Kupiliśmy wannę z hydromasażem za pół ceny, bo nie miała obudowy

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Kupiliśmy wannę z hydromasażem za pół ceny, bo nie miała obudowy

Kupiliśmy wannę z hydromasażem bez fabrycznej obudowy, bo sprzedawca odesłał ją do fabryki i zaproponował połowę pierwotnej ceny. Obudowę zrobiliśmy we własnym zakresie z płyty meblarskiej. Jest wsunięta pod rant wanny i ma nóżki - mówi Justyna, Czytelniczka Budujemy Dom, która wannę z hydromasażem użytkuje od 2014 r.

aktualizacja: 2019-02-08 10:36:47

Łazienka rodzinna: 6 m2; wentylacja grawitacyjna; woda czerpana ze studni i uzdatniana rozbudowaną stacją filtrów; odprowadzana do kanalizacji zbiorczej. C.w.u. w zasobniku o poj. 300 l przygotowuje kocioł na gaz z sieci oraz płaskie kolektory słoneczne.

Wanna z hydromasażem:

  • Wodnym i powietrznym; z akrylu, wymiary 90 x 190 x 46 cm, pojemność 200 l. 
  • Wyposażenie – wlewka wody, wyciągany prysznic, panel sterujący.

Decyzja: oboje z mężem mamy kłopoty z kręgosłupem, więc w rodzinnej łazience postanowiliśmy zamontować wannę z hydromasażem, abyśmy mogli w niej od czasu do czasu poleżeć i rozluźnić mięśnie. Stwierdziliśmy, że wanna nadaje się do naszego nowo postawionego domu, bo wyposażyliśmy go w instalację solarną z płaskimi kolektorami. Dzięki niej przez wiele miesięcy w roku podgrzanie wody do kąpieli nie będzie kosztowne.

Na początku planowaliśmy małą wannę, ale ostatecznie wybraliśmy większą, z tym że niecka zwęża się przy dnie, przez co wlewamy do niej mniej wody, a kąpiel mogą brać dwie osoby na raz. Kupiliśmy ją bez fabrycznej obudowy, bo sprzedawca odesłał ją do fabryki i zaproponował połowę pierwotnej ceny. Obniżył dla nas cenę, bo w tej samej hurtowni kupiliśmy wszystkie inne elementy białego montażu.

Panel sterujący jest rozbudowany i daje wiele wariantów podczas hydromasażu.
Panel sterujący jest rozbudowany i daje wiele wariantów podczas hydromasażu.

Wanna z hydromasażem - rady i przestrogi:

  • Hydromasażu zażywamy średnio raz w miesiącu i nie przesiadujemy w wannie nie wiadomo jak długo, zwykle do 30 minut. To wystarcza, żebyśmy poczuli ulgę w kręgosłupie. Odrzuciliśmy modele, które podgrzewają wodę. Mając kolektory słoneczne i duży zasobnik c.w.u., do niecki nalewamy gorącą wodę i ewentualnie czekamy aż ostygnie. Temperaturę wody pokazuje panel sterujący. Zrezygnowaliśmy również z automatycznej dezynfekcji i osuszania orurowania – wanny z tymi funkcjami są drogie. Manualna dezynfekcja nie jest uciążliwa, bo wymaga tylko wlania specjalnego środka do wody i naciśnięcia dwóch przycisków. System robi resztę sam.

    Pracujące dysze trochę hałasują, ale nie przeszkadzają w relaksowaniu się. Na panelu sterującym, który znajduje się w dogodnym miejscu, możemy regulować siłę masażu, włączać wszystkie dysze, albo je indywidualnie dobierać. Dysze powietrzne w dnie zapobiegają ślizganiu się podczas kąpieli. Niecka jest wygodnie wyprofilowana i nie wymaga zagłówków.

  • Wannę zamontowali hydraulik i elektryk, czyli fachowcy, którzy wykonali w całym budynku te instalacje. Wanna podpięta jest pod osobny obwód elektryczny, który ma w skrzynce elektrycznej własny wyłącznik i niezbędne zabezpieczenia przed porażeniem prądem. Niektórzy kupujący wannę z hydromasażem nie wiedzą o takim wymogu.

    W starszych remontowanych domach dorobienie obwodu może wymagać kucia ścian. U nas montaż wanny odbył się bezproblemowo, podczas wykańczania nowiutkiej łazienki. Obudowę zrobiliśmy we własnym zakresie z płyty meblarskiej. Jest wsunięta pod rant wanny i ma nóżki. Można ją łatwo zdjąć. Z wanną nic złego się nie dzieje, ale zamierzamy wkrótce poddać ją fachowemu przeglądowi.

Wanna z hydromasażem - koszty:

  • wanna z hydromasażem 7200 zł; 
  • płyn dezynfekujący 100 zł (wystarcza na 15–20 dezynfekcji).

Lilianna Jampolska
Na zdjęciu otwierającym: Niecka wanny, z wygodnie wyprofilowanymi ścianami, zwęża się w stronę dna.

Zdaniem naszych Czytelników

time image

Gość salomon

16 Maj 2017, 14:17

Możecie zgłosić tego newsa do konkursu "Najgłupszy tytuł roku 2017".

time image

Gość Mirek

06 Maj 2017, 21:28

do pani Lilianny Jampolskiej - proszę o podanie producenta wanny na adres mk501@wp.pl Pozdrawiam

Pokaż wszystkie komentarze

Dodaj komentarz

time image
time image
Warto wiedzieć dodatkowo:
Zobacz inne artykuły
Montaż sauny fińskiej w łazience
Montaż sauny fińskiej w łazience
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Dom Energooszczędny Vademecum 2018

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2018

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2018

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze luty 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2018

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom styczeń - luty 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2019

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny