Panel natryskowy z hydromasażem za 1200 zł

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Panel natryskowy z hydromasażem za 1200 zł

Nową wannę i prysznic zamontowaliśmy podczas remontu łazienki. Wanna znowu nie ma hydromasażu, ale tym razem ma go panel prysznicowy. Wpadła nam w oko jego minimalistyczna forma i wykończenie w wersji chrom, bo idealnie pasowały do nowego stylu i kolorystyki łazienki - Joanna i Mariusz, Czytelnicy Budujemy Dom, którzy prysznic z hydromasażem użytkują od 2014 r.

Łazienka rodzinna na poddaszu: 10 m2; wentylacja grawitacyjna; woda czerpana z wodociągu i odprowadzana do szamba; c.w.u. w zasobniku o poj. 120 l przygotowuje kocioł na gaz płynny.

Panel natryskowy z hydromasażem: panel o dł. 140 cm, wersja chrom. Wyposażenie – 2 sekcje dysz z masażem igiełkowym i deszczownica; oddzielna słuchawka prysznicowa; manualne sterowanie temperatury wody i sekcji masażu.

Właściciele wybrali model panelu z hydromasażem o prostym kształcie, bez zbędnych akcesoriów. Sekcje masujące zamontowali na poziomie lędźwi i karku.
Właściciele wybrali model panelu z hydromasażem o prostym kształcie, bez zbędnych akcesoriów. Sekcje masujące zamontowali na poziomie lędźwi i karku.

Decyzja: nową wannę i prysznic zamontowaliśmy podczas remontu łazienki. Wanna znowu nie ma hydromasażu, ale tym razem ma go panel prysznicowy. Wpadła nam w oko jego minimalistyczna forma i wykończenie w wersji chrom, bo idealnie pasowały do nowego stylu i kolorystyki łazienki.

Zrezygnowaliśmy z gotowej kabiny hydromasażowej, bo ma za dużo elementów i wysoki brodzik, a teraz zależało nam na płaskiej podłodze pod prysznicem. Ostatecznie musieliśmy zastosować brodzik z niziutką burtą, wygląda nowocześnie i prosto. Od strony łazienki obudowaliśmy go hartowaną szybą.

Panel natryskowy z hydromasażem - rady i przestrogi:

 • Mariusz: panel z masażem, szklaną ściankę prysznica i płaski brodzik zamontowali hydraulicy. Musieli w inne miejsce doprowadzić rury wodne i kanalizacyjne, ale poszło im to sprawnie. Wersja natynkowa urządzenia ułatwiła im zadanie, używali elastycznych wężyków. Rozważaliśmy zamocowanie go na węższej ściance w prysznicu, jednak wtedy musielibyśmy przy sprzątaniu kabiny zawsze wchodzić do brodzika, bo inaczej nie dosięgalibyśmy ręką do panelu.

  Oprócz tego woda z hydromasażu, która przecież płynie pod dużym ciśnieniem, wlewałaby się w głąb łazienki. Robi to nawet przy lokalizacji na większej ściance, o szer. 120 cm, dlatego zawiesiliśmy zasłonkę. Wcześniej tego nie planowaliśmy, bo w łazience ma być prosto i minimalistycznie. Dopilnowałem, żeby sekcje masujące znajdowały się na poziomie lędźwi i karku. Starannie przymierzyliśmy je do naszych sylwetek i wzrostu.
   
 • Joanna: my, dorośli korzystamy z masażu igiełkowego 1–2 razy w miesiącu, bo zajmuje dłuższą chwilę. Kiedy mam czas na dłuższą kąpiel, wybieram… wannę. Podobnie robią dzieci. Przy codziennym, szybkim braniu prysznica używamy – tylko deszczownicy i słuchawki, ale dobrze, że mamy możliwość masażu. Kolejny prysznic też będzie go miał!

  Słuchawka prysznicowa jest osadzona nisko, na wysokości poręcznej dla nas i dla dzieci. Tylko latem przy upałach, kiedy podlewa się ogrody, ciśnienie wody w sieci wodociągowej spada na tyle, że hydromasaż "siada". Nie zmiękczamy wody z wodociągu i, na szczęście, osady mineralne nie zarastają dysz i deszczownicy. Dysze mają gumowe końcówki, więc drobne osady wykruszam palcami.
   
  Powłoka panelu w wersji chrom sprawdza się super. Myję ją ściereczką ze środkiem myjącym. Nie odznaczają się na niej plamy od wody i mydła, ani smugi. Prosty kształt panelu, z minimalną ilością elementów, ułatwia pielęgnację i dobrze wygląda.

Panel natryskowy z hydromasażem - koszty:

 • panel z hydromasażem 1200 zł; 
 • montaż w koszcie remontu łazienki.

Lilianna Jampolska
Na zdjęciu otwierającym: Na panel z hydromasażem przygotowali prostą kabinę z jedną szklaną ścianą i płaskim brodzikiem.

Dodaj komentarz

time image
time image
Warto wiedzieć dodatkowo:
Zobacz inne artykuły
Montaż sauny fińskiej w łazience
Montaż sauny fińskiej w łazience
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2019 - styczeń 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny