Zaprojektuj i wyposaż swoją garderobę

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Zaprojektuj i wyposaż swoją garderobę

Z garderobą jest tak, jak z ubraniami - najwygodniejsza jest wówczas, gdy zaprojektowana została z myślą o konkretnym użytkowniku. Jak wyposażyć szafę lub garderobę, by rzeczywiście przechowywanie ubrań, tekstyliów i innych domowych drobiazgów było komfortowe?

aktualizacja: 2021-02-18 12:27:40

Są tacy, którzy koszule wieszają wyłącznie na wieszakach, podczas gdy inni składają je zawsze w równą kosteczkę. Są tacy, którzy ubrania dzielą na kategorie i układają kolorystycznie, inni zaś na barwy i rodzaj materiału nie zwracają najmniejszej uwagi. Niektórzy skarpetki, bieliznę i krawaty trzymają w jednym pudle, za to pozostali - układają je w odrębnych szufladach…

Podobne różnice można by wymieniać w nieskończoność. A to dlatego, że szafy i garderoby często stanowią swego rodzaju odzwierciedlenie charakteru i temperamentu ich właściciela. Czy oznacza to, że niektórzy skazani są na nieporządek? Absolutnie nie. Niezależnie od tego czy w naszej szafie ład panuje zawsze, czy rzadko w niej gości - są sposoby na to, by korzystanie z niej było zwyczajnie łatwiejsze i przyjemniejsze. Wystarczy ją odpowiednio zaprojektować i zamontować w niej sprawdzone rozwiązania i akcesoria.

Projekt szafy na ubrania

Kluczem do komfortu jest już sam projekt garderoby. Zacznijmy od analizy jakich ubrań mamy najwięcej i jakie zazwyczaj nosimy - wbrew pozorom mogą to być dwie, zupełnie odrębne grupy. Następnie zastanówmy się w jaki sposób chcemy przechowywać konkretne rzeczy. Dobrym przykładem są wspomniane koszule i spodnie. Jeśli lubimy je składać i układać na półkach - zadbajmy o to, by było ich w szafie jak najwięcej. Jeśli zaś lubimy je wieszać - wybierzmy odpowiednie drążki i wieszaki. Do wyboru jest więcej rozwiązań niż można by się spodziewać. Wieszaki mogą być wykonane z drewna, drutu lub tworzywa. Mogą być szerokie lub wąskie. Wytrzymałe, tak że nawet ciężki płaszcz ich nie wygnie, lub miękkie i wyginające się nawet pod lekką tkaniną. Warto je więc wybierać z myślą o konkretnym rodzaju ubrań.

- Spodnie i spódnice - dla przykładu, wygodniej jest wieszać na odpowiednio wyprofilowanych, otwartych z jednej strony plastikowych wieszakach marki REJS. Pozwalają one zaczepić spodnie za szlufki, dzięki czemu nie gną się tak, jakby były złożone w pół. A antypoślizgowa powierzchnia zapobiega zsuwaniu się tkaniny. Poza tym na wieszakach tych można również powiesić akcesoria np. paski. Dostępne są w zestawach pakowanych po 5 sztuk. To nowość w naszej ofercie. - wyjaśnia Damian Rybak, doradca ds. produktu marki REJS.

Inną kwestią są same drążki. Nie wszyscy wiedzą, że oprócz tych tradycyjnych - montowanych na stałe, zdecydować się możemy również na drążki opuszczane - czyli pantografy marki REJS. Dzięki specjalnym podnośnikom pantografy możemy bez wysiłku obniżyć, tak by dostęp do powieszonych na nich rzeczy był łatwiejszy. Dostępne są w dwóch kolorach - białym i czarnym, więc możemy bez trudu dopasować je do kolorystyki zabudowy i charakteru aranżacji.

Szuflady Slim Box marki REJS

Miejsce na drobiazgi

Uwagę warto zwrócić również na przechowywanie biżuterii, dodatków i mniejszych elementów jak np. skarpetki. To wśród nich zazwyczaj nieporządek wkrada się najszybciej. Niewielkie rzeczy najlepiej jest przechowywać w odrębnych szufladach. I to z dwóch powodów.

- Szuflady Slim Box marki REJS dostępne są w trzech głębokościach, więc można je dopasować do rodzaju ubrań, jakie zamierzamy w nich trzymać. W tych najpłytszych możemy ułożyć biżuterię czy paski, w tych głębszych - bieliznę, zaś w najgłębszych - nawet wełniane swetry i puchate koce. Dzięki pełnemu wysuwowi szuflad zapewnimy sobie bezproblemowy dostęp do drobiazgów. Przeszklone fronty ułatwią nam zaś znalezienie potrzebnej w danej chwili rzeczy. - dodaje Damian Rybak.

Co ważne, większość opisanych wyżej rozwiązań zamontować można nie tylko w dopiero powstającej garderobie, ale również w tych już istniejących. I dotyczy to nie tylko wieszaków. Zarówno pantografy, jak i szuflady Slim Box dostępne są w kilku rozmiarach, dzięki czemu na ogół bez trudu dopasujemy je do zabudowy, którą już posiadamy i w ten sposób podniesiemy jej funkcjonalność. Dostępne są zarówno w hurtowniach, jak i w sklepie internetowym REJS.

Firma powiązana:
REJS Sp. z o.o.

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Jak zaplanować wygodną szafę?
Jak zaplanować wygodną szafę?
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom czerwiec 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje