Łazienka rodzinna na poddaszu: 10 m2; wentylacja grawitacyjna; woda czerpana z wodociągu i odprowadzana do szamba; c.w.u. w zasobniku o poj. 120 l przygotowuje kocioł na gaz płynny.
Panel natryskowy z hydromasażem: panel o dł. 140 cm, wersja chrom. Wyposażenie – 2 sekcje dysz z masażem igiełkowym i deszczownica; oddzielna słuchawka prysznicowa; manualne sterowanie temperatury wody i sekcji masażu.
![]() |
Właściciele wybrali model panelu z hydromasażem o prostym kształcie, bez zbędnych akcesoriów. Sekcje masujące zamontowali na poziomie lędźwi i karku. |
Decyzja: nową wannę i prysznic zamontowaliśmy podczas remontu łazienki. Wanna znowu nie ma hydromasażu, ale tym razem ma go panel prysznicowy. Wpadła nam w oko jego minimalistyczna forma i wykończenie w wersji chrom, bo idealnie pasowały do nowego stylu i kolorystyki łazienki.
Zrezygnowaliśmy z gotowej kabiny hydromasażowej, bo ma za dużo elementów i wysoki brodzik, a teraz zależało nam na płaskiej podłodze pod prysznicem. Ostatecznie musieliśmy zastosować brodzik z niziutką burtą, wygląda nowocześnie i prosto. Od strony łazienki obudowaliśmy go hartowaną szybą.
Panel natryskowy z hydromasażem - rady i przestrogi:
- Mariusz: panel z masażem, szklaną ściankę prysznica i płaski brodzik zamontowali hydraulicy. Musieli w inne miejsce doprowadzić rury wodne i kanalizacyjne, ale poszło im to sprawnie. Wersja natynkowa urządzenia ułatwiła im zadanie, używali elastycznych wężyków. Rozważaliśmy zamocowanie go na węższej ściance w prysznicu, jednak wtedy musielibyśmy przy sprzątaniu kabiny zawsze wchodzić do brodzika, bo inaczej nie dosięgalibyśmy ręką do panelu.
Oprócz tego woda z hydromasażu, która przecież płynie pod dużym ciśnieniem, wlewałaby się w głąb łazienki. Robi to nawet przy lokalizacji na większej ściance, o szer. 120 cm, dlatego zawiesiliśmy zasłonkę. Wcześniej tego nie planowaliśmy, bo w łazience ma być prosto i minimalistycznie. Dopilnowałem, żeby sekcje masujące znajdowały się na poziomie lędźwi i karku. Starannie przymierzyliśmy je do naszych sylwetek i wzrostu.
- Joanna: my, dorośli korzystamy z masażu igiełkowego 1–2 razy w miesiącu, bo zajmuje dłuższą chwilę. Kiedy mam czas na dłuższą kąpiel, wybieram… wannę. Podobnie robią dzieci. Przy codziennym, szybkim braniu prysznica używamy – tylko deszczownicy i słuchawki, ale dobrze, że mamy możliwość masażu. Kolejny prysznic też będzie go miał!
Słuchawka prysznicowa jest osadzona nisko, na wysokości poręcznej dla nas i dla dzieci. Tylko latem przy upałach, kiedy podlewa się ogrody, ciśnienie wody w sieci wodociągowej spada na tyle, że hydromasaż "siada". Nie zmiękczamy wody z wodociągu i, na szczęście, osady mineralne nie zarastają dysz i deszczownicy. Dysze mają gumowe końcówki, więc drobne osady wykruszam palcami.
Powłoka panelu w wersji chrom sprawdza się super. Myję ją ściereczką ze środkiem myjącym. Nie odznaczają się na niej plamy od wody i mydła, ani smugi. Prosty kształt panelu, z minimalną ilością elementów, ułatwia pielęgnację i dobrze wygląda.
Panel natryskowy z hydromasażem - koszty:
- panel z hydromasażem 1200 zł;
- montaż w koszcie remontu łazienki.
Lilianna Jampolska
Na zdjęciu otwierającym: Na panel z hydromasażem przygotowali prostą kabinę z jedną szklaną ścianą i płaskim brodzikiem.
Dodaj komentarz