Nowość! Piękno zaklęte w prostocie formy - kolekcja RIM od Cleoni

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Nowość! Piękno zaklęte w prostocie formy - kolekcja RIM od Cleoni

Marka o ugruntowanej pozycji, słynąca z wysokiej jakości produktów i wyrafinowanego stylu oraz młoda, zdolna polska projektantka - z tego połączenia powstała wyjątkowa seria opraw oświetleniowych, które zachwycają swoim wyglądem.

aktualizacja: 2022-02-14 07:31:05

- Kreatywność to najistotniejsza cecha potrzebna każdemu dobremu konstruktorowi opraw oświetleniowych. Nieustannie poszukujemy więc młodych i ambitnych twórców, którzy swoim wizjonerstwem sprawiają, że nasze produkty zachwycają i ekscytują. Wierzymy, że zapraszając ich do współpracy, pomagamy wydobyć drzemiący w nich potencjał i pokazać innym ich niezwykły talent - podkreśla Lidia Marciniak, właścicielka marki Cleoni.

Kolekcja RIM po raz pierwszy zaprezentowana została podczas targów Warsaw Home & Contract. Do pracy nad nią marka Cleoni zaprosiła Natalię Wieteską - młodą polską projektantkę, która w 2017 roku nagrodzona została jedną z najbardziej prestiżowych nagród w świecie designu - Red Dot Award.

W skład stworzonej przez nią serii wchodzą trzy oprawy oświetleniowe: wisząca, ścienna oraz biurkowa. Wszystkie wykonane zostały z wysokiej jakości stali w kolorze głębokiej i stylowej czerni oraz modnym matowym wykończeniu. Kolekcja wyróżnia się prostym kształtem, opartym na obręczy ("rim"), o kloszach nawiązujących swoją formą do brył stożka. Źródłami światła w tej serii są moduły LED.

- Projektując oprawy, starałam się stworzyć produkty, których funkcja wynikałaby z formy, przy minimalnym jej skomplikowaniu - mówi o serii sama autorka, Natalia Wieteska.

Lampa wisząca, która może stanowić główne źródło światła w pomieszczeniu, wyposażona została w metalową rurkę, dzięki której regulacja jej wysokości jest wygodna i szybka. Moduły świetlne umieszczono na przeciwległych końcach wycinku obręczy, co pozwoliło uzyskać ciekawy efekt dekoracyjny. Kinkiet - drugi z elementów kolekcji - wieszany jest bezpośrednio na ścianie i zasilany z gniazda. Jego montaż nie wymaga więc specjalnych przygotowań.

Projekt autorki zakłada kilka wariantów ułożenia modułu świetlnego, a tym samym zabawę formą. Dopełnieniem kolekcji jest lampa biurkowa. Oprawa wysoka na 47 cm, wyposażona została w długi przewód, którym można pięknie opleść jej pionowe ramię.

Minimalistyczne wzornictwo i kolorystyka kolekcji RIM od Cleoni wpisują się w aktualne trendy aranżacyjne. Oprawy oświetleniowe z tej serii staną się doskonałym dopełnieniem wnętrz zarówno w stylu loftowym, nowoczesnym, jak i klasycznym.

Firma powiązana:
CLEONI

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Jak zaplanować wygodną szafę?
Jak zaplanować wygodną szafę?
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2022

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze maj 2022

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom kwiecień 2022

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2022

Nowoczesne Instalacje