Tupot małych stóp. Jaką podłogę wybrać do dziecięcego pokoju?

Artykuł sponsorowany
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
Tupot małych stóp. Jaką podłogę wybrać do dziecięcego pokoju?

Urządzanie pokoju dziecięcego to prawdziwa przyjemność. Zacznijmy je od postaw, czyli od wyboru dobrej i bezpiecznej podłogi. To w końcu na niej nasze dziecko będzie raczkować, upadać, wreszcie stawiać pierwsze kroki. Czym kierować się wybierając podłogę do dziecięcego pokoju?

aktualizacja: 2020-05-04 08:28:02

Jaki materiał wybrać na podłogę do pokoju dziecka?

W pierwszej kolejności powinniśmy wybrać materiał, z którego będzie wykonana podłoga. Do wyboru mamy naturalne drewno, wykładzinę, gres, panele lub panele winylowe. Każdy z tych materiałów ma wady i zalety. Naturalne drewno jest ciepłe i miłe w dotyku, możemy po nich biegać na bosaka, ale niestety jest bardzo podatne na zarysowania, wgniecenia i absorbują płyny.

Podobnie w przypadku wykładzin dywanowych - miłe i miękkie w dotyku, są jedna trudne w utrzymaniu czystości, a z czasem stają się siedliskiem wszelkiego rodzaju drobnoustrojów i roztoczy a co za tym idzie nie nadają się do pokoju małego alergika.

To może, trwały i łatwy w utrzymaniu czystości gres? Jest materiałem wytrzymałym i solidnym, jednak zbyt twardym, a przez to niebezpiecznym do dziecięcego pokoju.

Pozostają wiec zwykłe panele laminowane oraz coraz częściej panele winylowe. Oba produkty mają szereg zalet- nie są elektrostatyczne, a więc łatwe w utrzymaniu czystości i bezpieczne dla małych stóp. Jednak panele winylowe mają tą przewagę nad panelami zwykłymi, że są wodoodporne, ciche i strukturą najbardziej zbliżone do naturalnego drewna. A podłoga w pokoju dziecięcym powinna być wodoodporna i łączyć cechy drewna - być ciepła i miła w dotyku.

Podłogi do pokoju dziecięcego od marki Arbiton

Dobra podłoga = bezpieczna podłoga

Bardzo ważne jest bezpieczeństwo użytkowania podłogi. O kwestie z nim związane często pytają rodzice dokonując wyboru przedmiotów z którymi będzie obcować ich potomstwo. Dobra podłoga powinna pozytywnie przejść test w zakresie wydzielania lotnych związków organicznych szkodliwych dla człowieka.

Najlepsze podłogi uzyskują ocenę VOC A+, która oznacza bardzo niską, śladową wręcz emisję. Warto więc zwrócić uwagę na oznaczenie normy VOC, której skala wyznaczona jest od wspomnianego A+ (najlepszy wynik) do C (najgorszy wynik).

Podłoga winylowa z rdzeniem mineralnym Dąb Wellington marki Arbiton
Podłoga winylowa z rdzeniem mineralnym Dąb Wellington marki Arbiton

Piękne jak drewno, praktyczne jak płytki

Jeśli w pokoju dziecięcym mamy położone ogrzewanie podłogowe bardzo dobrym wyborem będą panele winylowe z mineralnym rdzeniem (Arbiton). Charakteryzują się one bardzo niskim współczynnikiem oporu cieplnego, a jednocześnie są zdecydowanie bardziej wytrzymałe od zwykłych paneli. A to w przypadku przestrzeni przeznaczonej dla dzieci nie do przecenienia. A zatem niestraszne im rzucanie ciężkimi klockami, szuranie krzesłami, czy nawet malowanie farbami.

Kto ma dziecko ten wie, a kto dopiero się spodziewa wkrótce się przekona, że utrzymanie czystości w dziecięcym pokoju to prawdziwe wyzwanie. Malowanie farbami czy mazakami po podłodze to jedynie przedsmak atrakcji proponowanych latorośl. Hektolitry wylanych napojów, w okresie zimowym błoto, a w letnim piasek prosto z okolicznej piaskownicy.

To rzeczy, które z pewnością prędzej czy później znajdą się w każdym dziecięcym pokoju. Bardzo jest zatem ważne, by podłoga, którą wybierzemy była łatwa do czyszczenia. Podłogi winylowe z mineralnym rdzeniem nie wymagają bardzo specjalistycznych środków. Najłatwiej zachować czystość podłóg bezfugowych.

Podłogi winylowe najlepszych producentów oferują nawet 20-letni okres gwarancji. Nie wymagają kosztownych zabiegów pielęgnacyjnych takich jak cyklinowanie.

Podłoga w pokoju dziecka od marki Arbiton

Wreszcie przechodząc do estetyki. Panele winylowe z mineralnym rdzeniem w doskonały niemal sposób imitują powierzchnie drewnianą. Są miłe w dotyku, ciepłe i przytulne. Do pokoju dziecięcego wybierajmy ponadczasowe jasne dęby, które stanowią znakomite tło dla każdej aranżacji.

Podłoga w pokoju dziecka od marki Arbiton

W pokojach maluszków świetnie sprawdzi się odcień Dąb Mayne. Jest on bardzo zbliżony do naturalnego, ciepłego dębu. Ma dość bogate, ale nie przytłaczające usłojowienie. Na jego płaszczyźnie nie brakuje rysunków pęknięć i sęków, dzięki którym nie sposób odróżnić go od podłogi drewnianej. Ten dekor sprawdzi się nie tylko w pokoikach nawiązujących estetyką do wnętrz skandynawskich.

Panele winylowe - najlepsze do pokoju dziecka

Reasumując najlepiej w pokoju dziecięcym sprawdzą się panele winylowe. Wybierajmy takie, których producenci dają solidną gwarancję. Zwróćmy uwagę na rodzaj stosowanych zamków, które będą miały wpływ nie tylko w momencie układania podłogi, ale także podczas jej użytkowania. Pamiętajmy, że winyl winylowi nie równy. Nie bójmy się więc porównywać i zadawać pytań sprzedawcom.

Arbiton logotyp

Arbiton marka firmy Decora
www.arbiton.com
ul. Ignacego Prądzyńskiego 24a
63-000 Środa Wielkopolska
e-mail: office@decora.pl
tel. 61 28 64 200

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Jak wykonać podkład podłogowy (szlichtę cementową)?
Jak wykonać podkład podłogowy (szlichtę cementową)?
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze czerwiec 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom maj 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje