Listwy przypodłogowe STIQ - piękne, uniwersalne i w duchu zero waste

Artykuł promocyjny
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
Listwy przypodłogowe STIQ - piękne, uniwersalne i w duchu zero waste

Rodzina akcesoriów podłogowych Arbiton powiększa się. Od niedawna dostępne są w ofercie listwy STIQ, które wyróżniają się nienagannym wyglądem i doskonałymi właściwościami użytkowymi. Są bardzo odporne na uderzenia, wodoodporne i banalnie proste w montażu. Dostępne są w aż trzech wersjach (STIQ, STIQ XL oraz STIQ Plus). Wszystkie trzy modele łączy fakt, że powstały w duchu zero waste. To prawdopodobnie najbardziej ekologiczne listwy przypodłogowe na świecie.

aktualizacja: 2022-04-22 04:59:21

STIQ - trzy opcje dla wymagających

Listwy z rodziny STIQ to uniwersalny produkt, który nadaje się do wszystkich rodzajów podłóg. Są to listwy w ponadczasowym i uniwersalnym kolorze białym. Bardzo proste w montażu - wystarczy jedynie klej. Ich cechą charakterystyczną jest to, że są całkowicie wodoodporne. Będą zatem idealnym wyborem zarówno do wykończenia dylatacji przyściennych w salonach, w łazienkach, czy kuchniach. Z uwagi na swoje właściwości doskonale współgrają zarówno z panelami winylowymi, laminowanymi czy też płytkami podłogowymi.

Listwy przypodłogowe STIQ występują w trzech wersjach:

STIQ

To biała, uniwersalna listwa, która nadaje się zarówno do paneli winylowych klejonych jak i płytek. Ma 10 mm grubości i właśnie taką szczelinę dylatacyjną może ukryć. Dzięki temu, że jest dość cienka nadaje wnętrzu smukłości. Węższa listwa to także mniej kurzu, który mógłby się na niej osadzać. Listwa STIQ swoim nienarzucającym się wyglądem wyeksponuje wszystkie elementy wnętrza. Będzie stanowić harmonijny dodatek do każdej podłogi. Listwy STIQ występują w aż trzech wysokościach - 60 mm, 80 mm i 95 mm.

STIQ XL

To listwy przypodłogowe o zwiększonej do 15 mm grubości. Sprawdzą się wszędzie tam gdzie z przyczyn techniczny konieczne było zrobienie większej niż standardowa dylatacja. STIQ XL to listwa uniwersalna nadająca się tak jak i jej klasyczny odpowiednik zarówno do paneli winylowych jak i paneli laminowanych o podwyższonej wodoodporności. Listwa ta wyróżnia się doskonałym, prostym designem. Elegancki i najbardziej obecnie poszukiwany przez architektów wnętrz kształt (cubic shape) odnajdziemy właśnie w listwach STIQ XL. Dzięki charakterystycznemu promieniowi krawędzi uzyskujemy efekt ostrego zakończenia. To jeden z najbardziej poszukiwanych trendów sezonu.

STIQ +

To listwa do zadań specjalnych. Tam gdzie mamy dużą dylatację możemy wykorzystać listwy STIQ plus uzyskując efekt pięknego wnętrza. Występuje w tradycyjnym kształcie, sprawdzi się więc zarówno w nowoczesnych mieszkaniach jak i w klasycznych pomieszczeniach. Montowana za pomocą klipsa do listew MDF idealnie się sprawdzi do przykrycia istniejących cokołów wykonanych z płytek, lub gresu.

STIQ-listwa-STX810
STIQ-listwa-STX810
STIQ-listwa-STX610
STIQ-listwa-STX610

STIQ - ekologiczna listwa przypodłogowa

Listwy STIQ wyróżniają się na tle konkurencji tym, że powstały z dbałością o środowisko naturalne. Listwy te wykonane są z jednorodnego materiału. Nie ma w nich dodatku barwników, farb czy lakierów. Cała konstrukcja listwy wykonana jest z jednego elementu. Listwy wykonane z monomateriałów nadają się do recyklingu i są znacznie bardziej ekologiczne niż tradycyjne listwy. Dodatkowo marka Arbiton zastosowała podczas pakowania listew STIQ aż o 50 proc. mniej folii ochronnej niż w przypadku tradycyjnego pakowania. Folia jest obecna jedynie na zewnętrznej, reprezentatywnej stronie produktu. To kolejny powód dla którego możemy nazywać listwy STIQ jednymi z najbardziej ekologicznych na rynku.

STIQ-listwa-STX120
STIQ-listwa-STX120
STIQ-listwa-STX110
STIQ-listwa-STX110

Montaż listwy STIQ

Montaż listew przypodłogowych STIQ jest bardzo prosty. Używamy do niego wyłącznie kleju, który jest wprowadzany w odpowiednio przygotowane, wyżłobione miejsce. Dzięki temu, że listwa zbudowana jest z monomateriału bardzo łatwo ją przyciąć do pożądanego rozmiaru.

Zastosowanie folii ochronnej jedynie po zewnętrznej stronie poza walorami ekologicznymi ma także jeszcze jedną zaletę. Pozwala zdjąć folię dopiero po zakończonym montażu. Unikamy zatem czasochłonnego sprzątania po zakończeniu prac.

STIQ-listwa-STX820
STIQ-listwa-STX820

Czy listwy przypodłogowe to konieczność?

Listwy podłogowe najczęściej są stosowane po to by zakryć szczelinę dylatacyjną. Przy montażu paneli podłogowych zostawiamy przy ścianie wolną przestrzeń, dzięki, której podłoga ma szansę "pracować" nie powodując uszkodzenia, lub wypięcia z zamków poszczególnych paneli. Nieestetyczną szparę zakrywamy właśnie listwą przypodłogową, która stanowi idealne łączenie podłogi oraz ściany.

Dobrze dobrana listwa podłogowa zakrywa wszystkie mankamenty i sprawia, że pomieszczenie wygląda bardzo estetycznie. Szerokość otworów dylatacyjnych zależy z jednej strony od materiału z jakiego mamy podłogę, a z drugiej od umiejętności fachowca. Dla paneli winylowych wystarczy dylatacja przyścienne o szerokości 5 mm, ale rzadko kiedy mamy do czynienia z tak dokładnym i precyzyjnym wykonaniem dylatacji. Dlatego bezpieczniej będzie wybierać listwy o szerokości 1 cm.

Dostępne są także listwy, które gwarantują krycie szczelin większych (STIQ XL, STIQ +) - jest to szczególnie dobre rozwiązanie gdy przypadkowo zostawiliśmy zbyt dużą dylatację, lub gdy chcemy ukryć stary cokół wykonany z płytek.


www.arbiton.com

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Jak wykonać podkład podłogowy (szlichtę cementową)?
Jak wykonać podkład podłogowy (szlichtę cementową)?
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2022

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze maj 2022

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom kwiecień 2022

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2022

Nowoczesne Instalacje