresie z płyty meblarskiej. Jest wsunięta pod rant wanny i ma nóżki. Można ją łatwo zdjąć. Z wanną nic złego się nie dzieje, ale zamierzamy wkrótce poddać ją fachowemu przeglądowi.

Koszty zakupu wanny z hydromasażem:

  • wanna z hydromasażem 7200 zł; 
  • płyn dezynfekujący 100 zł (wystarcza na 15-20 dezynfekcji).

Redaktor: Lilianna Jampolska
Na zdjęciu otwierającym: Niecka wanny, z wygodnie wyprofilowanymi ścianami, zwęża się w stronę dna.

Lilianna Jampolska
Lilianna Jampolska

Od ponad dwudziestu lat w przystępny sposób opisuje domy i ogrody Czytelników. Współpracowała z kilkoma znanymi poradnikami budowlanymi. Jest autorką tekstów i zdjęć. W wolnych chwilach z przyjemnością zajmuje się własnym ogrodem.

Metodą permakulturową uprawia w nim zarówno rośliny ozdobne, jak i zioła, warzywa itp. Amatorsko interesuje się architekturą, ogrodnictwem, ornitologią, sportem, filmem. Uwielbia podróżować, poznawać nowych ludzi i miejsca. Jeżeli potrzebuje wypocząć, najchętniej wyjeżdża nad morze, poza sezonem wakacyjnym.

Komentarze

Gość salomon
16-05-2017 16:17
Możecie zgłosić tego newsa do konkursu "Najgłupszy tytuł roku 2017".
Gość Mirek
06-05-2017 23:28
do pani Lilianny Jampolskiej - proszę o podanie producenta wanny na adres mk501@wp.pl Pozdrawiam
Wiecej na Forum BudujemyDom.pl
Czytaj tak, jak lubisz
W wersji cyfrowej lub papierowej
Moduł czytaj tak jak lubisz