Grupa Tubądzin zmniejsza emisję CO2 w fabryce w Ozorkowie

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Grupa Tubądzin zmniejsza emisję CO2 w fabryce w Ozorkowie

Modernizacja fabryki w Ozorkowie to kolejna duża inwestycja Grupy Tubądzin w nowoczesną i zrównoważoną produkcję płytek ceramicznych. Nowa suszarnia rozpyłowa pozwala na redukcję zużycia gazu ziemnego o 25% i jest wyznacznikiem innowacyjnych rozwiązań proekologicznych dla całej branży.

aktualizacja: 2022-01-20 08:35:17

W 2021 roku w zakładzie w Ozorkowie zmodernizowaliśmy sektor odpowiadający za przygotowanie surowców ceramicznych. Kierując się zasadami proekologicznymi, wymieniliśmy część istniejących maszyn i urządzeń, zastępując je nowymi, spełniającymi wyższe wymagania dotyczące emisji spalin, hałasu oraz zapylania. Nowa suszarnia rozpyłowa ATM 36 umożliwiła nam redukcję zużycia gazu ziemnego o 25%, co ma bezpośrednie przełożenie na ograniczenie emisji CO2 - mówi Karol Chmielewski, wiceprezes Zarządu Grupy Tubądzin, dyrektor fabryki Ceramika Tubądzin II w Ozorkowie. I dodaje: Inwestycje w proekologiczne rozwiązania produkcyjne są jednym z kluczowych obszarów rozwoju Grupy Tubądzin. Jako odpowiedzialna firma spełniamy ogólne standardy ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju, ale nie poprzestajemy na tym. Wprowadzamy najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne, dzięki którym produkcja naszych płytek odbywa się z poszanowaniem środowiska naturalnego, przy jednoczesnym zwiększeniu wydajności.

Modernizacja parku maszynowego w fabryce w Ozorkowie pozwoliła na redukcję zużycia paliw energetycznych - gazu ziemnego oraz energii elektrycznej, umożliwiając oszczędność energii i przedłużenie żywotności maszyn. Zastosowanie tego rozwiązania obniżyło zużycie gazu, co w skali roku przekłada się na oszczędności rzędu 441 280 m3 gazu ziemnego. Oprócz tego, proces przygotowania granulatu odbywa się poprzez wykorzystywanie ciepłego powietrza odzyskiwanego w końcowym procesie wypalania płytek ceramicznych, co jest dodatkowym, pozytywnym aspektem ekologicznym.

Suszarnia rozpyłowa ATM36 fot. Sacmi
Suszarnia rozpyłowa ATM36 fot. Sacmi

Inwestycji w suszarnię rozpyłową towarzyszyła także kompleksowa wymiana filtra suchego, odpowiedzialnego za wychwytywanie zanieczyszczeń powietrza, będących naturalną konsekwencją procesu technologicznego. Zwiększenie powierzchni filtrującej w porównaniu do poprzedniego sytemu pozwoliło na intensyfikację procesu oczyszczenia.

Zastosowane ulepszenia pozwalają również na wykorzystanie nowych rozwiązań związanych z samą obsługą maszyn. Nowe rozwiązania układu chłodzenia, wykorzystujące dodatkowo powietrze jako medium chłodzące oraz nowy, automatyczny system myjący suszarnię ATM, regulujący pobór wody, pozwala na obniżenie zużycia wody na terenie całego zakładu.

Wprowadzone zmiany mają wpływ nie tylko na poprawę środowiska globalnego, ale także tego lokalnego. Ograniczenie hałasu podczas pracy maszyny oraz zmniejszenie naturalnego zapylenia przekłada się na poprawę zdrowia i wyższy komfort życia pracowników.

Firma powiązana:
Tubądzin Managment Group

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Jak zaplanować wygodną szafę?
Jak zaplanować wygodną szafę?
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2022

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze maj 2022

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom kwiecień 2022

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2022

Nowoczesne Instalacje