Kuchnia otwarta z pomysłem - poznaj zalety przepierzenia

Kuchnia otwarta z pomysłem - poznaj zalety przepierzenia

Kompromisem pomiędzy kuchnią urządzoną w oddzielnym pomieszczeniu a stanowiącą fragment salonu jest aneks, częściowo oddzielony od strefy wypoczynkowej.

Standardowo w otwartej przestrzeni na granicy między strefami na ogół ustawia się duży stół z wygodnymi tapicerowanymi krzesłami, pasującymi do obić kanap oraz foteli, i wiesza się nad nim dekoracyjną lampę. Tu cała zabudowa kuchenna jest widoczna z każdej części salonu. Można ją jednak nieco ukryć, na przykład stawiając popularny dawniej barek z wyższą ścianką od strony salonu lub wąską ściankę działową.

Wykonuje się ją jako pełną (np. z płyt gipsowo-kartonowych) albo ażurową (z cienkich drewnianych lameli, metalowych lub drewnianych regałów z półkami). Można ją zaplanować centralnie, lub przy jednej ze ścian. W pierwszej wersji, od strony salonu przeważnie zawiesza się telewizor bądź stawia stół. W drugim wariancie, z lamelami - taka przesłona będzie stanowić efektowną dekorację, na której można zaprojektować domową oranżerię i powiesić rośliny doniczkowe. Na industrialnym regle natomiast można zorganizować biblioteczkę albo wyeksponować porcelanę.

Aby bardziej zaakcentować odrębność pomieszczeń, można między nimi postawić szklaną ścianę z drzwiami, model przesuwany lub składany. Taka przesłona wytłumi kuchenne hałasy i zapobiegnie przedostawaniu się zapachów, ale nie zabierze światła.

Dowiedz się więcej o aranżacji kuchni ➡️ Urządzamy wnętrze kuchni - najmodniejsze aranżacje

Redakcja BD
Fot. otwierająca: BLACK RED WHITE

Komentarze

Czytaj tak, jak lubisz
W wersji cyfrowej lub papierowej
Moduł czytaj tak jak lubisz