5 porad, jak wybrać oświetlenie do salonu

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
5 porad, jak wybrać oświetlenie do salonu

W żadnym domu nie może zabraknąć źródeł naturalnego i sztucznego światła. Jego głównym zadaniem jest umożliwienie komfortowego funkcjonowania na co dzień. Oświetlenie bezpośrednio wpływa na naszą produktywność oraz samopoczucie. Staje się jednocześnie ważnym elementem dekoracyjnym, odpowiadając za stworzenie przytulnej atmosfery we wnętrzu. O czym pamiętać podczas wyboru oświetlenia do salonu?

aktualizacja: 2024-02-19 08:08:35

Jak rozmieścić oświetlenie w salonie?

Jedną z najważniejszych kwestii pozostaje sposób rozmieszczenia lamp w pokoju dziennym. Warto zdecydować się na jedno główne źródło światła umieszczone w centralnej części pokoju oraz kilka dodatkowych lamp, które pozwolą na wygodną pracę, spożywanie posiłków oraz zabawę z dzieckiem. W tym celu zdecyduj się na wyznaczenie poszczególnych stref we wnętrzu, które ułatwią określenie potrzeb wszystkich domowników. W aranżacji wnętrz przydatny może okazać się dywan do pokoju. Lampy pomogą Ci wyodrębnić miejsce do pracy, wypoczynku, czytania książek oraz jedzenia. Wielu projektantów wnętrz stara się rozmieścić od trzech do sześciu źródeł światła. Sięgnij dodatkowo po lampy z możliwością zmiany natężenia.

Salon

Kiedy warto sięgnąć po kinkiety?

W roli dodatkowego źródła światła świetnie spiszą się klasyczne kinkiety, które z łatwością dopasujesz do każdego stylu. Planujesz stworzenie pamiątkowej galerii zdjęć? Kinkiety pomogą Ci podświetlić wybrane fotografie i pamiątki z podróży. Ciekawym wyborem może okazać się lampa w kształcie reflektora teatralnego. W pokojach w stylu glamour sięgnij po te utrzymane w złotej barwie. Zastanawiasz się, jak stworzyć ciekawe kompozycje dekoracyjne? Poznaj ofertę akcesoriów dostępnych na stronie https://modivo.pl/c/home-decor/oswietlenie, dzięki którym stworzysz niepowtarzalne wnętrze.

Jaki rodzaj oświetlenia wybrać?

W roli głównego oświetlenia najczęściej wybiera się praktyczne lampy sufitowe. Zapewniają one równomierne oświetlenie w centralnej części pokoju. Często jednak okazuje się, że jedno źródło światła nie jest wystarczające i nie pozwala nam na odpowiedni komfort. W związku z tym warto zdecydować się na dodatkowe lampy wiszące, które umieścisz nad stołem w jadalni. Ich ogromną zaletą jest możliwość regulacji długości, dzięki czemu staną się praktyczną dekoracją stołu. Dodatkowo zapewnią maksymalny komfort podczas wspólnego spędzania czasu w gronie rodziny i przyjaciół.

Jak wybrać lampę na sufit?

Lampa sufitowa często staje się głównym źródłem światła. Centralne umieszczenie we wnętrzu sprawia, że pełni funkcję ważnego elementu aranżacyjnego. Staje się jedną z najważniejszych dekoracji, przez co powinna pasować stylistycznie do całego projektu pokoju dziennego. W przypadku salonu utrzymanego w nowoczesnym stylu loftowym i industrialnym najlepiej sprawdzą się proste akcesoria ze stali, w odcieniach czerni i bieli. Świetnie pasować będą także te w naturalnym odcieniu metalu. Prawdziwą ozdobą minimalistycznie urządzonego pokoju dziennego staną się również lampy składające się z ciekawie giętych prętów.

Jak zaaranżować oświetlenie za telewizorem?

Coraz więcej osób decyduje się przy tym na zaaranżowanie ledowego podświetlenia za telewizorem, które wzbogaci strefę wypoczynkową. Możesz dodatkowo zamontować ściemniacz oraz sterownik zmiany koloru, pozwalający na uzyskanie odpowiedniego efektu w czasie seansu filmowego. To przykład niekonwencjonalnego podejścia do źródeł oświetlenia – estetycznego i funkcjonalnego zarazem.

Dodaj komentarz

Skomentuj artykuł
time image
time image
Zobacz inne artykuły