Po 5 latach użytkowania urządzeń z hydromasażem mam jedną konkluzję – używamy ich rzadko (głównie w weekendy albo rzadziej), nie wykorzystując większości funkcji i rozwiązań technicznych. Niektórzy ludzie nie wiedzą, że wanna z hydromasażem służy tylko do... hydromasażu - mówi Tomasz, członek Klubu Budujących Dom.
Parametry: dom 206 m2; łazienka 17 m2; wentylacja grawitacyjna; woda z wodociągu, odprowadzenie do kanalizacji; zasobnik c.w.u. 200 l; 2 użytkowników (syn ma własną łazienkę).
Parametry urządzeń z hydromasażem:wanna z hydromasażem wodnym i powietrznym, dwuosobowa, 180 x 85 cm; producent Koło; sterowanie elektroniczne (3 automatyczne programy), automatyczna dezynfekcja, podgrzewanie wody, system osuszania, masaż pulsacyjny. Kabina prysznicowa narożna, szklana, bez brodzika; panel aluminiowy, producent Deante: kaskada wodna, 8 regulowanych manualnie dysz z masażem normalnym.
W małżeńskiej łazience obok prysznica znajduje się wanna
Kabina natryskowa ze szkła, bez brodzika nie tworzyła kompletu z panelem hydromasażowym
Decyzja: wannę z hydromasażem kupiliśmy dla relaksowania się po tygodniu pracy. Nie decydowały o tym względy zdrowotne, tylko możliwość rozmasowania mięśni i odstresowania się. Kończąc swój pierwszy w życiu dom, uznaliśmy że warto mieć takie urządzenie.
Zakup panelu prysznicowego z hydromasażem był zupełnie niezaplanowany. Po prostu spodobał się nam i miał niezbyt wysoką cenę. Stwierdziliśmy, że może się przydać podczas krótszej kąpieli. Nie tworzył kompletu z kabiną prysznicową. Kupiliśmy go w hipermarkecie budowlanym, ale kabinę i wannę w renomowanym punkcie sprzedaży. Zakup takich urządzeń "w firmie Krzak" jest ryzykowny.
Wanna z hydromasażem obudowana została płytkami ceramicznymi. Brakuje w niej zagłówków
Rady i przestrogi:
Po 5 latach użytkowania urządzeń z hydromasażem mam jedną konkluzję – używamy ich rzadko (głównie w weekendy albo rzadziej), nie wykorzystując większości funkcji i rozwiązań technicznych.
Niektórzy ludzie nie wiedzą, że wanna z hydromasażem służy tylko do... hydromasażu. Przed wejściem do niej myjemy się pod prysznicem. Mimo tego, w kolejnym domu również zastosowalibyśmy taką wannę, bo rzeczywiście relaksuje.
W zasadzie prysznic służy nam tylko do zwykłego mycia się ze słuchawką. Jeszcze ani razu nie skorzystałem z dysz masujących. Od czasu do czasu używam kaskady górnej. Można powiedzieć, że urządzenie masujące pod prysznicem jest zbędne!
Słuchawka zepsuła się po dwóch latach. Nowa ma kilka regulowanych strumieni. Woda pozostawia na dyszach prysznica osady, z kaskady nawet niekiedy przestaje płynąć.
Płyn do dezynfekcji zalecany przez firmę Koło nie jest łatwo dostępny! Trudno w to uwierzyć.
Mieszkamy na skraju wsi i na końcu ulicy. Ciśnienie wody nie jest tak dobre, jak w poprzednim mieszkaniu w bloku, ale nie utrudnia kąpieli pod prysznicem. Jedynie dłużej napełnia się wanna.
Elektryczne podłączenie wanny wykonywał pracownik "firmowy" producenta. Było to konieczne do uzyskania gwarancji na wannę. Resztę prac (w tym obudowę wanny) przeprowadziła firma, która wykańczała dom.
Polecamy funkcję osuszania. Dmuchawa trochę hałasuje, ale można to wytrzymać. Na szczęście, nie zamówiliśmy nęcących klientów dodatkowych opcji, typu oświetlenie, radio, aromaterapia. Są kosztowne. Brakuje nam zagłówków (zastępujemy je złożonymi w kostkę ręcznikami) oraz dysz do masowania karku.
Koszty: wanna z hydromasażem (bez obudowy) 13 000 zł; kabina prysznicowa – 4000 zł; panel z hydromasażem – 1200 zł.
Od ponad dwudziestu lat w przystępny sposób opisuje domy i ogrody Czytelników. Współpracowała z kilkoma znanymi poradnikami budowlanymi. Jest autorką tekstów i zdjęć. W wolnych chwilach z przyjemnością zajmuje się własnym ogrodem.
Metodą permakulturową uprawia w nim zarówno rośliny ozdobne, jak i zioła, warzywa itp. Amatorsko interesuje się architekturą, ogrodnictwem, ornitologią, sportem, filmem. Uwielbia podróżować, poznawać nowych ludzi i miejsca. Jeżeli potrzebuje wypocząć, najchętniej wyjeżdża nad morze, poza sezonem wakacyjnym.
podobnie jak ty rzadko używam dysz pod prysznicem (może 2 razy na m-c)wannę mam "normalną"- ale nie o tym chciałem napisać. Po 3 latach mieszkania doszedłem do wniosku że w domach z rozwinięta armaturą (bicze, masujące wanny, lodówki z kostkarkami itp. koniecznie należy montować ...
Gość v
20-02-2014 16:08
W moim wypadku jest odwrotnie ... dysze natryskowe mam w 2 łazienkach i używam ich przy każdym prysznicu ... teraz nei wyobrażam sobie prysznica bez nich ...