BiancoNero - nowa koncepcja czerni i bieli

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
aktualizacja: 2008-11-03 09:52:16
BiancoNero - nowa koncepcja czerni i bieli
BiancoNero to nowa seria płytek firmy Villeroy & Boch, której design oparty jest na koncepcji czerni i bieli. Kolekcję tę charakteryzują dekory o wzorze przypominającym strukturę kryształu, trójwymiarowe listwy, gra światła i cienia oraz aksamitnie gładkie powierzchnie i duże formaty.
Koncepcja czerni i bieli wywodzi się z purystycznej filozofii bazującej na minimalistycznych zasadach, takich jak „uprość swoje życie” czy „mniej znaczy więcej”. Najwyższej jakości płytki BiancoNero zostały po raz pierwszy zaprezentowane podczas targów Cersaie 2008 w Bolonii.

 

Świat bieli i czerni, idealnie dopełniających się elementów, stanowi jedność. Interakcja pomiędzy tymi dwiema barwami może tworzyć zarówno ekscytujące kontrasty, jak i kompozycje o idealnej harmonii, a każdy z kolorów osobno wygląda równie efektownie. Dodatkowych kolorów używa się, by dodać dyskretne akcenty.

 

Wprowadzając kolekcję płytek ściennych i podłogowych BiancoNero, firma Villeroy & Boch przedstawia własną interpretację świata czystych barw. Ogromne możliwości, jakie daje ceramika, zostały wykorzystane, by stworzyć różne stopnie połyskliwości, wzory powierzchni, faktury i formaty. Efektem jest nowoczesna gama płytek wykończonych jak dzieło sztuki, z akcentem na estetyczne zalety ceramiki. Do wyboru są czarne i białe płytki podstawowe w dwóch podłużnych formatach 30 x 60 i 30 x 90 cm oraz niezwykle wąskie formaty 15 x 30, 15 x 60 i 15 x 90 cm – wszystkie w wersji ceramicplus.

 

BiancoNero białyBiancoNero czarny

W kolekcji BiancoNero występują dwa różne motywy dekoracyjne, a wygląd powierzchni płytek zmienia się w zależności od kąta padania światła i miejsca, z którego patrzymy – dzięki temu mamy wrażenie, że pomieszczenie żyje. Dekor inspirowany strukturą kryształu jest dostępny w formie białych i czarnych płytek 30 x 60 i 30 x 90 cm. Powierzchnia zdaje się tworzyć trójwymiarową głębię. Do płytek tych doskonale pasują niezwykle przyjemne w dotyku listwy dekoracyjne w formacie 10 x 60 cm.

 

Drugi rodzaj dekoru opiera się na abstrakcyjnych motywach roślinnych, które po ułożeniu płytek tworzą graficzne wzory. Płytki dekoracyjne w formacie 30 x 60 cm są dostępne w kolorach białym i czarnym. Serię uzupełniają szklana, błyszcząco-matowa mozaika na siatce 30 x 30 cm oraz czerwone, wąskie listwy 1,5 x 60 i 1,5 x 30 cm, pasujące do obu rodzajów dekorów.

 

Dzięki zredukowanej gamie kolorów płytki BiancoNero zdają się emanować spokojem, nawet gdy dekor pokrywa powierzchnię całej ściany. Kolekcja ta doskonale nadaje się zarówno do ekstrawaganckich aranżacji w prywatnych łazienkach i salonach, jak i do pomieszczeń w obiektach publicznych, np. holi w hotelach czy reprezentacyjnych foyer.

 

Dopełnieniem tej interesującej kolekcji są płytki podłogowe wykonane ze szkliwionego gresu porcelanowego, dostępne w atrakcyjnym formacie 60 x 60 cm, w kolorach czarnym i białym.

 

{mosloadmodule mod_firmy}
Firma powiązana:
Villeroy and Boch

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Jak zaplanować wygodną szafę?
Jak zaplanować wygodną szafę?
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2019 - styczeń 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny