Panel natryskowy z hydromasażem za 1200 zł

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Panel natryskowy z hydromasażem za 1200 zł

Nową wannę i prysznic zamontowaliśmy podczas remontu łazienki. Wanna znowu nie ma hydromasażu, ale tym razem ma go panel prysznicowy. Wpadła nam w oko jego minimalistyczna forma i wykończenie w wersji chrom, bo idealnie pasowały do nowego stylu i kolorystyki łazienki - Joanna i Mariusz, Czytelnicy Budujemy Dom, którzy prysznic z hydromasażem użytkują od 2014 r.

Łazienka rodzinna na poddaszu: 10 m2; wentylacja grawitacyjna; woda czerpana z wodociągu i odprowadzana do szamba; c.w.u. w zasobniku o poj. 120 l przygotowuje kocioł na gaz płynny.

Panel natryskowy z hydromasażem: panel o dł. 140 cm, wersja chrom. Wyposażenie – 2 sekcje dysz z masażem igiełkowym i deszczownica; oddzielna słuchawka prysznicowa; manualne sterowanie temperatury wody i sekcji masażu.

Właściciele wybrali model panelu z hydromasażem o prostym kształcie, bez zbędnych akcesoriów. Sekcje masujące zamontowali na poziomie lędźwi i karku.
Właściciele wybrali model panelu z hydromasażem o prostym kształcie, bez zbędnych akcesoriów. Sekcje masujące zamontowali na poziomie lędźwi i karku.

Decyzja: nową wannę i prysznic zamontowaliśmy podczas remontu łazienki. Wanna znowu nie ma hydromasażu, ale tym razem ma go panel prysznicowy. Wpadła nam w oko jego minimalistyczna forma i wykończenie w wersji chrom, bo idealnie pasowały do nowego stylu i kolorystyki łazienki.

Zrezygnowaliśmy z gotowej kabiny hydromasażowej, bo ma za dużo elementów i wysoki brodzik, a teraz zależało nam na płaskiej podłodze pod prysznicem. Ostatecznie musieliśmy zastosować brodzik z niziutką burtą, wygląda nowocześnie i prosto. Od strony łazienki obudowaliśmy go hartowaną szybą.

Panel natryskowy z hydromasażem - rady i przestrogi:

 • Mariusz: panel z masażem, szklaną ściankę prysznica i płaski brodzik zamontowali hydraulicy. Musieli w inne miejsce doprowadzić rury wodne i kanalizacyjne, ale poszło im to sprawnie. Wersja natynkowa urządzenia ułatwiła im zadanie, używali elastycznych wężyków. Rozważaliśmy zamocowanie go na węższej ściance w prysznicu, jednak wtedy musielibyśmy przy sprzątaniu kabiny zawsze wchodzić do brodzika, bo inaczej nie dosięgalibyśmy ręką do panelu.

  Oprócz tego woda z hydromasażu, która przecież płynie pod dużym ciśnieniem, wlewałaby się w głąb łazienki. Robi to nawet przy lokalizacji na większej ściance, o szer. 120 cm, dlatego zawiesiliśmy zasłonkę. Wcześniej tego nie planowaliśmy, bo w łazience ma być prosto i minimalistycznie. Dopilnowałem, żeby sekcje masujące znajdowały się na poziomie lędźwi i karku. Starannie przymierzyliśmy je do naszych sylwetek i wzrostu.
   
 • Joanna: my, dorośli korzystamy z masażu igiełkowego 1–2 razy w miesiącu, bo zajmuje dłuższą chwilę. Kiedy mam czas na dłuższą kąpiel, wybieram… wannę. Podobnie robią dzieci. Przy codziennym, szybkim braniu prysznica używamy – tylko deszczownicy i słuchawki, ale dobrze, że mamy możliwość masażu. Kolejny prysznic też będzie go miał!

  Słuchawka prysznicowa jest osadzona nisko, na wysokości poręcznej dla nas i dla dzieci. Tylko latem przy upałach, kiedy podlewa się ogrody, ciśnienie wody w sieci wodociągowej spada na tyle, że hydromasaż "siada". Nie zmiękczamy wody z wodociągu i, na szczęście, osady mineralne nie zarastają dysz i deszczownicy. Dysze mają gumowe końcówki, więc drobne osady wykruszam palcami.
   
  Powłoka panelu w wersji chrom sprawdza się super. Myję ją ściereczką ze środkiem myjącym. Nie odznaczają się na niej plamy od wody i mydła, ani smugi. Prosty kształt panelu, z minimalną ilością elementów, ułatwia pielęgnację i dobrze wygląda.

Panel natryskowy z hydromasażem - koszty:

 • panel z hydromasażem 1200 zł; 
 • montaż w koszcie remontu łazienki.

Lilianna Jampolska
Na zdjęciu otwierającym: Na panel z hydromasażem przygotowali prostą kabinę z jedną szklaną ścianą i płaskim brodzikiem.

Dodaj komentarz

time image
time image
Warto wiedzieć dodatkowo:
Zobacz inne artykuły
Montaż sauny fińskiej w łazience
Montaż sauny fińskiej w łazience
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze wrzesień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje